Mrzle noge

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. sep 2009 20:24

Ma kakšni geli in kakšna mazila ( pa kakšna mrzla voda ). Lavor tople ( vroče ) vode, noge obrisat in spat. Preizkušeno in preizkušano že enih štirideset let in zmeraj pomaga. Če imam mrzle noge in grem spat, se ne segrejem polovino noči. Slaba stran metode je v tem, da tudi poleti, ko noge niso mrzle, ne moreš spat, če noge niso umite.

Seveda odeja mora bit dovolj dolga, jaz je podvijem z vseh strani, naredim nekakšen " žakelj " in mi ne more pihati z nobene strani.

ežoj

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

21. sep 2009 20:49

Neki smešni gibi pred spanjem ful pomagajo za bojšo prekrvavitef ... kak se jim že reče, eh, pozabla. Te pa probaj vsaj pet krat naredit toto vajo: ležiš stegjeni na hrbti, se celi napneš, povlečeš prste k sebi, istočasno kolena dol in napneš ritko, vmes pa fejst dihaj. tumpika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. sep 2009 21:03

tumpika je napisal/a:
.................................................................................

........................................................................................................

Te pa probaj vsaj pet krat naredit toto vajo: ležiš stegjeni na hrbti, se celi napneš, povlečeš prste k sebi, istočasno kolena dol in napneš ritko, vmes pa fejst dihaj.tumpika

Dej tumpika nehi, tale zgornja vaja je dobra le za pr...... spuščanje plinov. Kakšne vaje neki, če si sam. Če je zraven kakšna " polovica " ( bodisi boljša ali slabša )............ e to je pa nekaj drugega, sam pa ne take vaje, ene drugačne.

ežoj

sangrija  

član od: 14.9.2009

sporočila: 5

21. sep 2009 21:58

V Sparu sem kupila električno odejo ali nekaj podobnega v velikosti 150x70 cm. Pol ure pred spanjem jo dam v posteljo k nogam in vključim. Postelja se lepo ogreje. Potem jo odstranim. Pred tem so bile obvezne termo nogavice.Upam, da sem kaj pomagala. sangrija

jurijkopac  

član od: 21.9.2009

sporočila: 4

21. sep 2009 22:53

Mentolova mazila imajo premočan vonj, ki se ga spomnim iz časov športnih poškodb. Cela spalnica vonja po kremi in ta vonj niti blizu ni seksi. Tumpika, in če me prime krč v rit? Bom potreboval kremo še za to. Električne odeje ne bi imel. Rad bi zaspal takoj, ko se vležem v posteljo. Mogoče električna odeja pol ure pred televizorjem zvečer. Umivanje nog pred spanjem bi pa verjetno šlo... jurijkopac

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

22. sep 2009 14:06

O ja! Tudi jaz imam takšne probleme-včasih tudi pozimi! Največkrat jih mojemu dragiju potisnem v varstvo med bedre, če pa dela popoldan ali pa ponoči pa poskusim nekaj drugega. Pa naj napišem še jaz svoj recept za noge ogret: štrikane zokne grejem s fenom, tako dolgo, da so fajn vroče in si jih nataknem na noge-pa ne čakat, da si obe istočasno obuješ! Če se mi prvič noge ne zagrejejo, gretje še enkrat ponovim (sicer bolj redko, da moram dvakrat). SIMPLI DA BEST! LP, pe3ca

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

22. sep 2009 14:26

Tudi jaz imam take težave oz. sem jih imela. A sem si pred dvema letoma nabavla grelno električno blazino,ki jo bom počasi zopet zmontirala pod rjuho.Tam ostane,dokler niso noči (pri meni tudi dnevi,zaradi nočne izmene) topli. Le programatorček je zunaj.Ker sem tudi jaz med večjimi,imam daljši kovter,pozimi pa še termoflisasto deko pri nogah. Blazino vklopim preden grem v posteljo,sama pa se izklopi po 8ih urah. 24.9. jo bojo prodajali za okoli 25eur v Lidlu in jo bom še za hčerko nabavla. ATNES

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2009 14:46

Ne ravno knajpanje, pač pa to, da se tuširajo noge od kolena navzdol tako, da se najprej usmeri topel curek, potem pa se topla voda odvzema in potem do najbolj mrlze in potem do točke, ko imaš v delčku sekunde občutek bolečine od meč do gležnjev in stopal. Ta občutek takoj nato mine in potem se občutljivost na mrzlo zelo zmanjša, občutek je pa izvrsten. Tako, da finte z vlečenjem kovtra niso več aktualne, lahko pa kaj drugega počneš v postelji. Jaz to počnem dvajset let in deluje. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2009 14:49

Vendelina jr. je napisal/a:
Ne ravno knajpanje, pač pa to, da se tuširajo noge od kolena navzdol tako, da se najprej usmeri topel curek, potem pa se topla voda odvzema in potem do najbolj mrlze in potem do točke, ko imaš v delčku sekunde občutek bolečine od meč do gležnjev in stopal. Ta občutek takoj nato mine in potem se občutljivost na mrzlo zelo zmanjša, občutek je pa izvrsten. Tako, da finte z vlečenjem kovtra niso več aktualne, lahko pa kaj drugega počneš v postelji.Jaz to počnem dvajset let in deluje.Vendelina jr.

 

Malo nejasno, kaj počneš že 20 let!

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2009 15:33

Ha, Vanjič, željico na glavico. Dvajset let več-ali-manj ta obred paše v tuš-rutino. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti