Ljubezen gre skozi želodec

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. dec 2012 15:59

Hm, hm, sem pogledala linke, pa nekako ne najdem prave povezave - ampak če govorimo o klasifikacijah, se moramo pač zavedati, da je kot vse ostale tudi klasifikacija znanstvenih ved in disciplin v glavnem arbitrarna. Vmes je veliko vmesnih con, presečnih množic, in nekje je pač treba potegniti črto. Kakor koli obrneš, vedno bo kdo ostal v predalčku, ki mu ni najbolj všeč, ker bi rad bil še vsaj v enem ali dveh drugih - ampak tako pač je. Vse naše obnašanje, vse, kar povemo, in kako povemo, je  konec koncev posledica biokemijskih procesov v možganih - torej biologija, a ne? Prav, lahko, dokler ne bo prišel nekdo, ki bo povedal, da je jezik bolj posledica sosedov in zgodovine odnosov z njimi, ali pač kaj drugega podobnega. In ker se še zlepa tega ne bomo zmenili, bo še naprej ostalo tako, kot je, povsod malo drugače - mi imamo naše naravoslovne in biotehniške vede, kjer je farmacija naravoslovje, nevrobiologija pa ne, in nekje drugje imajo "Life, Earth and Environmental sciences", kjer ni zraven ne kemije, ne fizike, in tako naprej. Mislim pa, da če je tudi tako, kot je, ni prav resnih razlogov, da bi nam kar koli od tega kratilo spanec (razen če se seveda pri razrezu sredstev na ARRS s svojim projektom ne znajdeš v napačnem predalčku, ampak to že sodi v sklop tem, ki so na kulinariki tabu, na vsak način pa najbrž nobenega prav ne zanimajo). 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti