Majhne radosti

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

14. dec 2009 17:11

Meni oz možu pa se je zgodila VELIKA RADOST. Mož je zadel glavno nagrado vikend paket v toplicah za dva. Prvič v življenju sva nekaj zadela. Pa še to sva hotela ostopiti otrokoma, samo ker ima dva, nobenemu ne moreva storiti krivico in tako bova šla sama. Drobnih radosti v življenju pa imam veliko. Čeprav sem trenutno brez službe in denarja, me vsak dan razveseli mož z poljubom ob prihodu. Razveseljujejo me odrasli otroci, ki so pošteni in pridni in naju radi obiščejo. Drugače pa me razveseli vsaka lepa beseda, lepa misel, smehljaj.... In ko mi je najhuje(finančno), pomislim na vse, ki imajo še manj. Denarja nimam, imam pa veliko ljubezni. Enako želim tudi vam. syu

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. dec 2009 12:39

Nekoč, ko sem še mlada stala na pragu smrti, mi je bilo kot veliko darilo dana sposobnost, da opazim in znam ceniti male stvari. Še vedno se seveda znam tudi razburiti in jeziti, pa vendar to ne traja dolgo. Mene osreči že pogled na spečo družino zjutraj, na rojstvo novega dne, na hitenje ljudi, katerih del sem tudi sama, ko hitimo delovnemu dnevu nasproti...saj smo zdravi in imamo delo. Razveseli me še tako majhna rožica na sprehodu po naravi, pospravljeno stanovanje in skodelica čaja, s katero se nagradim, dobra knjiga, vonj po dobri kuhinji, ko obiščem svojo mamo, moj dom in moja družina, ki mi na vsakem mestu kaže, da je moje varno zatočišče... Imam samo današnji dan. Cenim ga in ne iščem sreče nekje v prihodnosti. kara

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

16. dec 2009 13:47

Danes me je razveselil prijatelj z linkom www.parni-valjak.net . Imam polepšan dan. Glasba moje mladosti. Lp Nasha

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jan 2010 19:05

Pripeljem na parkirišče in začnem raztovorjat otroke in dodatno opremo... ko pripelje mimo avto in mi neznana gospa odstopi svoj parkirni listek, ki mi je omogočil celo uro parkiranja. Jooooj, mi je polepšala dan. Kar prepričana sem, da je imela tudi sama lepega.

tulka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. jan 2010 21:46

Danes me je ustavila stara ženička iz naše ulice. Povedala mi je, da je malo pred božičem kramljala z mojo mlajšo hčerko (ki zna biti cel ) in da jo je malo spraševala v stilu "čigava pa si ti" itd. Hči ji je vljudno  odgovarjala in ji na koncu zaželela lepe praznike in srečno novo leto.

Ženica je imela solzne oči, ko mi je to razlagala. Rekla je, da je imela občutek, da ni nikomur več mar zanjo, potem pa ji skorajda neznana punčka iskreno zaželi vse dobro.

Lahko si predstavljate, da mi je gospa pošteno polepšala dan :)

jasna

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

19. jan 2010 22:13

Jaz pa sem pravkar slišala po radiu, da so naši rokometaši zmagali proti favorizirani Švedski in mi je prav prijetno sedeti pri računalniku, z enim ušesom pa poslušati klepet voditelja s poslušalci in so prav zabavni. Je že lepši tale zimski večer prijazen pozdrav Regica regica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. jan 2010 7:53

Ja, tole zdaj, po tekmi, je prijetno, gledat samo tekmo je bila pa živčna vojna in obupen stres - takrat tudi male radosti, kot so čips in podobno, niso pomagale.

lp

cervus

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

20. jan 2010 8:00

Kako lepe stvari se nam dogajajo. Prav prijetno vas je brati. Za mojo majhno radost je poskrbel danes zjutraj moj pes. Njegov zapeljivi pogled in ko se z glavo podrgne ob tebi in s tem pokaže, kako ti je vdan. Zelo prijeten občutek. Kaj bo šele ko pridem domov. Komaj čakam! LP rolada Sporočilo je spremenil(a) rolada dne 20. 2010 08:01

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. jan 2010 21:44

Ko po nekaj tednih premišljujem o tem kaj me je lani osrečilo, so mi najbolj ostale v spominu gobe. Vedno sem bila mnenja, da gob v gozdu ne vidim. Lanska jesen pa mi je dala vedeti, da nimam barvne slepote in sem nabirala, čistila, sušila, vlagala. Sedaj pa jemo tinstane gobe, gobje juhe, gobje rižote, palačinke z gobami, gobov golaž ....... In kaj me je najbolj razžalostilo. Dan ko sem držala svojega 15 let starega psička za glavo in gledala kako pod uspavalno injekcijo odtega njegovo življenje. Tako prijaznega, potrpežljivega in dobrega 4-nožnega prijatelja ne bom več imela. Čaka me v "večnih loviščih".

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

22. jan 2010 22:51

Za mojo majhno radost ,pa sta danes poskrbela dva kosa ,ki sta priletela v hišico s hrano.Tako sta bila glasna,da sem ju slišala v kuhinjo.Ne vem ali sta bila vesela hrane ali pa sta se prepirala .Že par let jih ni bilo blizu. Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti