Recept za borovničevo pito

ncvelb  

član od: 23.7.2002

sporočila: 9

tema odprta - 6. jul 2003 7:49 | ogledi: 10.215 | odgovori: 15

Mene zanima nekaj že dalj časa. Kadar iščem recepte za pripravo pogač je vedno povsod biskvitno testo. Samo meni je boljše krhko testo. Ko sem pa zasledila recept za pito, pa je problem nadev. A mogoče kdo ve, če bi blo dobro če bi na krhko testo potrosila osladkane borovnice? Lep pozdrav!

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. jul 2003 11:00

Jaz pripravim borovničevo pito tako: Krhko testo: 250g moke 60g sladkorja sol 1 jajce 2 žlici zelo mrzle vode 120g omehčanega masla (pripravljeno testo naj pol ure počiva v kladilniku) Nadev: 3 jajca 100g sladkorja 1 vanilin 250g skute 200g kisle smetane 1 žlica jedilnega škroba limonina lupinica Za oblogo penasto zmešam jajca, sladkor in vanilin. Potem dodam ostale sestavine. Zmes polijem po testu, s katerim obložim okrogel pekač premera 28cm, ali ustrezno velik pravokoten pekač. Po vrhu potresem borovnice. Pita se peče 60-70 minut pri temperaturi 175 stopinj. Narežem ohlajeno. LEP POZDRAVČEK!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. jul 2003 9:42

Sama delam višnjeve, češnjeve oz. borovničeve pite tako, da prej sadje sladkam, dodam malček ruma, prevrem ter dodam jedilni škrob. Ko se ohladi, namažem na krhko testo, posujem z piškotnimi drobtinami. Tako ne kaplja in ne curlja, okus pa je božanski. Dober tek! Tina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. jul 2003 11:46

Eh, pozabila sem dodati, da testo že prej malo spečem in da ko dodam sadje, vse skupaj do konca spečem. Upam, da je sedaj vse! Tina

ncvelb  

član od: 23.7.2002

sporočila: 9

7. jul 2003 12:06

Hvala vsem. Kmalu bom poskusila in vam sporočim. LP Nataša Cvelbar

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

8. jul 2003 10:51

Na pito se lahko dajo sveže borovnice, jih je pa treba potrositi s sladkorjem in drobtinami, ker sveže imajo dosti soka (pest sladkorja in pest drobtin)-moja najljubša pita. LP! amadeja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jul 2003 12:52

Še en predlog z moje strani, na krhko testo, ki si ga pošteno prepikala z vilicami, daj mešanico vanilijevega jogurta in vanilijevega pudinga (1/2 l jogurta in en vanilijev puding zmešaš skupaj, ko se puding malce ohladi), kateri lahko dodaš še kapljico ali dve žganja. Poravnaš in daš v pečico, pečeš cca. 45 minut pri 180 stopinjah. Ko je pita ohlajena, jo okrasiš s svežim sadjem (poljubno, jaz sem do sedaj poskusila z jagodami, malinami, mešanico gozdnih sadežev, češnjami, breskavami), dobro je tudi vloženo sadje. Nato pripraviš preliv za torte - če je sadje rdeče, npr. jagode ali borovnice, ga pripraviš z višnjevim ali ribezovim sokom, pa tudi sadni čaj se obnese. Preliješ pito, po želji, tako malo za optični vtis, posuješ rob pite s sladkorjem v prahu. In pojedina se lahko kmalu začne. Čau, Loni

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

13. jul 2003 22:56

Za Kristy Ali se sadni nadev prevre brez vode v sadju? Potem se po vretju tudi iz sadja izpusti dodatni sok, ali ga odlijemo in uporabimo samo sadje? Koliko škroba se doda? Hvala in lp!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. jul 2003 16:44

Sorry, ker si čakala, ampak sploh mi že nekaj dni ni prišla na pamet kulinarika ne tako in ne tako, saj me je eden razbil kot kanto - avto totalka, jaz pa k sreči še ne.. Torej, ker jaz to kar iz glave, bom sedaj prepisala iz original recepta: 1 kg višenj (ali česa drugega) sladkamo z 10 dag sladkorja, počakamo, da se prepojijo, nato na hitro zavremo, odcedimo, odmerimo 250 ml soka (po potrebi dolijemo vodo), zavremo in dodamo 20g jedilnega škroba, ki smo ga zmešali z 4 žlicami soka. Še enkrat zavremo in potem ohlajeno porazdelimo na že malo pečeno krhko testo. Izgleda komplicirano, a jaz to malo poenostavim in ne precejam, ampak vse skupqj zavrem in "od oka" dodam gustin ali pa kar ostro moko. Upam, da bo uspelo. Tina

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

16. jul 2003 14:20

Sama sem nasla recept na Kulinariki, kjer je pogaca brez biskvita ampak s keksi in potem nadev (sir + skuta + vanilijev puding) in na vrhu spreminjam sadje. Na Kulinariki je opisan (smetanova torta z jagodami) ce se ne motim. In to mi je osnova in zdaj samo spreminjam sadje. Danes sem ravno naredila z borovnicami... Upam, da sem kaj pomagala

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

16. jul 2003 23:57

Hvala Kristy! Super je uspelo. Lp! Tina (tudi jaz)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti