Ljubezen gre skozi želodec

neznan uporabnik

tema odprta - 29. sep 2009 17:52 | ogledi: 70.592 | odgovori: 594

Sem si ogledala prvi dve oddaji nove slovenske kuharske nanizanke Ljubezen gre skozi želodec.

Ali je kdo to že gledal?

Meni ni všeč. Se za moj okus vse skupaj dogaja preveč v stilu "šala mala" in "oh, kako obvladamo".

Me pa zanima vaše mnenje (nikol nism zihr a delam komu krivico)?

japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. sep 2009 18:04

Kdaj? Kje? Še nisem zasledila. Kdo so glavni igralci in kuharji???? Premalo podatkov, po moje  

lp

cervus

neznan uporabnik

29. sep 2009 18:14

Zakonca Novak (knjigarna Vale Novak) iz Ljubljane. japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2009 18:16

Elaphus, gre za nedeljsko popovo oddajo, v kateri kuhata zakonca Novak. Dramaturško zanimivo, oddaja teče, režija in kamera vesta, kaj početi. Problem je v tem, da v njej ni profi kuharja (okej, lahko diskutiramo, kdo to je, ker Nigella tudi ni) - pa na stran tisto, kako so profi kuharji leseni, če jih slučajno posnamejo iz mariborske podružnice nacionalke.... Odsotnost profi kuharja nekako sporoča, da kuhanje res blazno izi in da zna to vsak in da lahko zraven še malo govori in da je to okej in glavno, da je pleme happy. No, meni variante, kjer se amaterji grejo profije, pa naj bo to iskanje pevskih talentov, plesnih talentov ali pa kuharije....meni ti žanri ne sedejo najbolje. Videla sem eno oddajo in to mi čisto zadošča. Novakova sta kar okej znotraj žanra, ki mi načelno ne gre, skratka, težko se opredelim. Čeprav, o pristopu "lako ćemo" tu ravno ni govora. Prej ima tega veliko do preveč Nigella. Ki sem jo zadnjič po dobrih devetih mesecih spet pomotoma videla na tevejki. To pot je pekla sladice in zraven ves čas govorila, kako ni važno, kako pecivo izgleda, ker glavno, da je domače. In kako se njej NI DALO (videla tri oddaje in v dveh se ji NI DALOO zamesitit testa, pa je naredila kar tako in tako. Ja, Nigellca, če se ti NI DALO, potem pa še honorarja ne jemlji, okej? Svečano obljubljam, da v tem desetletju ne bom rekla nič več čez Nigello. Vendelina jr.

neznan uporabnik

29. sep 2009 18:42

Na, pa smo spet tam! Pa hvala, da sem ti dala đingl za Nigello Drgač pa, dramaturško že videno, oddaja laufa še prehitro, tako da vsega teksta ne uspeta stlačit v minutažo, kamera se pa malce spotika in zaletava in odmika. Če drugega ne, je montaža zatajila. Pa pustimo detajle... (si bom, ko bom imela čas, še enkrat ogledala, v kateri oddaji se je kamera zaletela v skledo, kdaj bi lahko izrezali tisto sekundo, v kateri se vidi navdušenje otrok na povelje itd...) Je pa fajn promocija družinskih vrednot, to pa je okej japaja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. sep 2009 20:15

Sem pogledala posnetek prve in druge oddaje.

Mah, kaj pa vem, saj je čisto kul tole gledat med likanjem, samo, kaj pa vem ... ni ne vem kaj. Akterja za moj okus preveč "sproščeno" (v stilu, kako se imamo fajn, pa tile paradižniki so fajn, pa rakci so fajn) nakladata (tu ne razumem, a je pri temu tipu produkcije res treba vsako sekundo vsakega kadra podožit z govorjenjem, četudi v prazno), pa vsi tisti rokavci in ogrlice in popravljanje las pri Valentini me rahlo živcira. Ne vem, no - a je res problem za v kuhinjo obleči en lep predpasnik pa oprijete rokave, pa nekaj za na lase, da ne frfotajo nad hrano

O še čisto stopljenem čokoladnem prelivu pri "Sacherci" pa raje ne bi ...

Pa pivo iz vinskih kozarcev v drugi oddaji (joooj, zdaj sem že žleht)... in "navdušeni" otroci - sploh tavelika najstnica, ki je po mojem z zobmi škripala med snemanjem.

Ne, saj bom nehala, me že res preveč žlehtnoba daje .

V glavnem, omenjena zakonca raje berem kor gledam, to bo.

 

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. sep 2009 20:38

Diabetikom ogled strogo prepovedan!

lp

cervus

neznan uporabnik

29. sep 2009 21:55

No, hvala za mnenja, nisem mogla biti popolnoma objektivna, ker mi glavna akterja pač tudi v civilu ne potegneta.. Seveda sem opazila tekočo čokolado na saherci in kozarce za pivo (oh, mi smo tako svetovljansko sproščeni) in v ljubljanskih lokalih bojo zdaj rekli graniti plundra.. Pa še dodatna tehnična: rokav srajce dotičnega gospoda je prevečkrat ponesreči v kadru. Zdej pa - če sem še sama malce diabetična: združeni talenti KulSlo naredijo tisočkrat boljšo oddajo! japaja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

30. sep 2009 9:01

Jaz oddaje sicer nisem videla. Prebrala pa sem članek o oddaji v reviji Delo in dom (prejšnji teden). Zelo me je zmotila fotografija na kateri med hrano in posodo na delovnem pultu kraljuje PRIL. K

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

30. sep 2009 9:48

Jao mene, pa zakaj eni pri kuhanju ( za javnost seveda) tako vehementno stresajo z lasmi. Me kar prime domotožje po tistih belih oblekah pa visokih kapah.....Me pri vseh teh novodobnih kuharjih in kvazi kuharjih moti, kako pretiravajo s sproščenostjo, pa vse se nakej improvizira in je vseeno, če naredimo tako ali pa tako. Sta tudi Novakova sproščena in oh in ah, ampak nihče ne pove, da je treba kuhat s srcem in da je treba hrano spoštovat! Pa oprostite, tule v provinci ne vemo, koliko Slovencev si pa lahko privošči takle nakup na tržnici ,kajvem kaki rakci pa argentinski paradižnik pa celi šopki rož...eni z delavsko plačo morajo kuhat vsak dan... helenag

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti