Divit baklava

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 30. sep 2009 12:36 | ogledi: 3.246 | odgovori: 5

Rada bi naredila te male baklavice, neka navodila sem sicer našla, pa mi niso preveč jasna. Pri izdelavi so potrebne neke palčke, pa nisem prepričana kako.... Pa kako nagubamo zunanjo plast testa? Če kdo ve, bom zelo hvaležna.

alibaba

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. sep 2009 13:07

Testo z nadevom zviješ v ožje rolade (kot neke "cigare"), potem pa notri po dolžini zapičiš tako palčko od žara recimo in potem ob tej palici "nabereš" navzdol - kot harmoniko nekako...ne znam dobro opisat . Upam, da si predstavljaš. Nekateri tudi zvijajo s palčko.

No, sem našla povezavo

http://www.blogoye.org/kuhinjica/53368/Gr%E8ka+%E8ok

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. 2009 13:13

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

30. sep 2009 14:56

Hvala Katka! Sem videla postopek, kjer se navija z iglo, ko sem skombinirala še s tvojo povezavo, mi je šele jasno, da je namen igle 'mečkanje'. A misliš, da iz ene 'plahte' testa narediš več 'cigar'? Drugače so najbrž predebele. alibaba

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

30. sep 2009 18:57

moja teta tudi dela take baklave, ampak v Črni gori kupiš ˝kore˝ za baklavo, ki so res zelo zelo tanke, te ki jih lahko kupiš na ljubljanski tržnici prav za baklavo so debele v primerjavi s tistimi, tako da za tiste verjetno vzameš en list testa, za ljubljanske pa pol - tako mi je teta poročala =). lp!

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

1. okt 2009 21:39

alibaba, iz ene kore testa narediš en zvitek (če se ena preveč trga pri zvijanju, vzameš lahko tudi dve kori, ni nič narobe). Preizkušeno večkrat ravno s tem receptom, katerega link je prilepila katka lopatka.

 

lp veverica cak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti