Čevapčiči - najboljša zmes

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. sep 2009 16:05

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

mamamia je napisal/a:
Garner3, pri čevapih in najboljpi zmesi je pa tako: koliko kulinarikov, toliko prepričanj, da so "moji" najboljši.Mamamiamamamia

 

Se podpišem pod tole. Aja, pa moji so seveda najboljši, iz čiste govedine.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2009 15:52

 

Ja, se podpišm tudi jaz. Le da so MOJI najboljši

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2009 16:23

Kje si bila, jasna1, tako dolgo? Jasno, da so "moji" še boljši kot tvoji ... Z VanjoUSA pa ne debatiramo, tisto so goveji svaljki .... Mamamia mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2009 16:30

 

mamamia je napisal/a:
Z VanjoUSA pa ne debatiramo, tisto so goveji svaljki ....Mamamiamamamia

 

Jaz pa v

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 16:58

Je pa očitno v naših genih grozno veliko balkanskega vpliva, ko tako silovito brkljamo po čevapičič filozofiji. Take razprave so okrog npr. kranjske klobase, ki naj bi bil naša nacionalna tradicionalna jed bolj medle ali pa jih sploh ni. Jej jej. LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2009 18:35

Hedonist, to nima veze z geografijo (in ne vleči no nekega kvazipatriotizma sem, porfa), to ima veze s tem, ali je stvar okusna ali ni. In očitno nas čevapčiči bolj potegnejo kot pa kranjska klobasa. In konec koncev, ti tudi nisi ne vem kako ne-balkanski (in zahvali se univerzumu, da nisi, več kot je vplivov v človeku, bolj kot so se geni in kulture mešali, več je šans, da bo kaj iz človeka), ker v diskusijo o prebrancu si se pa silno intenzivno vključil. Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 18:53

Spoštovana VendelinaJr seveda nima tema veze z geografijo ,bolj se nagiba k drugim vedam, bolj sociološkim npr. Ampak ne vem kaj hudiča si tako občutljiva na ta Balkan katerega del smo tudi mi pa če to priznamo ali ne. Kar sem napisal zgoraj je to le potrjevalo in meni ni zaradi tega nič bed , bed mi je da takole na oko in čez prst ocenjuješ moj pedigre kar je pa malo prehuda tudi za tvoj kaliber. Tema je zanimiva in fajna ampak ti imaš žal eno čudno lastnost, da jo v neki točki uničiš z svojim večvrednostnim kompleksom in vse-vse znalostjo. Tko da, dej, kdaj prizanesi , sej Kulinarika gre čisto fajn tudi brez tvojih ujedanj. hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. sep 2009 19:41

Spoštovani ( kulinarični ) tovariš hedonist, saj imaš prav, ljuba nam ( kulinarična ) tovarišica Vendelina se večkrat obnaša tako , kot praviš, vendar, tvoje reagiranje nekako kaže, da tokrat ima precej prav..

Pa glede balkana in kranjskih klobas: pred enimi 47-imi leti, v srcu Balkana, v mestu kje sem živel, so odprli nekaj lokalov tipa Fast Food, rekli so jim " gril ". Pekli so piščance in kranjske klobase. Če si kupil par klobas, to je bilo res za prste polizat. S časom se je vse skupaj nekam sfižilo: piščanci kot piščanci, kranjske klobase so postale čist nevžitne, večkrat se je zgodilo, da si imel " prebavne motnje " če si kaj takega zaužil. Tudi sedaj je prava loterija, kakšno klobaso boš kupil, a bo to užitno ali ne. Jaz to rešujem tako, da sploh ne kupujem. To je pa res škoda, za nacionalno jed ( podobno je tudi s pečenicami ), poglejte kaj so italiani naredili od pizze ali španci od paelle.

No, sedaj tudi jaz fejst zasmetim temo ( kot, da tega od mene niste vajeni ).

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2009 21:12

Balkane moj, ajoj. Sicer pa, kje se začne Balkan? Za Nemce v Munchnu, za AVstrijce južno od Dunaja ali južno od Gradca, za nas južno od Maribora, za Hrvate jugovzhodno od Zagreba in tako dalje ... AMoak čevapi so pa dobri, četudi VanjaUSA joka ... Mamamia mamamia

neznan uporabnik

22. sep 2009 21:48

Za Ljubljančane na desnem bregu Ljubljanice. Grem pa lahko še kranjske klobase sčekirat, če že pri morskih ni bilo uspeha, sam povejte kam? Se mi v tem poznem poletju nekako ljubi letat okol japaja

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 6:22

Iz uboge moje začetne nevednosti (kot je omenil OGNJIČ) o vseh možnostih, ki nam jih ta forum omogoča in prehitrega reagiranja nisem pomislil, da bom iz preprostega vprašanja o čevapčičih sprožil tako malo manj kuharsko debato. Na koncu pa si priznajmo, ko si pred polnim krožnikom, ti si lačen, diši božansko in ti uživaš v hrani, jo z UŽITKOM "POŽ..." in takrat ne pomisliš na to, od kod izvira. Je tako ??? No, pa dober tek pri zajtrku! LP, Garti gartner3

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti