Pekač za rogljičke

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 8. okt 2009 14:50 | ogledi: 10.667 | odgovori: 47

Pozdravljeni!

Danes sem odprla novo Quelle - božično (čisto prekmalu) in notri imajo v prodaji teflonski pekač za rogljičke. Mogoče je tema že kje odprta, vendar je, žal nisem našla.

Grozno me drži, da bi ga kupila.Zanimajo pa me vaše izkušnje s tem pekačem. Gredo rogljički potem lepo ven? Se nič ne prijema?.... V glavnem, vse pohvale in kritike na račun tega pekača so dobrodošle.

Hvala in lp!

Moycaa

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. okt 2009 15:28

Mene tudi mika ta pekač...ne znam lepo rogljičkov oblikovat,iz pekača pa pridejo vsi enaki.Lani za božično novoletne praznike so ga dekleta kupovale v Celovcu,je bilo kar nekaj govora o tem ,samo ne vem kje.Mogoče pri peki piškotov.....

lp goga

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

8. okt 2009 15:42

tu je bilo govora:

 

Novo od zadnjega brisanja zvezdic

Za tiste, ki ste spraševale o obliki - med brskanjem po netu, sem naletela na tole:
AVTOR: kača Naroenik Plus paketa
Clan od: 11.1.2004, poslanih sporocil:529
PoslanoPoslano - 30.12.2008 22:29:56
Novo od zadnjega brisanja zvezdic
Veverica, v temi Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu sem na str. 48 napisala, da se ti pekači dobijo v Celovcu v Metroju, po ceni 10€. 13.12. so jih imeli na polici vsaj še 30, v soboto, ko sem jih želela nabaviti "na zalogo" oz. za kakšno članico kulinarike, pa ni bilo o njih ne duha ne sluha. So prodali vso zalogo. Se pa na tem pekaču kifeljčki spečejo enkratno, vsi so hitro popadali ven in so enako veliko. Moraš pa testo dobro "vtreti" v pekač s pomočjo lopatke, sicer imaš na kifeljčku lahko kakšnjo luknjico. Jaz sem luknjice (prve peke) zakamuflirala tako, da sem jih dobro posula s sladkorjem. Mi je pa všeč tudi to, da vse sestavine za tesno zmešaš in testo lahko takoj namažeš na pekač in spečeš (ni potrebno, da testo počiva v hladilniku). Tako sem imela v manj kot eni uri spečeno maso iz 1 kg moke! Res super zadevca in mi je bilo prav žal, da jih nisem dobila več. Če ne prej, jih bodo sigurno imeli na voljo spet čez eno leto.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. okt 2009 16:15

Jaz sem ga naročila lansko leto preko kataloške prodaje, delala samo enkrat in nikoli več. Če ga katera  hoče se slišmo na zs. Ena zadeva ki se samo vala.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

8. okt 2009 17:24

Pazite na velikost pečice. Pekač je velikosti 42 * 32 cm in kakor sem jaz merila svojo tri leta staro pečico, gre notri pekač max 41 cm. Tako so bili tudi pekači iz Mercatorjeve akcije pred leti preveliki za novejše pečice. Sicer pa glede rogljičkov: vaja dela mojstra, če mojster dela vajo :))) http://tajda.moj-album.com/album/10410677/?os=

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. okt 2009 17:30

Ampak potem so tile rogljički presneto ploščati na eni strani, je tako? No, saj so tisti na roke delani tudi, ampak vseeno ne tako zelo, ne?

lp

cervus

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

8. okt 2009 18:16

o tem sem tudi jaz razmišljala, da bi si ga kupila, pa se še odločam o tem. Saj ne da jih ne rada delam, samo se mi zdi, da je s tem pekačem hitrej narejeno. Sicer ne spada glih v to temo, bom pa vprašala če kdo mogoče ve, kje se da kupit pekač v obliki knjige - v Sloveniji. Ga nujno potrebujem. LP mina20

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. okt 2009 19:48

jaz sem v Lj v eni trgovinici kupla tak pekač za 11e. Drugače ko smo pa že pri quelle. Sem zadnjič vidla en komplet, ko se nardi piškote ko je en kos za vse modelček, da se skupaj odtisne in je odtisnjenih ful piškotkov. ( upam, da sem razumljivo napisala, ker ne znam drugače povedat) In je stalo sicer z enim podstavkom nekje 15e. Sem pa identični modelček za te piškote našla v KIK trgovin za 1e!!!! ja 1e, ne 10e, samo 1e. No v KIk-u imajo še tiste prtičke čipkaste za pod torte oglate pa še okrogle cel poklc za 1e in še zvon za okroglo torto za 4e pa nekaj. Pa tudi neke silikonske modele za okroglo torto so meli ful poceni. No tolko, če koga zanima. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

8. okt 2009 19:52

Katarina si mislila tole? Moram jaz tudi malo v Kik zopet... http://www.quelle.si/si/q4r/wohnenhaushalt/haushal Katarina si mislila tole? Bom jaz sla tudi malo v Kik pogledat. LeINA Sporočilo je spremenil(a) LeINA dne 08.okt 2009 20:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti