Kako naresti pico ala picerija napoli style?

karmyaljosa  

član od: 29.12.2005

sporočila: 25

tema odprta - 24. sep 2009 20:29 | ogledi: 7.202 | odgovori: 13

pozdravljene punce,

Ponovno se obračam na vas za pomoč. Več let sem živela v Ljubljani z mojim malčkom, kjer sva večkrat zavila na večerjo v majhno picerijo napoli v centru mesta. Tiste pice so NEVERJETNO dobre, in nikakor ne morem najti tako dobre pice tukaj v angliji. Zdaj sem se odločila da bi jo rada naredila sama, samo da vem kaj dajo notri in kako točno naredijo testo, da je tako neverjetno dobro. Ljubljančanke ki imate rade pice, sigurno poznate do pizerijo, kaj mislite da dajo not?

Osnovno testo za pico znam narest, vendar ne znam narediti neverjetno testo. Pomagajte, prosim! :))

karmyaljosa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. sep 2009 22:05

Če mislim na pravo pizzerijo ti sporočam, da je to zdaj pizzerija Šestinka. Nimam pojma, zakaj so jo preimenovali je pa res, da so njihove pizze zelo dobre. Po mojem je ves čar v tem, da testo dovolj dolgo stoji na hladnem in lepo počasi vzhaja. Peki pravijo, da je testo najboljše, če je pripravljeno dan prej in če lepo počasi in pokrito vzhaja v hladilniku. Jaz se tega držim. Naredim ga zvečer, ga razdelim na porcije, pokrijem s krpo in dam v hladilnik. Naslednji dan ga samo razvlečem, nadevam in v peč z njim. Probaj in poročaj. lp Vesna

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

24. sep 2009 22:24

Reca, pa res potem vzhaja v hladilniku čez noč? Ni preveč mrzlo notri? (v večini receptov za kvašeno testo piše, da naj bo testo med vzhajanjem nekje na toplem...pa mama me je vedno tako učila) In kakšno pride potem testo za pizzo? Mehko, puhasto? KristinaG

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2009 8:11

Testo damo v hladilnik počivat ne vzhajat. Jaz ga vzhajam preden ga dam v hladilnik. Dam ga pa v tuperverco in malenkost naoljim, drugi dam samo razvaljam. Ne vem sicer kaj pomeni to počivanje v teoriji, vendar testo je neprimerno boljše, mehkejše in okusnejše. Drugače je pa veliko odvisno od same pečice, sem jih imel v nekaj zadnjih letih imel priložnost sprobat kar nekaj in so razlike ogromne, kot tudi pri peki kruha. Če bi še enkrat kupoval pri pečici res ne bi šparal. Pa to me neznansko moti ko naslavljate uporabnike foruma z "punce, dekleta,...",ali potem mi ne smemo odgovarjat? Najboljši kuharji smo itak moški! Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 25. 2009 08:15

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

25. sep 2009 8:30

Lastna hvala se pod mizo vala..... Dokler ne dokažeš, da si dober, ti itak ne moremo verjet in tudi sicer bi glede na letnico rojstva lahko že sprejel dejstvo, da ima ženska vedno prav! Če ne veš, kako to gre, vprašaj hedonista ... Ognjič

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

25. sep 2009 8:34

Pri nas pizzo spečemo v pekaču z luknjicami, tako se pizza peče tudi spodaj. Ko testo razvaljam, to storim na ostri moki. Po peki je zato spodnji del pizze suh in hrustljav. Zgoraj testo najprej premažem z dvema kapljicama olivnega olja, potem pa naložim pelate itd. Tako se testo ne prepije s tekočino. Velik del "pravega" priokusa, se mi zdi tudi mozzarela in ne kar eni siri. Pečem z ventilatorjem na 230stC - največ 10 min. Kadar pečemo v krušni peči pa ITAK ni primerjave. Se strinjam z zzak1977 - peč(ica) naredi razliko. Glede najboljših (kuharjev ali kuharic) se lahko pa še malo pogovarjamo. LP kuharica Mici

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

25. sep 2009 8:38

Ognjič je napisal/a:
Lastna hvala se pod mizo vala....[grin][grin][grin]. Dokler ne dokažeš, da si dober, ti itak ne moremo verjet in tudi sicer bi glede na letnico rojstva lahko že sprejel dejstvo, da ima ženska vedno prav! Če ne veš, kako to gre, vprašaj hedonista ... Ognjič [vrtnica]
Pri nas je pa tako, da ima moj vedno zadnjo besedo: Da, draga! LP kuharica Mici

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

25. sep 2009 8:41

Reca je napisal/a:
Naredim ga zvečer, ga razdelim na porcije, pokrijem s krpo in dam v hladilnik. Naslednji dan ga samo razvlečem, nadevam in v peč z njim. Probaj in poročaj. lp Vesna
Potem ko ga razvlečeš in nadevaš, ga nič več ne vzhajaš? ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

25. sep 2009 8:53

Jaz ga tudi potem ne vzhajam več, kar v šporhet s pekačem. Ognjič

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2009 9:05

Direkt, najprej je še malo trd za valjanje, ampak se potem malo sprosti. zzak1977

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. sep 2009 13:21

Kakor so mene učili, testo v hladilniku lepo počasi vzhaja in ne počiva. Že v testo dam olivno olje in šizze z njim ne mažem. Ko testo dam ven, ga ne vzhajam nič več ampak ga samo razvlečem na granitni plošči, ta pa je posuta z ostro moko. Nadevana pizza gre na lopar in v krušno peč. Prav zaprav ne vem, zakaj bi testo valjala. V vseh pizzerijah vsi peki testo razvlečejo z rokami. Se mi zdi, da bi ga z valjarjem kar malo preveč potlačila in nebi bilo tako rahlo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti