Recept za borovničevo pito

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

17. jul 2003 8:59

Naredila sem borovničevo pito po receptu za češnjevo pito, ki je na kulinariki samo, da sem češnje zamenjala z borovnicami in uporabila za nadev 3. način s skuto. Zelo dobro. Lep dan Helena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. avg 2004 17:30

Rada bi naredila češnjevo pito. Češnje imam zamrznjene in ne vem ali jih moram predhodno odtalit ali jih dam direkt na testo in v pečico? Lumpica

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

19. avg 2004 17:39

Po moje direkt na testo in v pečico, v splošnem to velja za vse zamrznjeno sadje. Pozdrav, Fani

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

21. avg 2004 19:43

Pri nas delamo vse pite z krhkim testom. testo najprej prepicimo z vilicami, nato pa po njem razporedimo sveze sadje zmesano z par zlicami sladkorja in kaksnim vanili sladkorjem. Malo potrosimo z cimetom in v pecico. Obnese se pri marelicah, cesnjah, jabolkah, borovnicah, slivah, visnjah (te je potrebno bolj sladkati) in se kaksnem sadju. Ce pa nimamo doma sadja, pa damo namesto njega marmelado. Lep dan, Simonca

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

24. avg 2004 19:19

jaz sem danes malo improvizirala in sem naredila jabolčno-jagodno pito uspela mi je fenomenalno res testo sem naredila z 240 g masla 250 g sladkorja 500 g moke čisto mini šalčka vode (za kratko kavo) 1 celo jajce in en rumenjak zgnetla v lepo kepo pekač obložila z testom .. jaz testa za pite nikoli ne valam ampak ga kar polagam na pkač in ga sploščim z pritiskanjem dala pečt tako da se je testo čisto malo porumenelo ko se je začelo napihovati sem ga z vilicam prepikala nekaj jabolk sem naribala malo jagod ki jih je bilo za kak jogurtov lonček pa pov sem zrezala dobro zmešala z jabolki in vmešala drobtine da ni bilo več tako vodeno maso sem lepo dala na testo .. poteptala da je bila ravna posula z malo sladkorja in čez naredila črte iz testa pekla toliko da je bilo lepo rjavo pita je res božanskega okusa .. prevladujejo jagode čeprav jih je veliko manj kot jabolk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti