Zgoščen jabolčni sok

hribovc1  

član od: 22.9.2009

sporočila: 1

22. sep 2009 21:45

jaz sem ga letos že drugič peljal v žlebe http://www.stiskanje-sadja.si/ in sem bil zelo zadovoljen prvič sem odpeljal svež sok (sem ga dal v sod)-naročen sem bil na uro in to res hitro poteka, drugič pa sem želel da mi sok tudi pasterizirajo sem ga dal v steklenice (lahko tudi v tetrapak) ugodno in hitro sem prišel do svojega soka. sem pa preračunal da v primeru da nimaš svojega sadja se splača kar tam kupiti svež sok ki ga potem sam obdelaš. glede na to kako ga moji otroci obužujejo bomo verjetno hitro ostali brez soka. baje se ga da kupiti pri njih tudi pozimi lep dan frenk hribovc1

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

23. sep 2009 9:24

Odlična ideja je tudi, sok izpod preše zliješ v 1,5 L plastenke, ne čisto do vrha, jih dobro zapreš in takoj v hladilno skrinjo. Kadarkoli ga boš odmrznila bo tak, kot tisti trenutek izpod preše. Ker pa je to bolj skoncentriran sok ga pa še vedno lahko razredčiš z navadno vodo ali gazirano mineralno vodo. Res pa je, pri pitju večje količine takega soka je dobro, da si nekje v bližini WC-ja! Saj pri meni se je ta predlog zelo dobro obnesel. Na zdravje! LP, Garti gartner3

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

27. sep 2009 21:32

Zgoščen jabolčni sok kupujem od Biotopa v vsaki trgovini, moj otrok ga obožuje prav na vsem: mlečnem rižu, kuskusu... ga je pa baje lahko naresti iz jabolčne kaše (skuhano kašo precediš skozi nekaj plasti gaze), ki jo dobro uro kuhljaš, da se zgosti, tako kot hruškov zgošečni sok... lp terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti