Vlaganje jurčkov

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

tema odprta - 23. sep 2009 13:12 | ogledi: 14.039 | odgovori: 1

Sodelavec me je razveselil z majhnimi in zelo zdravimi jurčki. Na kakšen način vi vlagate jurčke? Hvala za odgovore.

http://tajda.moj-album.com/album/10410677/?os=

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. sep 2009 22:03

Jaz jih vlagam po starem postopku iz kuharice s. Kalinšek iz leta 53. Tako vložene so nam najboljše.

Jurčke narežemo na večje kose; predvidimo, da se bodo pri kuhanju skrčili na skoraj polovično velikost. Uporabimo zdrave in čvrste dele gob. Zavremo slano vodo in v njej kuhamo narezane jurčke dobre četrt ure. Odcedimo in dobro operemo v mrzli vodi, da odplaknemo morebitne črve. Pripravimo kis z vodo v razmerju 1:5 v korist vodi (odvisno kako kisle imate radi). Solimo po okusu, zavremo in dodamo kuhane odcejene jurčke. Malo prevrejemo in vroče naložimo v kozarce. Zalijemo, v vsak kozarec damo nekaj zrn celega popra in lovorov list ter zapremo. Dobro pokrite počasi ohlajamo.

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti