Krema za na muffine

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. okt 2009 11:33

Hehe, punce! Starbucksovi Blueberry muffini imajo umetno aromo borovnic. Prav zaradi tega so nekaterim dobri, ker imajo vec okusa kot doma narejeni.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06.okt 2009 12:42

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

6. okt 2009 11:37

He, he, Vanja - ves štos je v tem, da ko rečeš, da boš pekel borovničeve muffine iz Sturbucksa, vsi stojijo v vrsti pred pečico, ker prikliče spomine na zajtrk v Edinbuškem parku.... pa še od marsikje.... Moycaa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. okt 2009 11:45

Potem pa najdi recept in reci, da je starbucksov recept. V cem je torej problem, ce gre bolj za obujanje spominov kot karkoli drugega.

Vanja

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

28. dec 2013 12:08

Kar v to temo dajem svoje vprašanje.

Pravkar nameravam speči čokoladne muffine z višnjami. Te mi nekako še najbolje uspejo in so tudi dobrega okusa. Ampak ker jih bom oddala naprej, kot sladko presenečenje današnjemu slavljencu (svaku), bi nanje nabrizgala še kremo, da bodo malo bolj bogati.

Pa me zanima kakšno kremo mi priporočate za gor ? Sama sem najprej mislila dati smetanovo kremo s čokolado (stepena smetana + stopljena čokolada), mama mi je predlagala kremo s smetano in mascarponejem. Kaj pa ve, bolj izkušene kuharice, predlagate ? Katera bo tista kjer se bodo okusi najbolj poklapali ? Gredo pa muffini danes proti zvečeru naprej in najverjetneje jih bo tudi danes že zmanjkalo.

 

(Fant tudi izdeluje posebno stojalo kamor bova te muffine namestila.)

 

Se priporočam za kakršenkoli nasvet

La_Rosa

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

22. jan 2014 20:46

Sicer sem že lani spraševala in je tema skoraj že v pozabi, ampak če bo še komu kdaj prišlo prav ... za na čokoladne muffine z višnjami sem uporabila kremo s smetano in mascarponejem, posula pa sem s čokolado.

 



La_Rosa

Sporočilo je spremenil(a) La_Rosa dne 22. 2014 20:50

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

22. jan 2014 23:01

La_Rosa, mafini so zelo lepi, stojalo je pa vau! Čestitke tvojemu fantu!

branka

Brigita B.  

član od: 17.10.2005

sporočila: 2

6. avg 2014 12:12

Čeprav je minilo že veliko časa od zastavljenega vpašanja bom odgovorila iz svojih izkušenj sedaj:

za povrhu mafinov uporabljam kremo od"huzarskih krapkov" tisto z medom držim se količin vedno uspe, napravim pa ta majhne mafine, ki so za 1 x ugriznit.

l.p. Brigita

 

Brigita

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. avg 2014 22:08

meni je ganache kar močen, če je to nabrizgano po cupcakeu. nekako ga raje naredim iz 2:1 za smetano. tako da v stepeno smetano, ogreto na sobno temperaturo, vmešam stopljeno, malo toplo čokolado.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti