Smrad v bloku

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

tema odprta - 21. sep 2009 16:40 | ogledi: 3.382 | odgovori: 8

Pozdravljeni.Živimo v bloku,v katerem je tudi starejša gospa,ki ima dosti mačk.Za temi mačkami ne čisti in iz stanovanja se širi grozen smrad po celem hodniku.Celo gospod,ki je šprical proti faraonkam je komaj čakal da gre iz stanovanja,saj je bilo povsod polno iztrebkov.

Sem klicala na inšpekcije in ne morejo pomagat,saj ima po zakonu lahko 10 mačk.Nihče neve koliko je mačk,saj nikogar ne spusti v stanovanje.So me inšpektorji spraševali ali imajo mačke dlako,ali so suhe.Kaj naj kot sosedi storimo? Hvala za odgovore.lp

mehurček

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. sep 2009 17:14

mehurček je napisal/a:
PSem klicala na inšpekcije in ne morejo pomagat,saj ima po zakonu lahko 10 mačk.Nihče neve koliko je mačk,saj nikogar ne spusti v stanovanje.So me inšpektorji spraševali ali imajo mačke dlako,ali so suhe.Kaj naj kot sosedi storimo? Hvala za odgovore.lpmehurček

Glede na to, da sem zaradi ene druge teme na plan privlekla Pravilnik o  zaščiti hišnih živali

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=20

, lahko citiram člen, ki govori o tem, katero je največje dovoljeno število odraslih osebkov ene vrste živali.

"Pravilnik o zaščiti hišnih živali

10. člen

(posedovanje)

Posedovanje hišnih živali je dovoljeno le, če skrbnik poskrbi za ustrezne pogoje, ki zagotavljajo dobro počutje živali.

IV. POGOJI ZA GOJITEV HIŠNIH ŽIVALI

23. člen

(gojitev mačk)

(1) Za gojitev do vključno 10 odraslih mačk se za določitev ustreznih pogojev bivanja uporabljajo določbe VI. poglavja tega pravilnika. (2) Za gojitev 11 ali več odraslih mačk se za določitev ustreznih pogojev bivanja uporabljajo določbe VI. poglavja tega pravilnika, pri čemer morajo bivalni prostori za mačke glede velikosti in pogojev za skupinsko namestitev izpolnjevati pogoje iz pravilnika, ki ureja pogoje za zavetišča za zapuščene živali. Poleg tega mora gojitelj: 1. zagotoviti prostor ali del prostora za pripravo in skladiščenje hrane, 2. zagotoviti prostor ali del prostora za čiščenje, kopanje in nego mačk ter za shranjevanje opreme za nego mačk, 3. zagotoviti prostor ali del prostora, namenjenega shranjevanju opreme za čiščenje in razkuževanje prostorov in opreme, 4. zagotoviti ločen in po potrebi ogrevan prostor za bolne ali poškodovane mačke, 5. zagotavljati nemoteno oskrbo mačk, 6. voditi evidence o živalih, preventivnih posegih in zdravljenjih. (3) Bivalni prostori za mačke morajo biti redno čiščeni in po potrebi razkuženi, da se prepreči prenos bolezni."

 

Če pa je mačk večje število in se nekontrolirano parijo, pride v poštev 11. člen Zakona o zaščiti živali:

"Zakon o zaščiti šivali

11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali. Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici."

Veterinarski inšpektor vse te zakone seveda mora poznati, zato me čudi, da je na vaše posredovanje in poročanje o nehigienskih razmerah le "odmahnil z roko", češ da nič ne morejo. Poskušajte še, prepričajte ga, da pride na ogled, konec koncev bi to moral storiti že v dobro živali!

Kakšna pa je sicer komunikacija vas, sosedov z gospo? Ste se poskušali z njo o problemu pogovoriti? Mislim, da bi bilo to prvo, kar lahko storite (potem se pa poskušate obrniti še na kakšnega njenega sorodnika, če prihaja k njej), uradne službe pa pokličete na pomoč šele, če bo jasno, da gospa z vami ne želi komunicirati. Morda bi se pozneje obnili na CSD? Morda je gospa nesposobna dobro skrbeti tudi zase, če že za mačke ne more in bi morda potrebovala pomoč.

Upam, da boste kos temu problemu, vsekakor pa poskušajte najprej vzpostaviti stik z omenjeno gospo.

Mojca

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. sep 2009 17:50

V našem koncu so eno tako družino izselili, pa niso bile krive živali, ampak ljudje.Dobesedno so živeli v lastnem dreku... petardica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

21. sep 2009 19:36

Pri vas se bojujete s smradom mačk, pri nas (živimo na vasi, v strnjenem naselju), pa imamo za soseda gospoda, ki ima servis traktorjev. Vsako jutro (ne glede na soboto in nedeljo, petek ali svetek) imamo točno ob 7.00 uri zjutraj budnico, štartanje traktorjev (2 m od hiše), okna moramo imeti vsa zaprta, ker se dušimo v naftnem dimu, v kleti ne moreš imeti ozimnice, ker je polno dima in smradu po nafti, da o sušenju perila sploh ne govorim. Iz kuhinjskega okna imam "čudovit" razgled na rezervne dele, ki so pometani vse naokrog, prerasla jih je trava in svinjarija (mogoče tudi razno razne živalce), zraven spalnice imam velik keson, kamor odlagajo blatnike, gume itd....skratka, pestro življenje. Vsi se bojimo zime, ko bodo traktorji spet "laufali" cel dan, pozno v noč, da nafta ne zamrzne. Vprašali se boste, zakaj se ne pogovorimo z gospodom, pa vam kar vnaprej povem, da je ta gospod sicer prijazen in vljuden, nima pa niti kančka sočutja, dela od jutra do večera (naj pripomnim, da je gospod-krepko čez 50 - samski, brez otrok, živi v drugem kraju, tu pa živi njegova mama, 85 -letna gospa, s katero se zelo dobro razumemo in njegovega početja niti slučajno ne odobrava). Kljub temu, da sem jih že opozorila, da delam nočne službe itd...., da bi se kdaj tudi rada malo naspala, naletiš na gluha ušesa. Naj prikličem vse inšpekcijske službe itd........???? Mislim, da ne bi nič pomagalo, vrstili bi se le grdi pogledi in še hujše ropotanje in maščevanje, mi pa samo lahko upamo, da ne skasiramo kakšne pljučne bolezni od naftnih derivatov in ...... LP! galja

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. sep 2009 20:22

Tako pa ni prijetno živeti verjamem, samo kaj naj ti svetujem pa ne vem. Sam živim v manjši ulici in hvala bogu takih izpadov naši sosedje nimajo. petardica

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. sep 2009 20:26

to kar berem je res živa katastrofa. a ta folk niti malo ne pomisli, da ne živi na samotnem otoku ? In če okoli tebe živijo ljudje, pa ja ne moreš delat vsega kar se ti zljubi!! glede te gospe z mačkami, so pa to ljudje, ki zbirajo živali in ne morejo normalno skrbet za njih. Bi blo res treba kako službo poklicat, ma ne bi vedla koga. Upam, da bo kdo vedel, ker to res ne pelje nikamor in ni za nikogar dobro. Niti za vas, niti za sosedo, še manj pa za mačke. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

21. sep 2009 22:31

Smo se probali pogovoriti pa noče slišati da bi dala mačke stran.Njen sin,ki hodi na obisk je rekel,da ima že kar nekaj časa rezerviran dom v katerega noče iti.Tudi patronažne sestre ne spusti v stanovanje češ da je ne potrebuje.Naj omenim še da še hrani golobe in potepuške mačke okrog.Verjamem da za mačke ni dobro se mi kar smilijo da živijo v takem smradu.Lepo je imeti živali rad in zanjih skrbeti samo tako... Je tudi soseda poklicala inšpekcijo in ta je prišla do hodnika ( katerega je isti dan počistila snažilka) in rekla da tukaj diši ampak do stanovanja ni šla. Na stanovanjski inšpekciji pravijo da nič ne morejo če ima lastniško stanovanje v katerem ima lahko kar hoče. Hvala za menja.lp mehurček

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. sep 2009 6:34

po mojem bi se morali zmenit z njenim sinom. Če bi on stopil do kakega zdravnika, pa bi šla skupaj k njej. ko t v primeru, je če slabega mentalnega zdravja in rabi pomoč. kar po moje tudi je, če živi v iztrebkih. Npr. Poznam primer, ko je imela sorodnica demenco in si sama pač v takem stanju ni mogla pomagat. Je bilo pa zelo pestro in ni želela it ne v dom, ne nikamor, sama pa ni mogla skrbeti zase, ker je imela zelo velike težave, in sebe ogrožala. Potem je šla njena hči z zdravnikom k njej in so jo odpeljali. Ne govorim, da je ta oseba v vašem bloku slabega mentalnega zdravja, ker ne poznam situacije do podrobnosti, ma če živi v mačjih iztrebkih in se ni sposobna sama rihtat, mora bit kaj narobe. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

22. sep 2009 8:17

Predlagam, da se obrnete na Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije (včasih smo temu rekli sanitarna inšpekcija). Sedež je na Parmovi 33 v Ljubljani (tel. 01/280-38-02). Zakonska podlaga za vsebino in obseg njegovega dela je Zakon o zdravstveni inšpekciji. Inšpektorat ima 9 območnih enot po vsej Sloveniji. Lep pozdrav vsem! kastrolca Sporočilo je spremenil(a) kastrolca dne 22. 2009 08:23 Sporočilo je spremenil(a) kastrolca dne 22. 2009 08:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti