Mrzle noge

jurijkopac  

član od: 21.9.2009

sporočila: 4

tema odprta - 21. sep 2009 14:31 | ogledi: 11.929 | odgovori: 60

Živjo,

meni se bo začelo pozimi dogajati. Celo zimo imam mrzle noge - stopala. Dobra stran je ta, da jih ima tudi žena, slaba pa ta, da si jih ponoči, ko grem spat, težko ovijem v odejo, ker sem visok skoraj 2 metra in če si ovijem stopala, mi zmanjka odeje za čez ramena.

Ima kdo kakšno idejo, kako tam spodaj pognati kri?

jurijkopac

neznan uporabnik

21. sep 2009 14:39

Daljša odeja. Lavor tople vode, noge ogret in takoj v posteljo (še prej noge obrisat). Pokrčene noge se ne ogrejejo rade, torej stegni noge, da ti kri ne bremza. Da stegneš noge, moraš imeti dovolj dolgo odejo. Termofor. Termo nogavičke. Žena s toplimi nogami. Ups! japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. sep 2009 14:40

Pojdi spat z nogavicami!

Vanja

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. sep 2009 14:58

Jaz celo zimo spim z nogavicami-dokler se noge ne ogrejejo, potem jih zbrcam dol.Morajo pa biti take, da nimajo pretesne elastike. petardica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. sep 2009 15:32

japaja je napisal/a:
Lavor tople vode, noge ogret in takoj v posteljo (še prej noge obrisat). japaja
Poleg lavorja s toplo se enega z mrzlo , ko se noge v topli vodi ogrejejo jih das v hladno (zelo), parkrat ponovis, koncas s hladno kopeljo, na hitro obrises in takoj zlezes pod odejo. Sigurno se ti noge ogrejejo. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!" Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 21. 2009 15:32

neznan uporabnik

21. sep 2009 15:42

Meni knajpanje ni pomagalo, kadar sem imela mrzle noge. Oziroma ja, ampak sem morala končat s toplo vodo, ne z mrzlo. Pri visokih ljudeh so mrzle okončine pogost pojav. Pa večina žensk nas ima tudi hladne noge, baje. Zato rabimo vroče moške Skratka, Jurijkopac, štumfki so zmagali. japaja

jurijkopac  

član od: 21.9.2009

sporočila: 4

21. sep 2009 16:14

Če prav razumem med vrsticami sta zmagali štumfki in vroče ženske :). Edino žena ne sme za tole drugo vedeti, ker ne bo razumela, da si želim samo noge ogreti. Nogavice me, podobno kot petardico, res ogrejejo ampak potem tudi motijo. Sem mislil, da obstaja kakšna žavba starih babic, s katero se namažeš, zmasiraš in zaspiš z nasmeškom :). jurijkopac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2009 16:20

Seveda obstaja, vse, kar vpliva na boljšo prekrvavitev, lahko samo pomaga.......

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

21. sep 2009 16:31

scalda sonno. pri meni je nepogrešljiva ta električna odeja. In ker sem bla pridna, mi je dedek Mraz prinesel še tak žakelj, za pred računalnik, da si samo noge ogrejem. in ko mi centralna zakurbla, pol mi je še preveč vroče. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. sep 2009 17:27

jurijkopac je napisal/a:
Sem mislil, da obstaja kakšna žavba starih babic, s katero se namažeš, zmasiraš in zaspiš z nasmeškom :).jurijkopac

Poskusi s kakšnim mazilom, ki dobro dene utrujenim mišičam in vsebuje mentol, kafro in še kaj takega. Po masaži s tako "žavbo" se prekrvavitev lepo pospeši in občutek toplote bo kar nekaj časa trajal. Priporočam Favnovo "Zeliščno masažo", ki jo dobiš v lekarni in je v tekoči obliki ali pa "Diana balsam" iz DM - to je krema. Na začetku boš čutil hlad, potem pa začne lepo greti (pa še za utrujena stopala je blagodejno).

Dobiš pa podobne zadeve tudi v športnih trgovinah (bo znala katera od rekreativk svetovati dobro znamko).

 

Priporočam pa tudi knajpanje, ki so ga že ostali omenili. En "lavor" zelo tople vode s pestjo morske soli in prgiščem rožmarina si pripravi, pa še enega s hladno vodo. Izmenično kopaj stopala zdaj v enem, zdaj v drugem lavorju, zadnja kopel naj bo mrzla, potem pa dobro obriši noge in hitro pod odejo k ženi.

Mojca

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. sep 2009 17:48

Ice power gel je ena takih zadev. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti