Polenta, dodatne začimbe pri kuhi polente

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

tema odprta - 21. sep 2009 14:56 | ogledi: 7.485 | odgovori: 39

V trtje gre rado! Prvo "čebula ...", potem "konjak ..." no sedaj pa še polenta.

Poleg divjačinskega golaža se je polenta izkazala kot odlična priloga. Polento skuhal, jo zlil v "protfan" na tanko, jo rahlo posul z rdečo sladko papriko ter posušenim česnom v zrnju. Z roko jo potem rahlo potlačil, jo pokril z alu. folijo, da je ostala sveža in jo pred serviranjem na vroči grill plošči kar dobro obojestransko popekel do zlato-rjave barve skorjice. Ljudje so "umirali" od zadovoljstva. Moje vprašanje se glasi: KAJ OZ. KATERE ZAČIMBE MI PRIPOROČATE, DA BI JIH DODAL MED KUHANJEM POLENTE ALI NA KONCU, da bi še malo popestril končni okus polente (GORGONZOLA JE PREMOČNA in popolnoma prevzame okus ostale jedi)?

Hvala za odgovore in za enkrat lep pozdrav, Garti

gartner3

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

21. sep 2009 14:58

parmezan zagotovo paše zraven in je kar nekaj polentinih receptov, ki predlagajo parmezan...s tem ne moreš falit jasna

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

21. sep 2009 14:59

Točno kdaj naj ga dodam polenti? Garti gartner3

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

21. sep 2009 15:00

na koncu kuhanja...vsaj jaz naredim tako :) samo še premešam in potem nadaljujem z nadaljnim delom (ocvreš, daš na žar ali pa na krožnik) jasna

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

21. sep 2009 15:04

Hvala, mislim da bo to super. Glede dodatkov oz. začimb sem trenutno mislil polento kot ISKLJUČNO prilogo divjačinskem golažu. LP, Garti gartner3

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. sep 2009 15:27

Ker je po navadi meso po divjačinsko precej začinjeno, je najbolje zraven postreči nekaj, kar je bolj nevtralnega okusa. Kar pomisli, indijske jedi inajo zraven skoraj vedno na vodi kuhan riž ali kruh, Kitajci, Japonci, Tajci, prav tako riž. Prijetno začinjena paradižnikova omaka sosedov je polita po nevralnih testeninah...Ge it?

Sama kuham polento IZključno na piščančji juhi, dodam malo smetane in parmezana, za posebne priložnosti maslo.

Pa tole divjačinsko omako prestavljaš iz enega foruma na drugega. We get it, znaš dobro skuhat!

Vanja

neznan uporabnik

21. sep 2009 15:29

Se pripravljam skuhat polento v mešanici vode in vina, s kančkom muškatnega oreška.. (seveda sol, maščoba..), pa ne uspem. Mi zmeri kdo vino popije hihi! Ampak po moje bi šlo k divjačinskemu golažu super? Sicer gre za moj okus h koruzi dobro: mleko, rdeča paprika, zelena (kot zelena, ne kot zelena paprika), sir, oziroma vse, kar je mlečnega, vključno s kajmakom... (Edin konjak mi pa ne bi sedu. Al pa tut, bohsigavedi?) Kaj pa vegeta? Hecam se. japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 21. 2009 15:31

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

21. sep 2009 15:43

Sunce vam žarko !!! Še malo, pa bom otvoril restavracijo z imenom "divjačinski GARTI". HA, ha, ha. Malo heca mora bit! p.s. Japaja, dobra ideja! Garti gartner3

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. sep 2009 15:45

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12154 Morda polenta na ta način? Po novem pa jo delam - za prilogo ali samostojen hladen prigrizek (v modelčkih za muffine) - po receptu iz ene knjige o predjedeh. Na mešanici masla in olivnega olja prepražim zrezano mlado čebulo in malo česna, zaijem z vrelo vodo in v to vsujem polento (uporabim instant varianto). Odmaknem z ognja, solim, popram, dodam na kocke zrezan feta sir in sesekljano baziliko. Zlijem na ravno površino in potem narežem na kvadrate, ali pa zlijem v modelčke in počakam, da se ohladi. Dobra je tudi, če paličice ocvreš v olju, v katerega daš nekaj listov žajblja ali rožmarina. Mamamia mamamia

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

21. sep 2009 15:53

Mamamia, zudi jaz uporabljam za vse olivno olje. Mislim pa, da se kemična sestava olivnega olja pri višji temperaturi spremeni v manj koristno oz. zdravo za človeški organizem ??? Zaradi tega sem za cvrtje in pečenje na grill plošči začel uporabljati isključno olje za cvrtje. Garti gartner3

neznan uporabnik

21. sep 2009 15:56

Tudi jaz delam polento z vsem mogočim v modelčkih za mafine, super izpade. Ampak tukaj je spraševal Divjačinski Garti za polento kot ISKLJUČNO (mimgrede, pravilno je iZključno..) prilogo h golažu. Drgač pa grejo not olive, kapre, posušen paradižnik, slani ribji fileji, panceta....ježeštana, sem lačna. Pa vroča, malce bolj tekoča polenta z mrzlim jogurtom... Pa eni jedo polento z jajcem na oko... (in ne z jajcem na očesu) japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti