Klapavice, pedoči

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

tema odprta - 7. jul 2003 11:49 | ogledi: 6.074 | odgovori: 4

Pred kratkim smo jedli pedoči (školjke) zanima me če kdo pozna recept. Prosila bi vse ki pripravljate morske dobrote za recepte iz školjk. Hvala in lp

Petra

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

7. jul 2003 14:19

Poglej forum z naslovom Klapavice. lp, Janja Janja Zorko

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

9. jul 2003 11:29

Prosila bi še za kak recept glede priprave školjk. Hvala. Petra

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

15. jul 2003 23:17

Zanimivo! Davorjeve "dagnje po moje" so tudi moj recept! Pred kakimi 30 leti mi ga je Ugljanu zaupala domačinka in od takrat pripravljam školjke vedno samo tako! Le da v buzaro ne dam papradižnikove mezge (ni mi všeč). Školjke se dajo pripraviti še drugače: skuhaš jih , kot pravi Davor, in odstraniš prazno polovico. Polne polovičke postaviš eno poleg druge na ognjevaren krožnik (dober je vsak iz malo boljšega porcelana), po školjkah posuješ malo naribanega sira, poliješ z omakico od kuhanja, ki ji dodaš malo česna in petršilja. In zapečeš v pečici, da sir zarumeni (kakih 10 min pri 200 stopinj). Če imamo kak bolj "fini" obisk, ki obvlada hranjenje z rokami, lahko školjkam, ki so se že skoraj skuhale, dodamo še nekaj škampov, po dva do tri na osebo. Jaz jih naložim kar po vrhu školjk, dobro pokrijem in pustim kake 3-4 minutke. Potem posodo dobro pretresem, dolijem še malo vina in obilno potresem s petršiljem in česnom. Pokrijem, pretresem in gotovo!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti