Sadna torta brez smetane

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

tema odprta - 22. sep 2009 19:34 | ogledi: 19.681 | odgovori: 11

Mene nekaj zanima. Kaj ima kdo recept za sadno torto brez smetane? Baje se nekak sadje kuha in potem se zgosti z gustinom? Pozna kdo?

Matejčika

Matejčika  

član od: 26.2.2009

sporočila: 146

22. sep 2009 20:50

Drugi dve bi morda bile. Z želatino pa ne vela. Pa kaj to je sploh dobro? Hvala Sovica! Matejčika

sovica  

član od: 21.12.2006

sporočila: 20

22. sep 2009 22:02

Matejčika je napisal/a:
Drugi dve bi morda bile. Z želatino pa ne vela. Pa kaj to je sploh dobro? Hvala Sovica! Matejčika
Ni za kaj! Tudi prva je s koruznim škrobom: "Nadev: 72 dag odcejenega višnjevega kompota 600 ml soka iz višnjevega kompota 2 žlici sladkorja 2 vrečki pudinga z okusom vanilije" Glede želatine ne bi vedela, ker je ne uporabljam. Vem pa, da nekaterih ne moti. Drugače je tudi nekaj receptov z maslenimi piškoti, kjer je uporabljen nadev iz jabolk (narezana jabolka ali čežana) in pudinga: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10564 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6061 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10931 Recept, ki ga je dala terlikar, je najbrž še najbliže kremi, ki jo iščeš, ker ima tudi maslo. :) Do zdaj sem vedno kombinirala samo sadje in puding (ali sadje + sojino mleko + puding), ampak bi se verjetno po istem postopku dalo narediti podobne kreme z maslom (ali margarino) tudi z drugim sadjem. sovica

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

29. mar 2011 9:30

Pozdravljeni jaz pa iscem torto brez: SMETANE, MASLA IN MLEKA ... Ima kdo kaksno idejo, na zalost je moja mama alergicna na vse mlecne izdelke ... In v kratkem prazunje RD, pa bi ji koncno rada naredila eno tortico, ki bi jo lahko pojedla. Hvala za vaso pomoc. doloress

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. mar 2011 10:01

Iz jedilne čokolade - stopiš jo in na pari stepeš z rumenjaki, potem dodaš stepene beljake, vmešaš še pražene in potem sesekljane lešnike. Ali pa dodaš čokoladi, ko jo topiš, žlico instant kave.

Da bi bila krema bolj čvrsta, bi jaz dodala še dva ali tri lističe želatine.

Če potebuješ podrobnejša navodila, sporoči, pa ti napišem.

Pozdrav, mamamia

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. mar 2011 11:28

Matejčika je napisal/a:
Drugi dve bi morda bile. Z želatino pa ne vela. Pa kaj to je sploh dobro?

Matejčika

 

Matejčika, ob branju tvojega pisanja se človek težko znebi občutka, da je zadevo pisala ena malo lena in izbirčna oseba, ki ji ravno ni posebej mar, kakšen vtis pušča. Konec koncev, spraševanje o tem, če je "nekaj sploh dobro" je po definiciji žaljivo za tistega, ki je recept pripravil. Tako zelo iskren pa tudi ni treba biti.

 In si človek misli takole, naj si tale lenobica, ki ima rada pomanjševalnice, kar izvoli sama kaj poiskati, narediti in ugotoviti, kaj velja (z J) in kaj ne.

Skratka, ti prijazno svetujem, da izboljšaš svojo artikulacijo.

Vendelina jr.

neznan uporabnik

29. mar 2011 11:31

V igri je Dolores.

Se je treba mal updejtat

japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. mar 2011 12:59

Ups.

 

Glede alergije na mlečne stvari:

Zdaj, smetano se da v primeru, da se dela mehak poliv, čisto lepo zamenjati s kokosovo mastjo in če se da zraven še malo alkota, se dobi čisto korektna glazurica, ki se lepo reže.

Za kreme se pa čisto lepo namesto smetane zmiksa rastlinska smetana in če je v zadevi zadosti čokolade ali pa česa drugega in če človek ravno izrecno NE pove, da je rastlinska smetan, povečini ljudje čisto lepo pojedo in to z guštom. Če pa poveš, se pa takoj najde kakšen, ki se kremži.

Vendelina jr.

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

30. mar 2011 6:30

Je pa na žalost tudi v rastlinsko smetano primešano čudo, ki mu rečemo laktoza. Obstaja pa riževa smetana, ki jo alergik na laktozo sme, je pa vsaj meni zares zanič okusa. Sadje, kompot in puding so zmagovalna kombinacija pri alergikih na laktozo ;-) krasjana73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti