Morske kumare (črne, pod vodo na tleh morja)

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. sep 2009 5:02

Na Viru (otok pri Zadru) je moja teta delala morske kumare kot blitvo na lešo. Najprej jih je skuhala, nato olupila in očistila drobovine, nato narezala kot lignje in prepekla na brzino na brzino, dodala česen in olivno olje, posolila in to je to. Bile so super. Sama pa jih nisem še delala.

Jih je pa 1x naredila podobno kot golaž, pa so tudi bile dobre, vendar so bile meni bolj všeč po prvi varijanti.

Kyara

Sporočilo je spremenil(a) Kyara dne 22. 2009 05:03

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 7:45

Kaj bi jaz brez vas ??? Vi vsi skupaj ste ena prava kuharska enciklopedija. No, pa smo končno prišli do željene informacije kje naj bi znali klobaso spremeniti v kalamar. Sedaj pa moramo dobiti samo še skrivni recept in preizkusiti. Hvala vsem !!! Garti gartner3

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. sep 2009 11:01

Gartner3, po mojem bo pravi tak postopek, kot ga opisuje Kyara. Torej - poskusi najprej zadevo skuhati, očistiti in narezati na kolobarje, potem pa hop v ostro moko in na vroče olje za minutko. To bi malo biti "podobno" lignjem.

POročaj, če dobiš kumare in jih boš pripravil, kako je šlo!

Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 11:28

Morska klobasa alias kumara ima eno grdo lastnost: ko je ogrožena ali če jo daš na suho izbruha vso lastno drobovje tako da ta pogled ni nič kaj obetajoč. To velja tebi Japaja če jih boš šla lovit kar pa ni težko saj ležijo vse križem po morskem dnu. Dober tek ti želim. Sporoči če je zadeva užitna, bom probal tudi jaz. LP hedonist

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 13:35

POZOR VSEM !!! Na podlagi podanega ogleda video posnetka sem šel v telefonsko raziskavo Piranskega območja po tem gostišču. Sam nisem našel te gostilne, sem pa telefonsko v kontaktu s Hostlom Val in slaščičarno Val kateri so mi obljubili, da bodo raziskali in mi javili izsledke povpraševanja po tem. Takoj, ko dobim informacijo, se vam javim!!! LP, Garti gartner3

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. sep 2009 13:51

Super!

Kdo bi si mislil, da nas bodo uboge, nič hudega sluteče kumare tako "razburkale"

Gartner3, prav veselA sem, da si se nam pridružil na Kulinariki - več kot vas je, moških, bolj je zabavno .

Mojca

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 14:06

Hvala mamaF, raziskujem tudi "praženje ali kuhanje čebule" , "konjak v pripravi hrane", "polenta, dodatne zač...", "čevapčiči-najboljša zmes". LP, Garti gartner3

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

22. sep 2009 15:39

Sem si ogledala odlomek od 35 minut naprej.Kalamari so res izgledali kot pravi tako da ne verjamem da je bila morska klobasa!!??, je pa tale Veseljko en navaden prašič.... V vsem času tudi enkrat ni v roke vzel pribora.In to snemajo ...ne rečem da sem fina dama , izredno rada naprimer pijem iz steklenice, če me le kdo ne vidi, ampak tole je bilo pa res preveč. Se kdo strinja z mano? petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti