Riževi rezanci

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 30. sep 2009 16:26 | ogledi: 16.126 | odgovori: 23

Lep pozdrav!

Ima kdo preverjen recept za izdelavo domačih riževih rezancev. Kaj dodati riževi moki, da bo zmes kompaktna? Enkrat sem jih že poizkušala delati (testo je bilo iz riževe moke in jajc), rezultat pa je bil milo rečeno obupen. Kepa se je še nekako držala skupaj, valjanje pa je bilo nemogoče. Vem, da riž nima glutena, ampak neka fora mora biti.

Hvala za odgovore!

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Tetida  

član od: 7.7.2009

sporočila: 33

3. okt 2009 14:59

Mislim, da sem videla nekje na internetu recept, kjer riž namočiš čez noč, ga drobno zmelješ skupaj z vodo v fino pasto, to vliješ v ponev in kuhaš v soparniku. Palačinke potem zrolaš in narežeš. Nekaj takega. lp! Tetida

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

4. okt 2009 6:16

Očitno je, da priprava teh rezancev temelji na riževih zrnih in ne na moki. Kot kaže, jih bom v prihodnje kar kupovala, ker se mi zdi predolga priprava, sploh ker te rezance jemo doma bolj poredko. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. okt 2009 21:30

da ne bom v novo temo pisala: ali kdo kateri so rezanci brez sulfita? npr na mojih na vrečki pod sestavine ne piše, na deklaraciji pa piše da vsebujejo sulfit. bannanna_v_slo ;)

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 7:33

Če sulfita ni na deklaraciji, zakaj misliš, da je dodan? Kolikor vem je en sulfit kot dodatek pijačam, pa se dodaja pri izdelavi vina, en je menda  nekakšno temno barvilo za temni kruh. Rezanci ne potrebujejo dodatkov, se ne kvarijo.

ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2009 9:03

ja, je na deklaraciji. bannanna_v_slo ;)

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 19:25

Evo, priznam, da sem res mal čuden. Riževe rezance ne jem, enkrat poskusil in mi niso všeč, tale tema me je pa zainteresirala. Včeraj namočim riž ( imel sem odprt dolgozrnati basmati ) zjutraj ga zmeljem z paličnim mešalnikom, potem nisem imel časa, popoldan ga še mal zmeljem in poskusim. Vse je pripravljeno:

Na pomaščen pekač nalijem " riževo " mleko:

po petih minutah pečenja na 180o C dobi se tole:

in tole:

Iz tega se lahko narežejo rezanci:

masa se mal trga, treba bi bilo najti optimalno pečenje in morda poskusiti z drugo vrsto riža, vendar se riževi rezanci dalo naredit.

 

 

 

ežoj

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. okt 2009 19:53

Ok, zdaj sem pa skoraj s stola padla od smeha :) Komaj čakam, da bom še jaz v penziji. Kdo bo pa te "rezance" pojedel, Ežoj? RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti