Čevapčiči - najboljša zmes

neznan uporabnik

23. sep 2009 10:10

Kar se tiče žargona, je prepovedano punčke imenovati kure, kokoši, češplje... japaja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

23. sep 2009 10:15

japaja je napisal/a:
Kar se tiče žargona, je prepovedano punčke imenovati kure, kokoši, češplje... japaja
Ja, ker drugač ti bomo vse perje dol sčohale Ognjič

neznan uporabnik

23. sep 2009 10:17

Amen. japaja

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 10:31

"Moja češplca" pa ni tako grozno! Beseda ima več "lepih" različnih pomenov. Garti gartner3

neznan uporabnik

23. sep 2009 10:38

Pa mislm!! Ti si pa tut en...da ne rečem hovdre! Kot delni perfekcionist si pri meni svoj bonus ponucal s pretirano uporabo narekovajev (navednic). Dej ti mal razlož kateri so ti "lepi" pomeni? No, naj ti bo, ker se opravičuješ, da si pač začetnik.. Zdej pa nehi viset tuki gor na KulSlo (razen če nis u penziji) in razmisli, kakšna je razlika med: Beseda ima več lepih pomenov. in Beseda ima več "lepih" pomenov. japaja

neznan uporabnik

23. sep 2009 10:39

Tole zgoraj je napisala moja sestrična, ki zna biti zelo tečna japaja

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 11:01

Mislim da smo vsi že dovolj odrasli, da poznamo različne pomene besed v nasprotju pa obstaja SSKJ kjer dobiš odgovore na vrsto nerazjasnenih pojmov. Garti gartner3

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. sep 2009 0:13

Eh, en dan ne pogledam na KulSlo, pa že 4 strani debate... 

A se lahko vrnem na začetek? Mi je garti zbudil krasne  spomine na čevapdžinico Sarajevo v Poreču, ki je bila v času dopustov res zakon. Na prosto mizo se je čakalo tudi po 1 uro, a ne zaman. In res podpišem, takih čevapov nisem jedla nikjer več, niti v pravem Sarajevu ne. Bi se dalo s skupnimi močmi poustvarit njihov recept? Če vzamemo za izhodišče podatek o treh vrstah mesa... mogoče govedina, janjetina in ?

 

Za uravnovešenje debate pa lahko rečemo tudi kakšno o dobri kranjski klobasi, če je kdo že najdel res dobro.  

Nasja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. sep 2009 0:51

anamarija1 je napisal/a:

Daleč najboljše čevapčiče delajo v Izoli, pa lastnik lokala je tako oh in sploh( nogometaš)

Več pa ne smem izdati....

 

 

 

Ni lepšega, ko me zjutraj zbudi žarek sonca.

A reees? Tole pa še mene zanima, čeprav čevapčičev sploh ne jem. Mislim, lastnik me zanima!

PS. kljub šele mladi luni me nekam meče, hehe, po mojem so krive kumare

Mojca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. sep 2009 8:16

Pojdite probat ćevape v Rustikano v Domžale. Maso imajo enostavno fantastično, ostalo je bolj tako tako, tudi ambient ni ravno na mestu. Včasih sem tam blizu živel, in smo redno viseli tam skozi poletje, pa še ugodno je bilo. Polnjena vešalica je bila tudi dobra. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti