Ljubezen gre skozi želodec

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

1. okt 2009 12:25

Ajoj, zdaj sem pa tam... Tebi, japaja, se opravičujem, če je izzvenelo, kot da je cel post "posvečen" tebi. Sploh ne, samo glede solanina sem morala pripomnit. Povod za pisanje so bile pravzaprav strašne debate na Starševskem čveku, MON, . Čeravno farum dokaj redno pregledujem, pa tam res nimam volje, da bi razlagala svoje nestrinjanje, ker vnaprej vem, da me bodo razrtgali "patološki obrekljivci" , po možnosti taki, ki jim 10x tedensko kuhajo mame in tašče , ki jim te iste dobre duše resvisirajo otroke, one pa se čudijo, zakaj jih mož vara. Vem, zelo pretiravam, ampak malo resnice pa je v tem . kafetarca

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

1. okt 2009 12:34

japaja je napisal/a:
Me veseli (res), da je komu oddaja tudi všeč. Moram priznati, da v putrčku še nisem pohala. Bom pa probala. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 30. 2009 12:40
Vidim, da je bilo tudi tebi kaj všeč - vsaj za preizkusiti. Tudi meni tale putrček za pohanje! V krompirjevi solati pa kapre! Jih obožujemo in jih dajemo kamor se le da, v krompirjevi solati, jih pa še nismo jedli. Všeč mi je bil tudi mix korenje - zelje - jogurt (in še nekaj je šlo notri). Pa seveda domače lučke - ki smo jih videli že pri J.Oliverju - pa so nas Novakovi spet malo spomnili. Moj je pa dol padu, ko so pašto pripravljali. Mi sicer najraje delamo svežo pašto, torej ne bodo kvadratne strune. Brez dvoma bomo pa v pečici popekli paradižnik. Zadnje čase pretirano veliko gledam TV, ker sem na bolniški. Sem na HTV opazila še kuharsko oddajo Kod Ane http://kodane.novatv.hr/oemisiji.asp, ki mi je tudi zanimiva. Čeprav je ravno zadnjič pripravila lazanjo s čebulo - to mi ni ravno potegnilo, pa ima sicer zanimive ideje. No, oddaja menda ni nova, ampak jaz drugače ne gledam tv. Lp kuharica Mici

neznan uporabnik

1. okt 2009 12:35

V redu, v redu,Kafetarca, res sem razumela kot da sem zvezda tvojega prispevka. Nisi naredila presledka med vrsticami in se je pač nadaljevalo kar od paradajza naprej.. Je pa kar prav, da si se prijavila na KulSlo. So vsi zelo prijazni japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 01.okt 2009 12:36

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

1. okt 2009 12:58

japaja je napisal/a:
Je pa kar prav, da si se prijavila na KulSlo. So vsi zelo prijazni Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 01.okt 2009 12:36
Hahaha, japajade! Tudi jaz boleham in posledično več časa preživim takole Prej sem že omenila "konkurenčni" forum zbrez konkurence . Veliko debat, pretežno negativna kritika Novakovim in poveličevanje Damjana. Ker tega kuharja že od zime dalje nisem gledala, časovno mi termin ne ustreza, sem šla na RTV pogledat arhiv oddaj. Vmes sem nabasala na tisto, kjer je bil gost Šeruga. Kuhala sta neko marmelado in Damjan mimogrede reče, da je sladkor "naravni" konzervans. In Zvone ves presenečen "a ni konzervans (samo) sol!?!" Seveda je, vendar sol ne moreš dat v marmelado. Skratka, Zvone mi je dal misliti, kakšne osnovne informacije so lahko za nekatere zanimive. Da ne smemo izhajat samo iz sebe. Ampak ja, tud jaz ne vem, zakaj je bilo treba torto obrezat (morda zato, da se je čokolada bolj oprijela, da ni ob straneh samo stekla navzdol?!?, al' pa zato, da se je izognila tistemu bolj suhemu delu biskvita - glede na to, da se je torta jedla takoj). Pa tudi ne vem, če je še vedno trend, da se šniclje v mrtvo pretepe , da popokajo vse celice in se sok obilno izcedi, je pa zihr to najbolj "prijazen" način sproščanja odvečne negativne energije kafetarca

neznan uporabnik

1. okt 2009 13:09

Hehe, seveda je trend, da se šniclne v mrtvo pretepe...ker če ti na "prijazen" način ne uspe sprostiti odvečne energije pri šnicelnu in če kdo koga po nesreči kam preveč zadane, imaš takoj pri roki sočen obkladek (menda bolj zaleže, če so tiste celice popokane in sok ven steče ) Dost heca, grem še mal delat (danes fizično, za kondicijo)! japaja

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

1. okt 2009 13:15

Ežoj, hvala za pojasnilo. Pa tako sem te podpirala glede tistih prtov pa to.... Sicer sem se pa našla v temle stavku: Vsaka lepa in pametna ženska ima za kontrast vsaj eno sitno babnico...)))))) (hvala Vendy). Pa glavno da jaz vem, v kateri del stavka pašem, ha ha ha.... Sicer pa ja, paniranje ali cvrenje na maslu da čisto drug okus kakor na olju. A zakaj? Strokovno plat naj razloži Rimljanka ali kaka kemičarka, jaz sem se v življenju prepričala, da je res, kar pravijo starejši in izkušeni: " Vse, kar je dobro, je ali mastno ali prepovedano ali poročeno!" Like it or not! Lp, helenag

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. okt 2009 13:37

@Kafetarca, dobrodošla! Prav imaš, res včasih preveč iščemo napake (jaz večinoma kar lepo priznam, ko sem kak dan žleeeeht). Bom pristavila zdaj še nekaj pohval - seveda bodo tudi te čisto subjektivne, tako kot so bile "dlake v jajcih" v mojih prejšnjih postih.

Zelo sem vesela, da kuharja uporabljata ustrezno, dovolj veliko in kvalitetno kuhinjsko posodo (pri simpatičnem Damjanu še zmeraj mesijo in mešajo v -zame-premajhnih steklenih skledicah), pa njun "Kitchen aid" je tak, da ga kar sanjam, pa štedilnik, ampak najbolj me je pritegnil pa nož! Ej, to pa je nož z veliko začetnico. In fino je, da ga dosti uporabljata in tudi povesta, da je sekljanje z dobrim, ostrim nožem velikokrat hitrejše, bolj precizno, predvsem pa manj poškoduje zelenjavo itd. kot sekljanje v "mašincah" tipa multipraktik. Je pa res, da sem se v tisti nož zapičila zato, ker si že dooolgo želim tako darilo (pa mi potem vsi pravijo, da se takih ostrih reči ne sme podarjati, šmrk... - mogoče pa Miklavž še ni slišal za to vražo, kdo ve, bom še njemu pisala).

Morda ne bi bilo napak, da bi se ustvarjalci oddaje odločili, da Novakova pri pripravi hrane povesta še vsaj približne količine posameznih sestavi. Tisti, ki redno kuhamo, s tem nimamo problemov, ker imamo pač "grif" in predstavo, kaj nastane če je več enega napram drugemu, za začetnike in tiste z malo prakse (katerim je njun začetni nagovor o tem, kako ni nobem problem stopiti za štedilnik in z veseljem skuhati za svojo družino, po mojem namenjen), pa  verjetno improviziranje ni tako blizu (si predstavljam).

Morda tudi ne bi bilo slabo, da bi ob posnetku oddaje na spletni strani predstavili jedilnik tistega dne s pripadajočimi recepti.

 

@

zzak1977 je napisal/a:
Haha. Lepa in pametna v eni in isti osebi osebi?zzak1977

A se ti zdi to nemogoče?

Katero od nas povabiš na kavo, da ti potrdimo, da je to pri nas pravilo in ne izjema?

Mojca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. okt 2009 15:26

mamaF je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:
Haha. Lepa in pametna v eni in isti osebi osebi?zzak1977

A se ti zdi to nemogoče?

Katero od nas povabiš na kavo, da ti potrdimo, da je to pri nas pravilo in ne izjema?

MamaF, saj ves kako to gre - Zzak1977 crpa iz svojih izkusenj. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!" LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 16:02

zzak1977 je napisal/a:
Haha. Lepa in pametna v eni in isti osebi osebi? zzak1977
Kolega, Ojdip te je fino zeznil, a ne? Vendelina jr.

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

1. okt 2009 20:29

Vidim, da ste tuki samo fajn l'dje Po drugi strani razmišljam, analiziram sebe, kaj za'vraga me je gnalo k temu mojemu moraliziranju Mislim, da se preveč postavljam v kožo drugih in se nehote sprašujem, kako bi se počutila, če bi imeli vsi toliko pripomniti čez mene in mojega moža, marsikaj neopravičenega in ne na mestu (da ne bo spet nesporazumov, Kulinariki ste prave ovčke , aktivno pisoči Monovci pa so res destruktivno razpoloženi ). Glede količine sestavin se strinjam, da bi bile najbrž dobrodošle, pa napovednik (kot ga imajo za Damjana RTVjevci) tudi. Po drugi strani pa raje ne pomislim, kakšen projekt bi to predstavljalo. Kot prvo se mi zdi, da Novakova kuhata po občutku. Kot drugo, padali bi novi očitki [;), saj bi se našla kakšna "pametna mama od kakšnega pridnega Sončka" (se opravičujem, ampak kdor ne prebira MON, najbrž ne bo razumel šale), ki bi jo zanimalo, koliko miligramov tehta ščep soli... Krucifikx, mamaF,
mamaF je napisal/a:
... pa njun "Kitchen aid" je tak, da ga kar sanjam, ...
ne mi sploh omenjat K******Aida Jst bi tuuuuuuuuuuuuuuud Ah, grem jaz raj mau' recepte brat kafetarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti