Kako naresti pico ala picerija napoli style?

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

26. sep 2009 18:17

No, včeraj sem poskusila in zamesila testo z ostro moko kot ponavadi in ga dala v hladilnik za eno uro. In je vzhajal v hladilniku! Podupliral količino, nisem moglla verjet! Vse tisto kar so me učili o kvasovkih in temperaturi očitno ne drži, ali pa vsaj ne tako striktno. No, naj povem, da je bilo testo enako kot vsakič, ko spečem pico, bom pa poskusila še z nasveti, ki ste jih podali na tej strani. Je pa kolegica kupila konvekcijsko, ki ji jo je prodal bivši lastnik picarije in ko sem prvič jedla pri njej, bi se komot zmotila in na koncu prosila za račun. nibene razlike med domačo in najboljšo picerijo...ko sem pri njej jedla drugič in kasneje, pa ista kot moja...ne vem... lp terakota

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. sep 2009 14:48

terakota je napisal/a:
..... Vse tisto kar so me učili o kvasovkih in temperaturi očitno ne drži, ali pa vsaj ne tako striktno. ......
Kvasovke so najbolj aktivne pri temperaturah med 30-37C, pri nizjih temperaturah se njihovo razmnozevanje upocasni oz. ustavi (0-10C), temperature nad 50C jih pa unicijo! Ce si testo zamesila z mlacno vodo je bilo zanje okolje (samo testo) se vedno dovolj toplo, da so se tudi v hladilniku normalno razmnozevale in ti je testo vzhajalo. Ce bi pustila vse skupaj dlje casa, bi ugotovila, da se hitrost vzhajanja testa upocasnuje. Ce tako ohlajeno testo pregnetes in pustis na sobni temperaturi bo zelo pocasi vzhajalo, kljub relativno ugodni zunanji temperaturi. Razlog je spet isti - samo testo je hladno. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. sep 2009 15:59

terakota je napisal/a:
Vse tisto kar so me učili o kvasovkih in temperaturi očitno ne drži, ali pa vsaj ne tako striktno.

terakota

Drži, drži, samo pozabila si, da testo, ko si ga dala v hladilnik, ni imelo 8 stopinj, kolikor je v hladilniku, ampak najbrž čez 20. V času, ko se je ohlajalo, so kvasovke delovale, ob tem se seveda sprošča tudi precej toplote, ki je zavirala ohlajanje. Če bi zameslia z mrzlo moko, mrzlo vodo, mrzlim kvasom, bi bilo seveda preej drugače......

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti