Polenta, dodatne začimbe pri kuhi polente

neznan uporabnik

21. sep 2009 16:01

Uf, sem se še nekaj spomnila, naša mati so imeli najrajši polento lepo razporejeno na ta nizek krožnik, normalno skuhano in vročo(toplo), gor so si pa dali mrzlo borovničevo marmelado oz. džem. Ta je bila zakon! Si je znala naša mati iz nič pričarat najokusnejšo torto! japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2009 16:17

Skuta. Glede začimb pa: odvisno, kaj ponudiš k polenti. H golažu ne sodi ravno taka z okusom po origanu, bi rekla.

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. sep 2009 17:08

-gratinirane polentne kroglice: skuhas obicajno polento iz pol ajdove in pol koruzne moke.Na koncu vmesas maslo in ce imas,naribas se prekajeno skuto.Oblikujes kroglice v velikosti vecjih marelic, das v pekac ,potreses z zdrobljenim rozmarinom, sveze mletim poprom ,sem ter tja tudi s kakim kosmom masla.Gratiniras na 200 stopinjah 10 minut. Odlicna priloga k vsem vrstam mesa v omaki ali pa kot samostojna jed v majhnih pogretih skodelicah z rezino hrustljave pecene pancete. -navadna polenta,na koncu vmesas sesekljano rukolo in streses v podolgovat pekac (recimo rebrast).Das v hladilnik in ko se dodobra strdi, jo razrezes na malo debelejse rezine, ki jih kasneje lahko pogrejes ali popeces. Osebno pa menim da je divjacinski golaz najboljsi z navadno polento, brez vsakih dodatkov. Jaz ga sicer ne maram, imam pa opravka z eksperti na tem podrocju lp

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. sep 2009 17:36

Osnovna začimba za polento je poleg soli ščepec (ampak res samo ščepec) mletega cimeta.

 

nola

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

21. sep 2009 18:42

V "taboljšo" polento med kuhanjem dam kocko masla ali pa žlico masti ter razdrobljen feta sir. Še 2 - 3 minutke pokuham in zlijem v model za srnin hrbet ter zapečem v pečici.

Odlična priloga za k marsičem.

POzdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2009 20:44

nola je napisal/a:

Osnovna začimba za polento je poleg soli ščepec (ampak res samo ščepec) mletega cimeta.nola

Tole pa pribito drži, sploh, če je večina vode zamenjana s smetano, kuhalnico vrti nola, kuha se pa v bakrenem kotličku.....................

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. sep 2009 21:46

nola nas z učinkovito enostavnostjo itak vedno razsuje, mislim v pozitivnem smislu, Mamamia mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

22. sep 2009 6:44

Se strinjam z Vanjo in lucko52 k divjačini res ne gre pretiravati z začimbami, oziroma najbolje brez vsega , vsaj jaz bi skuhala navadno polento, morda belo. Ste pa napisale nekaj imenitnih idej in receptov.Super! kozamurnik

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

22. sep 2009 7:50

Japaja, TISKARSKI ŠKRAT!!! Tudi sam izredno pazim pri uporabi "v", "na", "S", "z", ... . Hvala za opozorilo, bom okregal tipkovnico na računalniku. Garti gartner3

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2009 9:01

Ne dodajaj absolutno nič če jo daješ na mizo kot prilogo k golažu oz. dodaj vse kar ti svetujejo če gre za toplo predjed. Sam sem jo letos pripravil ene parkart na morju zraven brodeta , zgolj kuhano na osoljeni vodi. Sem pa jo pripravil ko sem imel ene goste med njimi je bil tudi en državni poslanec in so mi ribiči prinesli zjutraj skoraj žive kantare kot prilogo. Skuhal, dal na pladenj, ohladil , narezal na primerne kose in pekel na kancu olja, na koncu dodal nekaj kapljic božanskega otoškega olivnega olja. Poleg sem ponudil seveda še paradižnik v solati in nič več. Lahko ugibaš, kaj je najprej zmanjkalo. Tako da, ja, polenta je zakon. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti