Jajca v solati

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. sep 2009 18:08

Mi tudi,pa potem pridno tonkamo kruh...to je še najboljše...

lp goga

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

30. sep 2009 18:49

Joj jaz pa tega že takoooo dolgo nisem naredila in jedla. Moram ob prvi priliki. Pa samo jajca olje, kis, sol in poper pa nič drugega. L.P. gerna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. sep 2009 19:11

Dejte no, niste resni! Kaj pa holesterol?????

Pri nas to stvar zelo radi jemo, ampak mora bit obvezno bučno olje, čebula pa al ta rdeča, al pa ta bela.

lp

cervus

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

30. sep 2009 19:14

Mmmm, bo treba spet enkrat pripravit tole ... sem že kar malo pozabila. Ja, bučno olje je obvezno

Blanchy

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

30. sep 2009 19:31

mi to samo z oljem delamo, brez jesiha. (takak tüdi paradajzovo šeloto brez jesiha) klavdija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2009 19:50

.......................pa kakšno zrno fižola.

ežoj

neznan uporabnik

30. sep 2009 20:44

Bom zasmetila (ampak bo Ežoj kriv, ker nonstop fižol dodaja in se ga je nabralo že skoraj za samostojno fižplpvo solato...s koleščki v trdo kuhanega jajca seveda ) V bolj prijaznih časih je bilo v Ljubljani na železniški postaji pestro 24 ur na dan. Ko so se zaprle trafike in lokali (bistveno bolj zgodaj kot danes), smo nabavljali tam, na peronu.. tudi podstavljali aluminijaste kovance pod vlak..Andrej Šifrer je dostikrat tam iskal inspiracijo..mestni lumpje so bili tam...in miličniki seveda... In če te je lakota prijela tam okoli 1h - 2h zjutraj...ma kakšen kebab! Na štacjonu, štajgi, si dobil fižolovo solato, pohane kurje bremze, sardelice, kruh so ti dali eno šnito kar tako, zastonj, če si lepo rekel zanjo..pa pivo in ostali alkohol se je prodajal 24 ur, seveda si brez osebne izkaznice končal v kibli, ki so jo lederbojsi po peronu mal prva-rikverc šibali, da je vroče glave dodobra ohladilo (itak v marici ni bilo ničesar, da bi se lepo prijel in se obdržal v dostojnem položaju..), aja, bile so preste, rolšunka, šunkenžemlja... Uf, kakšen uvod sem naredila samo zato, da vas vprašam: Kaj pa kravji mavel v solati, ga še kdo pripravi? Tudi tega so imeli na ljubljanski železniški postaji takrat. Seveda so imeli tudi bobi palčke, čips, napolitanke...in čaj in kavo..pa nobene potrebe po flaširani vodi.. Matr sm kikslna temo, tole bi šlo pod "Še pomnite, tovariši?", aneda? Torej kravji mavel? japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2009 21:02

Ja dobri stari časi. A je to morda jugo- ali kakšna druga nostalgija?

Pa me še zanima: a je poznavanje notranjosti marice iz Vojnovićega romana ali pa morda..........

Kaj bi pa bil " kravji mavel " pa nimam  " blage veze ".

 

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. sep 2009 21:07

Kravji gobec v solati, ežoj - oz. kravji smrček. Zeloooo dobrega so imeli tudi v daj-dam samopostrežni restavraciji, če me spomin ne vara....

lp

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2009 21:13

A spomin seže le do daj-dama, ne pa tudi do notranjosti marice.

Za tisti kravji mavel res nisem vedel, niti to, da se za kaj uporablja.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti