Jesenski oblačilni report

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. okt 2009 10:41

Moj honey je bil že ene 5x dol, če ne večkrat. Videl ponudbo. Videl izdelavo. Sam ni nikoli nič dal delat, čeprav govori da je super ql in ugodno. Ker če si na potepanju potem mal težko trogaš vse to s sabo. On pa pač prekruza par držav naenkrat... Plus tega izdelovalci shranijo mere in lahko potem dodatno naročiš, pa pošljejo k tebi domov po pošti. : ) Kostim, hlače, plašč verjetno kak trenčkot so tam okoli 100-120 $, baje. Bi bilo za probat, jasno... lidka [sonce]

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. okt 2009 11:12

alibaba je napisal/a:
Jaz bi vas pa tule, kjer vas je toliko svetovljanskih ladies, nekaj vprašala. Kar nekajkrat sem slišala, da si turisti, ki potujejo na Tajsko, tam dobijo krojača. Ta jih izmeri in premeri, naslednji dan jih že čaka kostim, nato pa kar od doma naročijo nove kose. Ugodno, kvalitetno in zelo po modi, saj dejansko iste šivilje šivajo za znane blagovne znamke. Ali se katera poslužuje tovrstnih nakupov ali ima kak preverjen naslov? alibaba
Mi smo to naredili iz čistega štosa, pred nekaj leti. Mož si je na Tajskem naročil nekaj svilenih srajc, dva dni pred odhodom domov, pa so jih uspeli narediti, celo prinesli so nam jih v bungalov, kjer smo bivali, ker smo bili v časovni stiski. Od tega je zdaj šes let, in verjeli ali ne, srajce so še danes kot nove. Seveda jih primerno negujem, a očitno je bila izbrana svila res vrhunske kakovosti (kot so nam zagotavljali, da je). Izdelava je bila prva liga (ocena naše šivilje, pa tudi mame, ki je imela lastno delavnico leta nazaj ...), šivi so še danes kot so bili prvi dan, nobena nitka nikjer ne visi, še gumbi se niso potrgali, tudi ovratnik - ruski, ker mož rugih srajc sploh ne nosi, ni niti malo oguljen ali drugače načet. Pa mož te srajce veliko nosi. Nismo pa novih naročali, čerpav so nam dali vizitko z e-naslovom in povedali, da po teh merah izdelajo tudi po naročilu. Glede na ceno, za katero ti tam kar koli naredijo, se splača poskusit. Že za štos, jemlješ to kot spominek s potovanja. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 11:57

Tule je zanimiva fotoreportaža, posneta v fešn kvartih Milana. Na slikah je sicer publika, ki hodi na dogodke v tednu mode (niso samo hipervitki in hipermladi ljudje, je pa res, da so v večini), vsak pa ima svoj edinstven stil in nekaj od tega lahko čisto vsaka prenese v svoje oblačenje. http://www.style.com/trendsshopping/stylenotes/Spr Ups, tole je že apdejtano tudi s pariškimi fotkami, jeee Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 02.okt 2009 12:45

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2009 13:51

Luštna reportaža! Najbolj všeč sta mi starejši dami, pa oranžnolaska z baretko, pa dekle s "trenč" bluzo z razklanim rokavom, pa še nekaj drugih. Ampak čevlji, brrr, ti so pa za moj čuden (totalno netrendovski) okus grooozni (bi rekla naša Vanja - itak, če nosiš Crocse, ne moreš vedeti, kaj je lep čevelj :))). Še dobro, da si v včerajšnjih vrsticah omenila Martenske, sem si kar oddahnila.

Aja, bi skoraj pozabila, torej: tista modra je verjetno KOBALT modra, a ne? Takale?

http://create-tide.en.alibaba.com/product/5

Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 16:06

Ja, kobalt modra. Tako se lepše sliši. Na zadevnem otoku v Egejskem morju je tega elementa kar precej (je erupcija vulkana v 17. stoletju pr. n. št.naredila svoje) in potem so strehe cerkva pokrivali s to tvarino... Vsaj tako mi je bilo raztolmačeno. Meni sta tudi tisti starejši dami najboljši! Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. okt 2009 16:27

alibaba je napisal/a:
Jaz bi vas pa tule, kjer vas je toliko svetovljanskih ladies, nekaj vprašala. Kar nekajkrat sem slišala, da si turisti, ki potujejo na Tajsko, tam dobijo krojača. Ta jih izmeri in premeri, naslednji dan jih že čaka kostim, nato pa kar od doma naročijo nove kose. Ugodno, kvalitetno in zelo po modi, saj dejansko iste šivilje šivajo za znane blagovne znamke. Ali se katera poslužuje tovrstnih nakupov ali ima kak preverjen naslov? alibaba

Midva sva se zadnji dan odločila in gotovo je bilo v osmih urah. Mož si je takrat dal narediti poročno obleko in dve srajci, jaz pa obleko (ki je sicer nisem nikoli oblekla, ker potem sem bila za primerno priložnost ali noseča, ali tik po porodu ali pa z dodatnimi tremi kilami, ki se na obleki, narejeni po meri, zelo poznajo) :(

No, mož je še večkrat oblekel svojo obleko, ki je prav tako vrhunsko sešita (potrdila mama šivilja).

Atina

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. okt 2009 9:46

Še nekaj me bega: kakšne nogavice zraven temno modrega krila in črnih čevljev? Ali paše kakšne barva, ali le summer glow? Pa še nekaj gledam, kar se meni ne zdi ok, ampak vidim na veliko celebrities: če se vidi začetek prstov iz salonarjev, zlasti špičakov.... meni to ni ok... alibaba Tisti modri bi pa jaz po kmečko rekla temno turkizna... Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 02.okt 2009 09:52

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

2. okt 2009 9:48

Meni bi šle tudi srebrne nogavice )) Mateja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. okt 2009 10:13

alibaba je napisal/a:
Še nekaj me bega: kakšne nogavice zraven temno modrega krila in črnih čevljev? Ali paše kakšne barva, ali le summer glow? Pa še nekaj gledam, kar se meni ne zdi ok, ampak vidim na veliko celebrities: če se vidi začetek prstov iz salonarjev, zlasti špičakov.... meni to ni ok... alibaba
Če je temno modra v smislu mornarsko modra, potem so črni čevlji tam odveč, oziroma motijo. Ozrioma, mornarsko modra moti bolj. Mornarsko modra namreč v jesensko-zimski seriji slabo funkcionira. Funkcionira pa še bolj temnomodra, ki ji pravijo/pravimo night-blue, to je tako temno modro, da je že skoraj črno. To je tisto, ko moraš na dnevni svetlobi preveriti, ali je to modro ali črno (pri mornarsko modri pa je takoj jasno, kakšne barve zadeva je). Tudi ne zdržijo te barve vsi materiali, ponavadi so to materiali, ki so stkani tako, da je notri kakšna mikro-svetleča zadeva in tudi nekaj črnih vlaken, tako da da en svetleč-prelivajoč se občutek. Funkcionira tudi slivovo-modra. Ki se dobro kombinira z barvo sivke. Skratka, če tisto krilo NI mornarsko modro, je v dani situaciji še najbolje, če vzameš čim manj opazne nogavice in je summer glow kar dober izbor. Če pa je krilo mornarsko modre barve, ga pa raje zamenjaj s črnim. Turkizna in temno turkizna sta pa vseeno drugačni od te famozne kobalt modre. Če ne drugje, to vidimo poleti na morju Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. okt 2009 10:52

Odvisno, koliko je krilo tudi dolgo. Če je klasika do kolen recimo, ozko, se lahko da spodaj tudi vijoličaste nogavice, pa kakšne z lepimi vzorčki, (ne prehudimi, to ni stajliš), rožice, pikice, črta zadaj... Če bi kombinirala z zeleno, so lahko tudi žabe zelene. Evo, jaz imam mal bolj udarne ideje. Če imaš lepo postavo in ne preveč kil, lepe noge, zakaj ne. Obvezno pa temno temno modra barva krila... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti