Cookie krema za torte

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 30. sep 2009 15:53 | ogledi: 13.223 | odgovori: 13

Moji družini je neskončno všeč torta s cookie kremo. Žal nimam niti malo pojma kako se le-ta naredi, zato prosim za pomoč.

Če je ta tema že bila na forumu, mi prosim oprostite.

LP Kara

kara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. sep 2009 17:36

In kaj, draga kara, je cookie krema? Sem si domišljala, da skoraj ni stvari - zlasti na področju tort - za katero še nisem slišala. Pa očitno so! Predstavljam si, da je kaj ameriškega, jaz pa izrazito ne maram in ne berem ameriških receptov. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. sep 2009 18:30

Pri nas prodajajo cookie sladoled, pa si mislim, da je krema narejena na enak način: drobci kakšnih cookiejev v neki masi ... teta torta, ameriški recepti, sploh pa ne za sladice, tudi mene ne navdušijo najbolj ... Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2009 19:48

Ah, pa valda ne more biti tak misterij: Po analogiji s sladoledom ciljam na slepo...malo zmešaš smetano in mascarpone, dodaš kak cenen vanilijev ekstrat, piškotne drobitne in nalomljene ameriške piškote s čokolado (ali cookieje) in eventuelno še malo zabeliš s čokoladnim sladkim grehom in to zmešaš v kolikor toliko mazljivo enakomerno zadevo in that is all, folks. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. okt 2009 8:30

Narediš kremo po naslednjem receptu: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Vanilijeva_kre ali pa katerem drugem za vanilijevo kremo, ki jih je v bazi veliko. Meni je ta najljubši. Kupiš piškote - cookije, ali pa jih spečeš po sledečem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3405 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10340 Zdrobiš piškote (ne na drobtine) v kremo, kremo namažeš na biskvit in (mogoče) pokapaš s stopljeno čokolado. Lp! Moycaa

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

1. okt 2009 13:36

Hvala Mojca, bom poskusila ta recept. Lahko, da bom zadela ali pa tudi ne. Cookie torta se lahko naroči v nekaterih slaščičarnah, krema je močno rumene barve, nič mastna in mislim, da ni ameriški recept. Kolikor se spomnim tort, ki sem jih jedla v Ameriki ne vem, če bi spravili skupaj takšen naraven okus. Imajo vse bolj kot ne industrijsko pripravljeno. Je pa res podoben okus sladoledu, vsekakor je zelooo sočna in dobra. Lp vsem! Kara kara

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. okt 2009 20:42

Se vidi, Kara, da ne obvladam slaščičarn (včasih me premami Zvezda, sicer pa se držim kar domačih tort), pri sladoledih (ki jih tudi največkrat jem domače) pa se bolj držim klasike in nisem še nikoli poskusila tistega s kukiji. teta torta

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

1. okt 2009 21:34

meni se pa zdi da bi bila tale krema zeloo dobra. Mi je všeč razlaga Vandeline jr., bi pa sama dodala Oreo čokoladne piškote, nalomljene v kremo. Mogoče pa "spacam" tudi sama, ob bližajočem prazniku, tole skupaj. Alcika

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

2. okt 2009 8:38

Alcika , kje pa boš dobila Oreo piškote? Jaz jih uporabljam še za eno sladico, ki se ji reče Dirt puding. Ime ima pa zato takšno, ker zdrobljeni Oreo piškoti dejansko izgledajo kot prst za sajenje. Kolikor vem jih na našem trgu ni nikjer, pa sem res pregledala po dolgem in počez skoraj vse trgovine. Če mi poveš kje so, ti bom zelo hvaležna. Kara kara

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

2. okt 2009 9:09

Mislim, da jih ima trgovina Muller, drugače pa v Metroju v Avstriji. Ž.N.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

2. okt 2009 11:03

Muller oreo piškotov nima, sem iz radovednosti preverjala. Do Metroja je zeloo daleč.

Teta torta, pozdravljena. Sem te že pogrešala.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti