Koliko časa sveže?

andrejaj81  

član od: 10.8.2009

sporočila: 1

tema odprta - 21. sep 2009 10:21 | ogledi: 1.846 | odgovori: 1

Pozdravljene kuharice!

Že kar nekaj časa spremljam kulinariko, vendar vam pišem prvič.

V soboto gostim večjo družbo (25 ljudi). Ker ne morem dobiti dopusta, moram vse pripraviti že v naprej. Sedaj me zanima.

- Koliko časa ostanejo sveži muffini, če jih shranim v posodo Tupperware (sadni, čokoladni, pizza)?

- Ali dam lahko »zavitke« iz vlečenega testa (zelenjavni, tuna) zamrznit in ali jih potem lahko dam kar zamrznjene v pečico?

- Ali jagodke in lubenice (albert piškoti + maslo) naredim že danes in ostanejo dobri do sobote?

Se opravičujem, če sprašujem neumna vprašanja, vendar še nikoli nisem delala »za v naprej«.

Hvala za vašo pomoč!

andrejaj81

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. sep 2009 15:14

pitulice lahko zamrznes in nato speces: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4005 jagode in lubenice bi jaz imela v hladilniku. Muffini so pa meni najboljsi sveze peceni , tako da bi jih sama raje spekla v soboto. Narejeni in peceni so relativno hitro, sploh ce si vnaprej odmeris vse kar potrebujes, tako da potem samo skupaj zmesas. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti