Dilema

tema je zaklenjena

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

tema odprta - 4. okt 2009 19:45 | ogledi: 4.108 | odgovori: 74

Spoštovani, znašla sem se pred dilemo in sicer- nujno potrebujem avto da grem lahko v službo, ker žal nimam urejenih avtobusnih vez, saj stanujem na podeželju.

Denarja nimam, ker sem brez službe.

Če si sposodim cca 500eu, dobim tako star avto, da se bojim, da me že na tehničnem izvržejo.

Če si sposodim cca 1000eu bi že kaj našla, samo kaj ko mi nihče ne more posoditi in tudi če si sposodiš od domačega človeka, najdelj vračaš, saj se vsak mesec kaj bolj nujno pojavi, kot vrniti dolg.

V soboto sem obiskala neko avtohišo, ki je ne bom imenovala, saj so mi po telefonu, ko sem jim razložila svoj problem, rekli, naj se oglasim in mi bodo že kako pomagali.

In zdaj mi ponujajo nov avto,lizing 84 mesecev brez pologa, kasno in osnovno zavarovanje na obroke in tako bi me mesečni obrok prišel cca 170eu, ki bi ga z moževo močjo lahko odplačevala, pa tudi služba je na vidiku.

In zdaj sem pred dilemo, kaj storiti.Ker sem tak človek, se zdaj obremenjujem s tem, kaj bodo rekli ljudje in moji domači- čes lej jo, nov avto si je kupila, brez službe je pa še za burek nima.

Zanima me vaše mnenje in morda kak nasvet. Hvala, ker ste prebrali in mi boste odgovorili.

syu

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. okt 2009 19:59

Čao, kupi raje avto za 500 EUR, pa tudi za manj dobiš stare škatle (veliko se nas vozi s takimi starimi avtomobili, pa čisto lepo naredimo tehnične, vzdrževati ga itak moraš), počakaj na službo, reden dohodek, potem pa pojdi v investicijo v nov avto. Razen če mož tako lahko pogreši tistih cca 200 EUR in to družinski proračun znese in ni preveliko finančno breme. Kaj bodo drugi rekli, je pa popolnoma vseeno! Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

4. okt 2009 20:09

Bi se kar podpisala pod Anomis. Mogoče kakega Cliota, ko niso dragi kosi, da sami lahko kej pošravfate, pa kosi niso dragi. Definitivno jaz ne bi kupovala nov avto. Edino v pimeru, če bi se mi obetala bajna služba z dobro plačo, da bi si ga lahko privoščla. Ker če dobiš minimalca, al pa malo več, je pa pol od te plače kar nekaj 170e, sploh, če imaš še druge kredite, oz stroške. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. okt 2009 20:10

Kakorkoli se boš odločila vendar vedi da se bo teh 84 mesecev vleklo kot jara kača, a obenem je pa res, da si danes brez avta mrzel. Tudi sama sem bila v taki dilemi, ali kupiti nov avto ali stara j***a.Glede na to da imamo dva avtomobila, mož ima starejšega sem se odločila za novega, pa kar nekako gre, sem že na polovici. so se pogoji danes glede garancije precej zboljšali, saj je kar 5 let in to je tudi nekaj. Glede na to da boš avto imela kar nekaj časa premisli. Registrirati boš pa mogla tako ali tako pa naj bo star ali nov, če bo na obroke bo potreben tudi kasko. Ja avto je danes nuja, a brez njega se skoraj ne da, posebno če nimaš dobrih avtobusnih vez, da o času, ki ga izgubiš z avtobusom ne govorim, to velja vsaj zame. Sama se bi morala do službe, kar 3x presesti v eno smer, če pa seštejem stroške za en dan za prevoz pa .... z avtom sem v službi v 50 minutah, z avtobusom pa najmanj 2 ure, s tem, da bi se samo presedala, brez čakanja. V vsakem primeru pa upam, da ima mož redno službo, ter srečno vožnjo, anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 04.okt 2009 20:19

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. okt 2009 20:25

Pozabila sem dodati, da sem že srednjih let, kar pomeni da v kolikor bi se odločila za nov avto, bi ga vozila dokler bi mi služil, torej ga ne bi čez nekaj let prodajala. tudi zato sem potem še bolj v dilemi. hvala za prve odgovore. syu

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. okt 2009 20:57

Kaj pa če kupiš v avtohiši rabljen avto? Saj jih prodajajo! Ali ti v tem primeru pa ne dajo avta brez pologa na xx mesecev? Lp, Asja

neznan uporabnik

4. okt 2009 21:05

Syu, ob tem velja spomniti tudi na to, da v primeru, da ostaneš brez službe oz. ne boš mogla avta več odplačevati, ti ga vzamejo .. in moraš pozabiti na že vplačane obroke. Čisto soliden avtek lahko dobiš tudi za 300 €, samo malo moraš pogledati. Poišči takega, ki je v Slo zelo pogost, torej je na avtoodpadih veliko rezervnih delov. To precej manj obremeni denarnico v primeru okvar. Moja znanka si je kupila Renault 5 letnik 1994 za 300 €, pa je šel kot urica 3 leta. Do sedaj je menjala le zavore. Pri nakupu avtomobila moraš všteti tudi strošek goriva, zimskih/letnih gum, servisa, raznih okvar ..vse to bo obremenilo tvoj račun, ne glede na odločitev. Če se zapufaš za toliko let, bo vsak tak strošek boleč. Jaz ti nakup novega avta odvetujem. Vsaj v začetni fazi. Potem pa raje 2,3 leta starega, saj je cena rabljenih vozil precej nižja (in realna) in dosegljiva. In tudi rabljena vozila lahko kupiš na lizing. Počakaj. jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 04.okt 2009 21:07

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. okt 2009 21:06

Ne poznam tvojega stanja. Zase lahko rečem, da se nikoli ne bi odločila za tako možnost, za 84 mesecev, to je 7 let. Vsako leto registracija, pa vsaj enkrat vmes gume (letne in zimske), pa vzdrževanja, pa.....zavarovanje, pa....

Če imaš star avto, pač, če ne moreš plačati, avto prodaš ali vzameš iz prometa..... Lizing pa...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2009 21:08

Jaz bi na tvojem mestu razmišljala v naslednjem vrstnem redu: - pogledala bi, koliko je do tistega kraja, kjer pa so redne avtubousne linije in potem razmišljala, kako bi prišla do tiste točke. je veliko ljudi, ki se pač pelje z nekim kolesom ali jih kdo pelje do avtubusne postaje. - ko bi dobila stalno službo z rednimi prihodki in za nedoločen čas bi sploh začela razmišljati o tem, kakšne avto in za koliko bi kupila. Ker brez rednih prihodkov ti nihče ne bo dal vozila na obroke. Skratka, najprej se prebij v pešačenju ali kolesarjenju do bolj obljudene lokacije. O avtomobilu razmišljaj s svojim denarjem. Avto za 500 EUR je v bistvu avto za 3000 EUR, ker nekaj, kar je že tako amortizirano, potrebuje non-stop nove dele. Če nimaš 500 EUR tudi dodatnih 3000 nimaš. In tudi se noben nakup ne dela zgolj s sposojenim denarjem. Moraš imeti vedno tudi svojega zraven, drugače se nakup tako ali drugače ne izide. Vendelina jr.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

4. okt 2009 21:44

http://www.avto.net

Malo poglej tukaj, jaz sem našel zelo solidno Škodo, in 1/4 sem imel svojega, ostalo pa je kredit, ki ga še zdaj odplačujem, in ker sem se odločil le za dve leti, je obrok kar visok in priznam, da dostikrat stiskam, da pridem skozi mesec. Čeprav sem pripadnik nežnejšega spola, se na avte ne spoznam nič več kot piše v navodilih, zato sem ga pred nakupom peljal na preventivni pregled na AMZS.

Novega ne kupim niti pod razno, ker je preveč nabita cena, pod dveh-treh letih pa mu pade cena na realno osnovo.

Predvidevam, da ima mož avto, pa naj Te na začetku on vozi do postaje javnega prometa, kasneje pa boš v novi službi verjetno spoznala nekoga, ki Ti bo lahko ponudil prevoz, stroške pa bosta dala na pol. Ko pa boš ugotovila, ali je služba res tisto, kar iščeš, pa boš lahko razmislila o svojem jeklenem konjičku ...

Rad pa verjamem, da so s podeželja nikakve povezave in brez avta ne moreš nič, vidim pa to pri sebi, saj sem vsak dan vsaj 150 km na slovenskih avtocestah in bi bil brez avta kuhan in pečen. Živim pa na podeželju, da ne bo kake napačne interpretacije.

Namesto zaključka, še enkrat preberi Vendy-jin prvi odstavek, pa na kolo za zdravo telo, prepričan pa sem, da boš zelo hitro našla novo sodelavko/ca, ki bo lahko pomagal s prevozom, pa še oba bosta prišparala ...

Srečno na novem delovnem mestu,

Drejček

neznan uporabnik

4. okt 2009 22:42

Milo rečeno, zdi se mi zelo neokusno pošiljati nekoga peš ali na kolo, ker rekreacija ne škodi. Kao. Vprašanje je bilo ali stara kripa ali nov avto na lizing in kaj bodo rekli ljudje. No, kaj rečejo ljudje, smo deloma že ugotovili. Syu pravi, da je v srednjih letih, verjamem sicer, da zna voziti kolo in da ima za pešačenje kondicijo, saj živi na podeželju... Sploh ne bom nadaljevala v tej smeri, ne. Se strinjam z Rimljanko in ostalimi, ki navijajo za rabljen avto. 7 let odplačevanja pri nesigurnih službah je dolga doba in če se ti kaj zalomi, ostaneš brez. In tudi to je možno, da te bodo opravljali kaj se greš, saj greš vendar lahko malce peš ali z biciklom. Tudi čez kakšen mesec ali dva, ko bo dež in sneg in plundra.. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti