Koriščenje dopusta pri 4 urni zaposlitvi

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 28. sep 2009 6:11 | ogledi: 5.929 | odgovori: 25

Pozdravljeni!

Naša sodelavka je redno zaposlena za 4 ure dnevno, oziroma 20 ur tedensko. Dogovorila se je, da prihaja v službo v ponedeljek, sredo in petek in opravi 8 ur dela. Letos ima 35 delovnih dni dopusta in si ga obračunava samo za 3 dni v tednu, ker trdi, da je v torek in četrtek tako ali tako doma. Torej, v praksi ima veliko več dopusta, kot mi vsi ostali. Nekako nam to ne gre v račun, zato me zanima vaše mnenje. Ali imamo prav mi, ko trdimo, da takšno obračunavanje ni pravilno in da ni pomembno kakšen ima dogovor v službi, temveč za kolikor ur je dejansko zaposlena? Zanimivo je to,da smo zaposleni v javni upravi in ko smo vprašali vodja oddelka kaj meni o tem, nam je dejal, da se z dopusti res ne misli ukvarjati. Mi pa postajamo vedno bolj slabe volje, ker se nam to ne zdi pravično, saj je letos doma že od druge polovice meseca junija in se nam veselo smeji.

Res me zanima kdo ima prav.

Hvala za odgovore in lep dan!

ursula-ce

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. sep 2009 6:36

Če ima tako zapisano v pogodbi, potem mislim, da tu ni stvar debate, kaj je in kaj ni. Pač ji pripada. Če je pa pogodba v skladu z zakonom, je pa drugo vprašanje.

Drejček

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

28. sep 2009 7:46

Če dela po 4 ure na dan oz. 20 ur na teden, in v javi upravi koriščenja dopusta pa urah ni, se ji obračuna dopust po dnevih pa naj bo to 4 ure ali 8 ur na dan, za cel teden torej 5 dni, tako da ne more imeti več dopusta kot sicer, torej 35 dni. Če pa dela samo določene dni po 8 ur pa je to stvar dobre veolje in dogovora med vodjo in njo. Ker so razlogi, da ji je odobreno delo po 4 ure dnevno različni je potem tudi zelo rizkatno v primeru kontrole, kako bo opravičila da dela en dan lahko 8 ur, če ji je bilo odobreno delo po 4 ure dnevno. DanD

Slavonka  

član od: 9.4.2009

sporočila: 9

28. sep 2009 9:44

Draga ursula-ce V celoti se strinjam z DanD. Pravtako sem zaposlena v javni upravi in nimamo nobenih privilegij. V službi imamo štiri zaposlene za polovični delovni čas (4 ure) in temu primerno koristitjo malico in redni letni dopust. Malica se jim prizna 15 minut in ne 30. Dopust pa ravntako bi rekli temu, dan za dan. Dobesedno se moramo držati zakonov. To, kar počne vaša sodelavka v odogovru z nadrejeno ali nadrejenim je golfanje vseh ostalih. Razen, če v pogodbi res nima drugače zapisano, kar je pravtako protizakonito. Prav zaradi takih primerov smo vsi ostali zaznamovani s črno piko v javnem sektorju. Tu bi bilo potrebno narediti reda. Začeti seveda pri vrhu. Če bo prišlo do odpuščanj v javni upravi bo nastradal nedolžen folk. Da ne omenjamo zapravljanja, kar nemilosrdno počno. Če ste pogumne, se uprite in ne dovolite si izkoriščanja. Slavonka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

28. sep 2009 10:26

Koristi se dan za dan, ne glede koliko ur dela (ali 4 ali 8). reza

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

28. sep 2009 10:27

Pozdravljeni! Glede letnega dopusta se tudi sama strinjam z DanD in Slavonko, pripada ji sorazmeren del LD. Tudi pri nas smo imeli delavki, ki sta delali po 20 ur tedensko in sicer 4 x 5 ur, temu primerno so koristile dopust. lep pozdrav vsem dotjama

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. sep 2009 11:50

Jaz tudi mislim, da si dopusta ne obračunava pravilno. Če je ona zaposlena po 4 ure na dan/20 ur na teden, to pomeni, da dela 5 dni na teden in tako mora koristiti tudi dopust. Ona se sicer lahko dogovori, da dela le 3 dni (torej dela nadure, ki jih koristi naslednji dan), vendar se pri dopustu tega ne more šteti na tak način. Če pa ima v pogodbi zapisano, da dela 3 dnevni tedenski delavnik, potem pa je drugo. matilda

dotjama  

član od: 27.4.2009

sporočila: 30

28. sep 2009 12:19

če dela tri dni v tednu, potem se ji mora tudi dopust glede na delovne dni zmanjšati. lp, dotjama

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

28. sep 2009 22:04

V pogodbi ima napisano, da dela 20 ur tedensko. Ustno se je dogovorila za takšen delovni čas, ker ji tako odgovarja. Nima drugih zadržkov, kot da želi delati samo polovični čas. Ponujena ji je bila polna zaposlitev, vendar je ni sprejela, ker pač ne hodi v službo zaradi denarja (in res ji ni potrebno), ampak zaradi druženja. Pravzaprav nas to niti ne zanima, jezi pa nas ta njen dopust. Niti ne vemo h komu se obrniti, ker ji šefi to dovoljujejo. ursula-ce

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

28. sep 2009 22:54

Še enkrat poskusite pri vodji oddelka, če ne bo zaleglo, se pa še vedno lahko obrnete na delovni inšpektorat.

Blanchy

marsovka  

član od: 25.8.2009

sporočila: 18

29. sep 2009 18:29

definitivno lahko koristi "dan za dan" ne glede na to, koliko ur dela vendar se pa dogovarjaš (tudi) za količino dopusta, ko sklepaš "novo pogodbo" ali aneks k stari (kar je bilo najbrž potrebno za skrajšani delovni čas?) in so tam določili več dopusta (te zadeve se dogovarjajo individualno, ni nujno da po nekem muštru) marsovka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti