Skrivne sestavine za pohorski lonec?

Jerco  

član od: 25.9.2009

sporočila: 1

tema odprta - 25. sep 2009 12:31 | ogledi: 8.344 | odgovori: 7

Receptur za omenjeno jed,imam kar nekaj.Zanimajo me skrivne finese,ki bi še popestrile jed.

Zanima me sledeče,bi korenček ter kolerabica pasala v jed v zmernih količinah?

Hvala za pomoč.

Jerco

Jerco

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. sep 2009 13:35

Po mojem skromnem vedenju bi dobro dela pohorskemu piskru. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. sep 2009 6:06

Iz česa pa je ta pohorski lonec in kako se naredi? Jaz še nisem slišala za njega in me prev zanima.

Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. sep 2009 8:54

Vtipkaj poshorski pisker ali pohorski lonec. Za Pohorce je to neka takešnega kot za vas, Pomurce, bograč. Tudi tekmovanje v kuhanju pohorskega piskra poteka na Pohorju vsako leto in je prava fešta. Je jed iz več vrst mesa in zelenjave, ješprenja, ajdove in/ali prosene kaše, naj ne manjkajo niti gobe (iz pohorskih gozdov,jasno), le kakšne zelenjave, ki ne raste pri nas oziroma ni značilna za tukajšnje kraje, naj ne bi bilo v njem (vseboval naj bi le 'domačo' zelenjavo, torej korenje, peteršilj, zeleno, krompir, por, ne pa jajčevcev, bučk, čajote in podobno ...). Če že kdo ima kak recept, pa nima katere od sestavin, se ravna po sistemu "česar nimaš, pusti, vzemi, kar imaš". Torej je osnova več vrst mesa in zelenjava, vse ostaloje odvisno on kuharja. Torej so pravila veliko bolj ohlapna kot za pripravo bograča. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. sep 2009 15:08

Hvala mamamia, ga bom skuhala drugo soboto, ko bom imeli trgatev. Pol pa poročam, kaj so jedci porekli. vedno sem vesela, ko zvem nekaj novega.

Kyara

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

26. sep 2009 16:04

Jaz kuham pohorski lonec tako, da dan prej namočim ričet, ki ga dam naslednji dan kuhati skupaj z lovorjevim listom, drobno sesekljanim korenčkom, peteršiljem, zeleno, celim poprom ter drobno nakockanim krompirjem. Posebej zdušim na čebuli 2-3 vrsti mesa (govedino, puranje in svinjsko) namesto purana bi morala biti ovčetina. Na čebuli in česnu zdušim še gobane. Ko je mehko vse skupaj zmešam, naredim rahlo prežganje s sladko papriko in paradižnikovo mezgo in žlico vegete. Jed je božanska, lahko pa namesto krompirja dodaste fižol, tako se jed lahko pogreje tudi drugi dan.

Jerco  

član od: 25.9.2009

sporočila: 1

26. sep 2009 21:54

Hvala vsem za odgovore. Pa dober tek. Jerco Sporočilo je spremenil(a) Jerco dne 26. 2009 21:54

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

27. sep 2009 20:49

moja mama je lansko leto na turističnem tednu, kjer so tekmovala različna društva občine skuhala pohorski lonec po tem receptu http://www.kulinarika.net/recept/enoloncnice/Pohorski_l in lonec je bil tako dober, da je skupina zasedla 1. mesto. Za prejeto nagrado nosi zasluge seveda tudi Kulinarika... atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti