Kaj lahko naredim z ostanki sestavin za torto

milly  

član od: 8.6.2002

sporočila: 11

tema odprta - 5. okt 2009 12:22 | ogledi: 2.290 | odgovori: 4

Pekla sem torto za 60 ljudi. Ker sem jo delala prvič mi je kar nekaj sestavin ostalo. Npr. Oblati(razlomljeni) , smetana, čokolada - že stopljena, beljaki.... Zdaj pa bi rada to porabila za kako novo sladico. Brez problema, bi tudi kaj dodala. Verjetno bi bilo najbolje vse skupaj nekako zmešati, še s kakšno kremo. Ima kdo kako idejo. Vnaprej hvala za pomoč.

Milly

milly

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. okt 2009 12:31

Iz oblatov lahko narediš drobtine, čokolada se bo ponovno strdila in je primerna za nadaljnjo uporabo, beljake zamrzneš... Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. okt 2009 12:43

Testo malo navlažiš, iz smetane in čokolade narediš kremo, rahlo vse premešaš, dodaš še kaj, naložiš v okroglo posodo, potem zvrneš iz nje, da imaš kot kupolo, beljak stepeš z vročim sladkornim sirupom in okrasiš, pa imaš lepo in okusno sladico. Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. okt 2009 12:58

Ali pa zgornjo idejo realiziraj tako, da razdrobljene in navlažene oblate izmenično s kremo nalagaš v visoke kozarce za vino (tiste velike kelihe), beljak pa porabi tako, da ga stepi, lahko ga odišaviš še s kakšno esenco (k čokoladi bi šla vanilija, sivka,...), potem pa naredi čisto majhne beljakove poljubček (velikost lešnika), ki jih potresi med plastmi in po vrhu. Boš iz ostankov dobila zelo sexy sladico, ki bo več kot primerna tudi za objavo. fresh

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2009 13:03

V bazi so Rumove kroglice z nutello. Recept je nastal ravno zaradi ostanka biskvitnega ali podobnega testa.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti