Vaniljeva krema

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

tema odprta - 22. sep 2009 12:37 | ogledi: 7.272 | odgovori: 9

Pozdravljene.

Kmalu imam za speč eno torto, pa bi rada naredila vmes tudi vaniljevo. Vem da je receptov ogromno, ma nimam časa iskat in odpirat vse recepte s tortami.

 

Hvala za pomoč

Majda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2009 12:59

A bi masleno, s smetano ali kakšno drugo? Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2009 13:29

majdi je napisal/a:

Pozdravljene.

Vem da je receptov ogromno, ma nimam časa iskat in odpirat vse recepte s tortami.

 

Hvala za pomoč



Majda
Ajoj. Še plus paket ne pomaga, zakaj bi se človek mučil s tem in ostalimi spletnimi iskalniki, če je pa med živo silo zanesljivo vsaj ena prijazna in bo to poiskala namesto tebe..... Drugače pa torta ni "pogrej in pojej". Torta je projekt. Razmišljaš, kakšna bi bila, kaj bi dal notri, kako se sestavine ujemajo, kako si organiziraš tisto popoldne, ko jo delaš in te pleme ne sme motiti. Preizkušaš nove kreme (pa to je najboljši del!) in pustiš, da se okus kreme lepo razleze po ustih. Pa razmišljaš o dekoracijah ali pa skrajnem minimalizmu, razmišljaš o tem, na kakšni krožnikih se bo to serviralo, kako bo to vse v eni celostni podobi. Pa razmišljaš o tem, kako boš prezentirala to torto in kako skrivoma pričakuješ pohvale in oohhh, "aahhhh to je pa dobro, jaz bi še en košček, bom jutri stradala...." in zaradi vsega tega se splača kupiti ne najbolj poceni sestavine, leteti dvakrat na Brnčičevo in še h kakšnemu obrtniku, ki v čudu gleda tvojo zahtevo za granitni pladenj))....Skratka, ce proces je ena izkušnja in velik gušt in je priceless. Če tega ni, je pa totalno brezveze. Brez smisla je "nekaj na hitr zato k nimam preueč časa pa tut pu sluvensk se mi čist ne da a ma kera kkšen recept in a lohk to kr s pudingom nrdim k se mi ne da matrat...." Potem je bolje kupiti nekaj takega pri Vikiju v Trnovem. Pa še ceneje bo. Vendelina jr.

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

22. sep 2009 14:32

No, saj pa se je zahvalila za pomoč! A ni ta forum za takšne stvari? Majda, skuhajte vanilijev puding po standardnem receptu, le s pol manj mleka. V mleko lahko daste kuhati en vanilijev strok za boljšo aromo, ki ga odstranite preden vkuhate puding. Namesto van.stroka lahko dodate kokos ali pa malo ruma...kremo-puding nato mešajte, da se ohladi do mlačnega in primešajte 50 g masla. Lahko pa naredite brez masla-v tem primeru mora biti krema mrzla, a primešate stepeno smetano, ki ji dodate kremfix ali pa želatino FIX. Dober recept za kremo je tale http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4000 -jaz sem ga naredila tudi za v ruske kučme in princeske. Kokos pa sem dodala že v mleko, da je imela krema boljšo aromo. Pecivo je bilo v vseh3-eh variantah zelo pohvaljeno. Drugače lahko v vanilijevo kremo vmešate dobro odcejeno sadje (breskve, ananas...) ali pa koščke čokolade, lešnikov krokant... LP, pe3ca Sporočilo je spremenil(a) pe3ca dne 22. 2009 14:34

kozamurnik

sporočila: 2311

22. sep 2009 16:20

Vendelina jr. je napisal/a:
majdi je napisal/a:

Pozdravljene.

Vem da je receptov ogromno, ma nimam časa iskat in odpirat vse recepte s tortami.

 

Hvala za pomoč



Majda
Ajoj. Še plus paket ne pomaga, zakaj bi se človek mučil s tem in ostalimi spletnimi iskalniki, če je pa med živo silo zanesljivo vsaj ena prijazna in bo to poiskala namesto tebe..... Vendelina jr.
Hm, se strinjam Vendelina jr,. tudi mene kdaj pa kdaj pojezijo na videz komot "zahteve",ampak kaj pa če ima majdi majhnega otroka ali pa bolnika doma, in prav zares res nima časa, da bi brskala po Kulinariki? Kaj pa tale krema? Delam podobno ,je odlična ! http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10952 kozamurnik

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

22. sep 2009 16:34

Majdi, jaz zadnje čase delam vse kreme bolj ali manj po enakem receptu. Za vanilijevo kremo bi vzela instantni vanilijev puding (puding, ki ga ni treba kuhati), malo skute ali sladke smetane (kar imate raje), vanilijev(e) jogurt(e) in vse zmešala. Sladkaš lahko po okusu. Instantni puding je v tem primeru dobro vezivo, krema pride zelo kompaktna, zato nobena želatina ni potrebna. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. sep 2009 16:42

jaz jo vedno kuham, ma sem že večkrat rekla, da bom kar vanilijev puding kupla, sploh ne vem zakaj se matram. A je kej drugačna ta krema, če daš kar puding od vanilje?( tisti ko ga skuhaš na mleku) In pol penasto vmešam margarino in postopoma dodajam da nastane maslena vanilijeva krema.Pazim, da ni preveč margarine, da ne bo preveč margarinast okus. Kaj se lahko v ta kao puding še doda, da je krema trdna in kompaktna. A pol se res lahko kar stepeno smetano, in jogurte, pa kaj še? Bi mogoče drugič pšrobala kar z smetano, me prav zanima kaka bi ratala. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

22. sep 2009 16:47

kozamurnik je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
majdi je napisal/a:

Pozdravljene.

Vem da je receptov ogromno, ma nimam časa iskat in odpirat vse recepte s tortami.

 

Hvala za pomoč

Majda

Ajoj. Še plus paket ne pomaga, zakaj bi se človek mučil s tem in ostalimi spletnimi iskalniki, če je pa med živo silo zanesljivo vsaj ena prijazna in bo to poiskala namesto tebe..... Vendelina jr.
Hm, se strinjam Vendelina jr,. tudi mene kdaj pa kdaj pojezijo na videz komot "zahteve",ampak kaj pa če ima majdi majhnega otroka ali pa bolnika doma, in prav zares res nima časa, da bi brskala po Kulinariki? Kaj pa tale krema? Delam podobno ,je odlična ! http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10952 kozamurnik

 

Hvala kozamurnik.

Res imam majhnega otroka, starega niti 2 meseca in res nimam časa slonet non stop za računalnikom, in hvaležna sem, da kdo pomaga, ne pa kot Vandelina jr., ki daje vedno neke neumesne in brezvezne pripombe.

 

Majda

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

17. okt 2009 18:24

sem naredila kremo po tem receptu http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10952 in ratala je res dobra. Eno plast sem naredila vaniljevo, v drugo pa sem samo dodala nutello. torta pohvaljena.

Še enkrat hvala vsem

Majda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti