Ljubezen gre skozi želodec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2009 21:09

Pa če ste že pri trendih, kako kaj kaže s prti? A jih dodo ukinili? A bom jaz prišel kot supermoderen, nekateri ( saj vemo kateri ) bodo pa izpadli kot kakšni  kmetavzerji.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2009 21:13

In your dreams, ežoj:- Vendelina jr.

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

1. okt 2009 9:51

Eko, sem se morala prav registrirat, da še jaz povem. Izražanje osebnega mnenja mi je všeč in ga spoštujem, čeravno se razlikuje od mojega. "Patološko" obrekovanje, kritiziranje, iskanje napak, posmehovanje..., to pa je Oddaja mi je všeč. Nič manj od sicer simpatičnega Damjana (gledljivost njegovih oddaj je odvisna od gostov), vsekakor pa ne gre vleči paralel. Zame so skoraj vsi Damjanovi in Novakovi recepti neuporabni , za oddajo pa vseeno menim, da je gledljiva in koristna in malo drugačna - izvirna.
japaja je napisal/a:
Me veseli (res), da je komu oddaja tudi všeč. Da je zelen paradižnik karcenogen, okej, punce (in fantje) takoj vso srbsko al kakšno že solato stran zmetat pa bohnedej tiste zelene paradajze zdele še kej vlagat. Čao! japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 30. 2009 12:40
Veš, japaja, dejansko je priporočeno, da se surovemu zelenemu paradižniku izogibamo zaradi alkaloida solanina, ki pa je termolabilen ---> med kuhanjem razpade, zato lahko brez skrbi tudi letos pripravite srbsko solato. Kaj je slabega, če želiš popularizirat družinski način kuhanja? Kaj je slabega, če pozivaš k pripravi domačih sadnih lučk, ki ne vsebujejo aditivov. Pa če rečeš kuhinjski soli "da", soli z dodanim ojačevalcem (glutaminat) okusa (razni vegetkoti in začinkoti) pa "ne". Če poveš, kakšno vlogo igra čebula in kakšno, povsem drugačno, česen. Zgodbe o fritezah, pregretih oljih in neupravičeni predsodki o maslu. Drobtine ne kupiš, ampak jih narediš spotoma. Z odsluženo vanilijevo palčko odišaviš sladkor za vsakdanjo rabo. Morda se pa kdo zamisli. Ne izhajajte vedno iz svoje vsevednosti Valentinina govorna napaka je dejstvo, meni ne povzroča težav pri razumevanju. Njun besedni zaklad je daleč nad povprečno sivino

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

1. okt 2009 9:55

Aha... ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 10:02

mambica je napisal/a:
Aha... ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^
In kaj si hotela s tem povedati? Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. okt 2009 10:31

Jaz sem si ogledal posnetke, strinjam se s pripombami o nameščeni  domačnosti, odvečni govoranciji,..........

Od pozitivnih impresij se popolnoma strinjam z elaphus: Valentina mi je zeloooo luštna in simpatična, za podoben komentar o Luki se pa ne počutim nadležnega.

Naj dodam še to: helenag je napisala nekak v stilu "........ koliko slovencev si lahko privošči takle nakup na tržnici..............."

Draga helang, mi sedaj imamo kapitalizem, televizija je zato, da revežem pokaže kako živijo " višji srazredi " ( karkoli to pomenilo ), sami pa naj bodo tiho. Tega bo čezdalje več.

 

 

ežoj

neznan uporabnik

1. okt 2009 11:08

Kafetarca, lepo, da si se prijavila in dobrodošla! Za nič od tega, kar si ti naštela, nisem rekla, da je slabo. Pravzaprav sploh ne vem, če sem uporabila besedo slabo? Tudi posmehovala se nisem (pa če sem popolnoma odkrita, sem dobila nekajkrat občutek, da se z argentinskimi kozicami al kaj že? in z "O, toliko denarja za rože?" nevede, prikrito, posmehujeta kuharja). Obrekovala nisem (pa bi lahko). Posmehovala se nisem (ali pač?). Edino, za kar v tej oddaji lahko uporabim besedo "slabo", je, da sem Valentino slabo razumela. Zaradi njene govorne napake. Ampak to njeno govorno napako si izpostavila ti. japaja

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

1. okt 2009 11:56

Ajoj, zdaj sem pa tam... Tebi, japaja, se opravičujem, če je izzvenelo, kot da je cel post "posvečen" tebi. Sploh ne, samo glede solanina sem morala pripomnit. Povod za pisanje so bile pravzaprav strašne debate na Starševskem čveku, MON, . Čeravno farum dokaj redno pregledujem, pa tam res nimam volje, da bi razlagala svoje nestrinjanje, ker vnaprej vem, da me bodo razrtgali "patološki obrekljivci" , po možnosti taki, ki jim 10x tedensko kuhajo mame in tašče , ki jim te iste dobre duše resvisirajo otroke, one pa se čudijo, zakaj jih mož vara. Vem, zelo pretiravam, ampak malo resnice pa je v tem . kafetarca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. okt 2009 12:14

kafetarca je napisal/a:
Ajoj, zdaj sem pa tam... Povod za pisanje so bile pravzaprav strašne debate na Starševskem čveku, MON, . Čeravno farum dokaj redno pregledujem, pa tam res nimam volje, da bi razlagala svoje nestrinjanje, ker vnaprej vem, da me bodo razrtgali "patološki obrekljivci" , po možnosti taki, ki jim 10x tedensko kuhajo mame in tašče , ki jim te iste dobre duše resvisirajo otroke, one pa se čudijo, zakaj jih mož vara. Vem, zelo pretiravam, ampak malo resnice pa je v tem . kafetarca
Nima smisla, da se zaradi tega obremenjuješ. Če ne bi bilo mase oseb z milijon fabriciranimi problemi in pikanjem vsega okoli sebe, tvoja edinstvenost v normalnosti sploh ne bi prišla do izraza Vsaka lepa in pametna ženska ima za kontrast vsaj eno sitno babnico...)))))) Vendelina jr.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

1. okt 2009 12:22

Haha. Lepa in pametna v eni in isti osebi osebi? zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti