Pariška krema - pomoč

tema je zaklenjena

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

tema odprta - 24. sep 2009 13:03 | ogledi: 6.397 | odgovori: 2

Pozdravljeni,

potrebujem nasvet glede pariške kreme, sem že brala po forumih, pa nisem našla. Zanima me, koliko smetane in čokolade potrebujem za nadev torte s premerom 23 cm, pa še za zunanji premaz. Je Gorenjkina jedilna čokolada v redu za to ali priporočate kaj drugega? Zanima me tudi, kako bi se obnesla kombinacija pariške kreme in smetane s sadjem v eni torti, bi bilo to ok? Mislila sem uporabiti višnje.

Hvala za nasvete.

korenckova

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

24. sep 2009 15:14

hay...pravilno razmerje je 1l smetane(alpske) in 1 kg cokolade...jaz dam za torto 1,l smetane.500g jedilne cokolade,100g mlecne cokolade,5 zlic sladkorja,,,,ko ohladim ,dam pred miksanjem se malo ruma not,,,,to je za torto premera 26 cm,če jo premazem,,ali pa za torto 32,,samo takrat polijem s cokolado..sicer pa ce se ti zdi ko zmix kremo da je bo premalo,,lahko naknadno se vmesas stepeno smetano,,,za kolicino cokolade se lahko odlocis sama,,jaz nimam rada premocnega okusa,,ce pa zelis res crno in močnega okusa kremo,,pa moras dat v razmerju 1:1,,,aja,,jaz kremo cez noč ohladim v hladilniku,,pol pa drug dan zmix,, ,,za kombinacijo s smetano ne vem,,nisem nikoli poskusila,,bi pa pasale visnje v to parisko kremo,,kot napr,crni gozdicek,,,,tak jaz delam rulado,.,,al pa dam not sveze banane,,,svetovno upam da sem ti kaj pomagala,,papa klavdija sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti