Ljubezen gre skozi želodec

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. avg 2012 16:18

Tema, ki jo je zaklenil moderator2 je bila: "Ali ste danes že jedli ribe?" To ni oddaja, ampak sklop oglasov, ki naj bi vzpodbudili ljudi, da bi uživali več rib. Posnela sta jih zakonca Novak, ki pa v teh oglasih ne govorita v dialektu, ne prekmurskem ne ljubljanskem.

Zato je brez veze v nedogled razpravljati o teh oglasih. Nekaterim gresta na živce, kar je normalno. Nismo vsi vsem všeč. Enkrat sem brala tole: Od vseh ljudi si všeč samo eni tretjini ljudi, drugi tretjini nisi všeč, tretji trejini je pa vseeno, če si ali nisi. Ekola. Tole velikokrat citiram, se mi zdi kar verjetno. Domišljam si pa, da sama v to statistiko ne pašem, imam rada večino ljudi.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. avg 2012 17:04

Meni se pa tale stran radjemribe zdi OK - o Reporterju pa res ni vredno izgubljati besed. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. avg 2012 18:37

666, Novakova sta prav simpatična s svojim žlobudranjem v primerjavi z voditelji na mnogih slovenskih  tv postajah, ki vso vesoljno Slovenijo silijo poslušat samo neko ljubljanščino in nič drugega. Tako se malo usajaj še na njih, ne samo na Novakova.

 

Vsake njune oddaje ne gledam, na začetku mi sploh nista bila kaj preveč všeč, potem sem nekaj oddaj le odgledala, si zapisala nekaj idej in to je to.  Kot je rekla limnol, saj je gumb na "pritiskaču".


mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2012 18:42

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

22. avg 2012 20:22

Reporter kot referenca?

rosie

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. avg 2012 20:22

limnol je napisal/a:

Meni se pa tale stran radjemribe zdi OK - o Reporterju pa res ni vredno izgubljati besed. 



Sonja

 

Tudi meni je všeč  tale stran.

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. avg 2012 21:31

1. Luka in Valentina nista med mojimi favoriti. Ampak imata prepoznavno in njima lastno prezenco in jo razvijata. Kar je v kulturi/družbi, ki nagrajuje teženje k zlati sredini, povprečnosti in kar je še tega, moteče. In tisti, ki se počutijo dobro v množici povprečja, so vedno razdraženi, ko se pojavi nekdo, ki ni vkalupljen v zlato sredino. In tale mnenja o Novakih v stilu " ne morem jih, na živce mi gresta" so v resnici odzivi ogroženosti nad vsem, kar ne rine na sredino.

 

2. A veš, 666, saj verjamem, da pridno bereš knjige in ti gre v šoli dobro, ampak za božjo voljo, Do not be such a geek.

Tu smo gospe v lepih letih, ki smo do neke mere čisto prijazne do fantov, ki radi sedijo za knjigo, ampak ti se tako vehementno izrekaš o stvareh, pa se v tvojem izrekanju tako vidi in prebere, da razen prebranega ni socialne izkušnje zadaj. Govorjenje v narečjih in slengu je v določenih medijskih formatih že zdavnaj udomačeno (kar se vidi že po pregledu kakih 20 kanalov na domačem televizorju). Standard knjižnega jezika bi moral ostati v izobraževalnih in informativnih oddajah, pri ostalih žanrih je pa smiselna tudi večja sproščenost.

Še nasvet starejše gospe: Daj si malo časa, da boš tudi kaj doživel, pa bodo tudi tvoja mnenja manj življenjsko zelena. Tole z zeleno nima nobene zveze z gruzijskimi paradižniki, da ne bo pomote.

 

3. Glede lenadros: Hja, tako je v življenju, da vsak poskuša pustiti neke sledi. In če ne gre z očarljivostjo, kreativnostjo, bistrosjo, se sledi puščajo s sitnarjenjem in povečano količino neumnosti. Vidim, da si ti ubrala to zadnjo možnost.

 

 

Vendelina jr.

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

23. avg 2012 8:30

In kje ste zdaj g. moderator, ko se je Vendelina Jr. popolnoma oddaljila od teme, povrhu pa še žali ostale člane kulianrike, a sedaj se pa ne boste oglasili?

 Vendelinca, ne bi se rada ponavljala, pa vendar, tebi res ni pomoči!!!

leandros

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2012 8:37

Klasika, to se dogaja že odkar spremljam tole. Čeprav velikokrat pove ljudem točno to kar jim gre in jo rad berem, sem ter tja res ne spozna sama sebe v svojem lastnem pisanju. Škoda.

Evo, sedaj se bodo oglasili, ne vem ali moderatorji ali Vendelina. :)

Commis débarrasseur

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

23. avg 2012 8:59

Oh zzak1977, pa se res sprašuješ o tem?

Jaz si upam stavit; moderatorji bodo opozorili, naj se vrnemo k temi (kot vedno) :))

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti