Krema za na muffine

frača  

član od: 29.5.2007

sporočila: 12

tema odprta - 2. okt 2009 14:52 | ogledi: 25.680 | odgovori: 19

zelo rada delam muffine in tudi ostane ponavadi ne noben.

bi pa rada enkrat (mogoče ob kakšni pravi priložnosti) naredila take muffine, ki so okrašeni s tisto smetano oz. ne vem kaj je to na muffinih. pa potem gor dala pač okraske, da bi npr. muffini pasali k torti.

zanima me:

1. kakšna krema je nabrizgana na muffinih (iz česa je), ko so potem gor npr. mrvice ali pa kakšne pikapolonice... in koliko časa to zdrži oz. očitno mora biti kompaktna

2. na muffine se da tudi tičina a ne? a to kar čez muffin ali moram kaj spodaj namazati?

hvala za odgovore!

frača

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. okt 2009 15:31

Najbrž misliš cupcakes. Malo nazaj je bilo govora o njih (tudi povezave) in tudi jaz se jih lotevam. (sem spraševala, kako se naredi vrtnice, pa žal nisem dobila nobenega odgovora). Sicer pa so te kreme kot večina ameriških nam neprevešpovšečne, ponavadi maslo-sladkor-čokolada ali barvilo. Nekaj je variant s Philadelphio, jaz pa jih bom naredila s pariško kremo... Tako veliko zelozelo krasnih je na spletu. Poročaj, velja? alibaba In ko smo že pri kapkejksih.... kako za vraga spodobno pojesti tole reč? Veliki so ravno za v roko vzet, ampak celega je težko (pa ne zgleda, če nismo ravno doma) v usta stlačit in obenem papirček slačit... Če ga grizljaš, imaš polno kreme okrog ust, če ga pa napadeš zvrha, ti pa za kones le suho dno ostane... Mene tole res zanima, zato se ne smejat, prosim. Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 02.okt 2009 16:07 Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 02.okt 2009 16:25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. okt 2009 15:32

Po moje so mufini preliti s kakšnim perlivom (sladkornim in morda še obarvanim), potem pa gor natreseš okraske. Ali pa razvaljaš marcipan in ga z marmelado nalepiš na mafine, pa krasiš ... mamamia mamamia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

2. okt 2009 16:19

Ma sej po moje jih lahko poljubno okrasiš. Ni važno kaka je krema. Mogoče z masleno zgleda dobro, ma za jest mi pa ne bi blo lih ne vem kaj, ki je premastno. Jaz bi dala kar smetano hulala, al pa kremo nutella, al kej takega, ko je lahko in je dobro tudi za pojest. Če oblečeš z tičino po moje ni panike, da je treba kej spodaj namazat, ker muffini niso tako vlažni kot torta. Lahko pol na take kreme posuješ še barvne mrvice, ali pa če delaš iz tičine, kake okraske. edino okraski iz tičine, ne smejo bit na vlažni kremi oz smetanovi, ker bi e topili. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. okt 2009 16:52

Jaz muffine oblijem s čokolado in nato okrasim, še preden se ta strdi (posujem s kokosovo moko ali mrvicami, perlami in podobnim). Na strjeno čokolado lahko daš tudi tičino maso in potem okrasiš še z drobnimi figuricami. Čez strjeno čokolado lahko tudi rišeš s čokolado druge barve (npr. belo na črno, rjavo na belo). S čokolado lahko narediš tudi t.i. pajkovo mrežo - narišeš spiralo in nato z zobotrebcem vlečeš črte iz centra navzven.

Osebno so mi všeč tudi sladkorni oblivi: v 100g mletega sladkorja daš žlico vode ter poljubno začimbo ali barvo (npr. cimet na pomarančne, jabolčne ali dateljnove muffine; fantastične kombinacije narediš tudi s speculaas začimbami). Mlet sladkor lahko raztopiš tudi v limoninem soku - super kombinacija na kakšne sladke muffine. Tak obliv se ravno prav strdi, da ga normalno ješ. Pri sladkornih oblivih to vnaprej upoštevam in muffine malo manj sladkam.

Težava pri mehkih oblivih (npr. nutella) je v tem, da se jedci precej popackajo po obrazu, ko jih jedo, in če imaš fine goste, jim bo nelagodno.

Alibaba, za vrtnice sem že videla modelčke - iztisneš tri različne velikosti listkov in jih nato oblikuješ v cvet. Prav tako se lepe vrtnice naredi 'na peš', vendar potrebuješ nekaj spretnosti (posamezne listke oviješ enega okrog drugega; ali pa kar tenek trak oviješ v rolo in je videti kot popek).

Jaz muffin najprej olupim (če je oblečen), nato ga pojem. Pečem jih v silikonskem modelu, ker srajčk ne maram.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. okt 2009 17:08

Vrtnice sem mislila tele roza čisto na vrhu (pridejo čez cel kolaček... vsako posebej delat je ogrooomno dela....): http://cupcakesbyles.blogspot.com/ Sem pa tudi jaz mislila na mehke oblive in kreme... kako se ne bi popackala... (se jih bo treba pač z vilčko lotit)... alibaba

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2009 21:27

ja zato ker oni ne gledajo na to da bo stvar izpadla čimbolj naravno. nabašejo masla, sladkorja, umetnih arom, raznoraznih dodatkov... si jih niti ne želim bannanna_v_slo ;)

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

5. okt 2009 22:11

Se opravicujem, mi je nekak uspelo zbrisat moj zgornji post. Torej bannanna odgovarja meni, ko sem sprasevala za recept za Blueberry muffins od Starbucksa. Recept sem ze nasla, jih bom preizkusila. Tebi bannanna, jih pa ni treba jesti, če si jih ne zelis :) Meni so pa dobri, nezdravi dodatki gor ali dol :) Lizzie

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

6. okt 2009 8:30

Lizzie - če ne prosim preveč, jaz bi tudi ta recept. Pa če imaš še katerega za muffine iz Starbucksa - meni so mili dobri tisti limonini. Lp! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti