Minjon rezine

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

tema odprta - 7. okt 2009 14:08 | ogledi: 5.197 | odgovori: 13

dajte mi hiter pomagat.iščem recept za minjon rezine-tiste belo čokoladne-imam recept,samo zaporedje mešanja ne ,2 margarine,45 moke....5 jajc...

njofra

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. okt 2009 14:17

V google vtipkaj "mignon rezine" in boš dobila celo stran zadetkov, med njimi tudi tiste iz kul slo. Ognjič

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

7. okt 2009 14:22

tako je zaporedje mešanja, pri meni : jajca, sladkor, margarina ...., na koncu moka, potem zazdelitev mase na 1/2 in primešam kakav ali pa čokolado v.p. v eno polovico. Alcika

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

7. okt 2009 16:40

zgleda da sem besedo narobe pisala in mi ni iskalo.hvala. zdaj pa kaj se je zgodilo :vse naredim po receptu,kot sem že pisala da sem jih 2x že lani delala.danes pa kupim Ramo-zmešam in ko se je peklo je vse teklo,testo pečeno nikakšno,sedaj rešujem polovico, če bo šlo kot navaden biskvit,s tem da sem dodala mleko in še moke.kriza.ponavadi nikoli ne jemljem rame,danes pa ne vem kaj mi je blo.bomo vidli kaj bo ratalo. sem mislila da so kriva cela jajca,grem gledat recept-piše cela.tako da je menda kriva margarina rama-ne vem no. je možu ,sladkor padel;pa sem mislila da se bomo malo posladkali,pa zgleda da danes ne bo nič. njofra

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

7. okt 2009 17:59

Jaz sem minjone že nekajkrat naredila tako, da sem enostavno spekla dve ruladi - navadno in čokoladno. Sestavine so torej bile: moka, sladkor, jajca ter za čokoladno kakav in nobene maščobe. Pečeni ruladi sem prerezala na pol, namazala in zložila kose. Naslednji dan pa samo še preliv. Takšni minjoni so nam bili prav tako všeč. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. okt 2009 18:20

mambica je napisal/a:
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2032Delam po tem receptu, kjer je tudi opisan vrstni red sestavin. Pridejo pa zelo dobri.ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Jih delam po tem receptu in so super,uporabljam maslo....višek zmrznem in po potrebi jemljem ven.

lp goga

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. okt 2009 8:11

Nisem brala recepta, se pa je meni zgodilo, da mi pecivo v katero bi morala dati maslo (in je vedno uspelo, če sem uporabila maslo), dala margerino, ni ratalo.

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

8. okt 2009 11:56

Super minjone sem kupila v merkatorju od MANJE,probaj ne boš jih več pekla! dididala

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

8. okt 2009 12:41

Jaz uporabljam vedno margarino rama, pa mi zaenkrat še vedno uspe. lp STANEJ

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

8. okt 2009 13:22

meni je ko sem pogledala v peč margarina kar brbotala okoli po robovih,ko sem pa dala testo ven je blo zelo težko-tako kot nebi bilo pečeno. danes pa delam po goginem kot rolado -testo-je v redu,se že hladi. res ne vem kaj je blo. mogoče:kolk zmehčana margarina mora bit-tak da teče ali mora bit mazava?delala sem tak da je bla mazava -ne tekoča. njofra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti