Polenta, dodatne začimbe pri kuhi polente

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. sep 2009 9:16

Zakon? Ja.... Meni je najboljša, skuhana v sklanem kropu in zabeljena z maslom in parmezanom, ali pa spomini... Mrzla polenta z vročim mlekom ali vroča polenta z mrzlim mlekom.

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

22. sep 2009 9:35

hedonist, ti državni poslanci imajo pa polne .... nekih modernih hodov in komaj čakajo na kaj domačega, naravnega in nekompliciranega, če je pa še družba taprava.. 

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

22. sep 2009 9:37

Jaz polento vedno skuham v goveji juhi in ne samo v kropu, da že v osnovi dobi okus. Če je kriza uporabim kocko, drugače pa kar ostane od kosila. Nato jo premažem na pekač, zrežem na kvadrate, nanj pa položim feto. Vse skupaj zapečem v pečici. Bom pa naslednjič poskusila še tole s feto, ki jo vmešate skupaj z maslom. Sliši se dobro. Mislim, da že imam idejo za današnje kosilo :) Gigi_84

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

22. sep 2009 9:40

gartner3, navadna kuhana polenta je odlična priloga, kot so že večkrat napisali predhodniki. Lahko jo pa popestrite - predvsem vizaulno - tako, da na drobne kockice narežete korenček in gomoljno zeleno ter drobno sesekljate peteršiljevo listje. Nato kockice korenčka in zelene blanširate, odcedite in dodate k polenti skupaj s peteršiljem takoj, ko je kuhana in še vroča, premešate in vlijete v poljuben model ali posodo. Polento potem lahko narežete na rezine in ponudite kot prilogo. Z dodatkom korenčka in gomoljne zelene ter petešiljevega listja ne boste veliko spremenili okusa, bo pa videz zanimivejši.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 22. 2009 09:41

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

22. sep 2009 10:41

Pri nas pa imamo radi takšno polento: vodi dodam sol, poper, suh česen, peteršilj in ko zavre, dodam polento. Ko je kuhana, jo odstavim in vanjo zamešam nariban sir jošt ali kaj podobnega. Zraven pa je lahko zelenjavna omaka in zelena solata. Super kosilo, pa še hitro narejeno in poceni. linolina

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 11:00

Vi vsi skupaj ste "zakon"! Glede na vse vaše nasvete lahko do konca leta kuham samo polento, pa mi ne bo uspelo preizkusiti vseh vaših prelogov! Trenutno pa preživljam izredno težke trenutke zakaj, zato ker sem dobre TRI URE natančno opisoval recept za mojo različico divjačinskega golaža in pri končni oddaji mi je "CRKNILA INTERNETNA POVEZAVA" in tako bi najraje zgrizel mojo PC škatljo. Hvala vam! Garti gartner3

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 11:30

Brez se sekiraš, sej nismo tako željni tvojih golaževih izkušenj kot si misliš. No tole je bila šala seve, lepo se vsedi pa še enkrat napiši me prav zanima tvoj recept. V lovski golaž gre natanko 15 začimb, brez čebule in česna jih mora biti toliko. Si jih uporabil toliko ? LP hedonist

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. sep 2009 11:45

gartner3 je napisal/a:
........... ker sem dobre TRI URE natančno opisoval recept .......... gartner3
A tako pocasi tipkas ? tudi jaz se samo hecam . Cisto resno pa nasvet - pisi v wordu. Potem pa copy/paste na forum. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 13:28

Hedonist, v moji pripravi je poleg čebule in česna še: olivno olje, konjak, lovor, rožmarin, timijan, brinove jagode, nagel. žbice, poper, žajbelj, prekajena slanina, rumeno korenje, zelena, p. mezga, majaron, kumina, peteršilj, rdeča paprika, vino, limonina lupina, gov. kocka. Katere pa so po tvojem, če ni skrivnost, poleg čebule in česna še ostale sestavine (15)? Rebecca, hvala za nasvet izvedbe recepta! LP, Garti gartner3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2009 14:58

Goveja kocka??? Mejdun, a govedina ni dovolj? Govejo kocko daš recimo v juho stročjega fižola brez mesa za več okusa, ampak v jed, ki ima že tako ali tako veliko začimb??? Ajaj!

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti