Kako porabiti jajčevce

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 27. sep 2009 9:21 | ogledi: 6.237 | odgovori: 15

pozdravljeni zopet potrebujem nasvet kako porabiti večjo količino jajčevcev(4 kg) gledal sem recept za kaviar, vendar me zanima koliko časa je ta namaz uporaben shranjen v hladilniku? mogoče je še kakšen drugačen pripravek jajčevcev z več vrstami zelenjave?prosim za nasvet. pozdrav martn

martn

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. sep 2009 9:40

meni jih prinesi! jaz sem jih vlagala, nekaj po receptu s kulinarike (kisli). nekaj sem jih pa najprej opekla in potem vložila v olivno olje. klavdija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. sep 2009 11:27

martn je napisal/a:
pozdravljeni zopet potrebujem nasvet kako porabiti večjo količino jajčevcev(4 kg) gledal sem recept za kaviar, vendar me zanima koliko časa je ta namaz uporaben shranjen v hladilniku? mogoče je še kakšen drugačen pripravek jajčevcev z več vrstami zelenjave?prosim za nasvet. pozdrav martnmartn

A si mogoče mislil ajvar???

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. sep 2009 14:42

Ne, ne, je že prav "kaviar", pečenim jajčevcem, katerih vsebino, brez lupoine pretlačimo, dodamo sesekljan česen, solimo in morda malo popramo, dodamo malo olja, rečejo "kaviar za reveže" ali tudi ponarejeni kaviar.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2767

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. sep 2009 14:58

No, vsak dan nekaj novega

Atina

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

27. sep 2009 16:12

Kaj pa zlozenka iz jajcevcev (melanzane alla parmigiana)? Jajcevce narezemo na pol cm debele rezine, jih solimo in pustimo, da izpustijo vodo. Nato jih na hitro popecemo na plosci. (ce bi sledili orignalnemu receptu, bi morali rezine jajcevcev pomokati in ocvreti v vrelem olju, jaz pa jih raje popecem na zaru, ker je tako manj kaloricno). Paradiznikovo mezgo solimo in dodamo listice bazilike po okusu. Mocarelo zrezemo na manjse rezine. In sedaj lahko zacnemo z zlaganjem: ognjevaren pekac namastimo; dno oblozimo z rezinami jajcevcev. Rezine jajcevcev prelijemo s paradiznikovo mezgo, na paradiznik zlozimo rezine mocarele. Tej sledi plast jajcevcev, paradiznikove mezge in spet mocarele. Ponavljamo, dokler ne napolnimo pekaca ali dokler ne porabimo sestavin. Zadnjo plast izdatno oblozimo z mocarelo in potresemo s parmezanom. Pekac damo v pecivo na 180 stopinj in pecemo priblizno pol ure oz. dokler se sir ne raztopi. Lahko jemo tako toplo kot hladno. To zlozenko lahko (nepeceno) tudi zamrznes in potem ob potebi samo odtajas in speces. ribica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. sep 2009 17:10

The one and only: pindžur. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. sep 2009 13:39

Tudi tole je odlično: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11303 Ali pa takole: - narežeš na rezine in posoliš, povaljaš v moki in spečeš na olivnem olju - olivno olje zmešaš z gorčico, dodaš en čili, sol, poper in baziliko in to preliješ po jajčevcih fresh

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

30. sep 2009 15:43

Jajčevce prerežemo po dolžini na pol, rahlo posolimo in v konvekcijski ali navadni pečici pečemo pol ure na 180 stopinj, pustimo, da se malo hladijo, jih izdolbemo in vsebino zmečkamo kar z vilicami, dodamo še malo olja, sesekljanega peteršilja, drobnjaka in seveda česna. Dobro premešamo in namaz je narejen. Lahko ga damo v kozarčke in prelijemo z oljem, da se dalj časa ohrani. Hranimo v hladilniku. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti