Ameriške palaćinke

yoy  

član od: 7.1.2008

sporočila: 58

tema odprta - 20. sep 2009 14:55 | ogledi: 6.187 | odgovori: 4

Zdravo

Imam eno vprašanje in mogoće mi bo katera znala pomagat.

Zelo rada bi dobila fin recept za ameriške palaćinke.Nekaj receptov sem našla na intrnetu vendar

se med seboj razlikujejo in ne vem katere so boljše ali z mlekom ali z sokom.

Sedaj pa me zanimajo sprobani recepti .

Hvala in lep pozdrav.

YOY

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. sep 2009 16:07

Moji in jaz prisegamo na tele, samo glej, da uporabiš res dober pomarančni sok brez dodanega sladkorja.

 

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Ameriske_palac

 

 

No, medve z yoy imava pa telepatske "pogovore". Že nekaj časa preizkušam različne "tehnike pečenja" in danes sem naredila zadnjo rundo z mlekom in/ali kislim mlekom (buttermilk). KOt za mnoge druge zadevte, je tudi tukaj (menda) tehnika precej pomembna.

Recept:

Zmešaš:

5 dl moke

pol žličke sode bikarbone

1 žlička pecilnega praška

2 žlički sladkorja

3/4 žličke soli

 

Tekoči del 1:

5 dl kislega mleka (mariborskih mlekarn)

2 beljaka

 

Tekoči del 2:

1/4 stopljenega masla (ne vročega)

2 rumenjaka

 

Pripravi 2 teflonski ponvi, ki naj bosta tako topli, da vodne kapljice na njej zaplešejo. Na vsako ponev daš par kapljic olja in obrišeš s papirnato brisačo.

 

Šele sedaj:

Zmešaš tekoči del 1 in 2, premešaš z metlico in vliješ v suhe sestavine.  Z metlico nežno mešaš približno 10 do 15 sekund. Testo ne bo gladko in verjetno bo še nekaj grudic suhe moke. Vse to je OK.

 

Testo vliješ v ponev in med pečenjem obrneš samo 1x.

 

Te palačinke so res precej mokre, nikakor suhe, ampak okus po mojem receptu s pomarančnim sokom je neprimerljivo boljši.

 

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20. 2009 17:04

yoy  

član od: 7.1.2008

sporočila: 58

20. sep 2009 20:13

Vanja bok Hvala za podroben opis kako jih naredit. Bom že takoj jutri jih sprobala, da vidim će mi bo ratalo.Bom jih naredila ko ne bo nikogar doma , da će mi /slućajno /ne rata da se mi moji ne bodo smejali da spet delam neke eksperimente. Sporoćim jutri kakovost mojega poskusa. Aja pa še nekaj me zanima.Kje se kupi ta javorjev sirup brez katerega baje te palaćinke niso tako dobre.Jaz mislim da domaća marmelada bi ravno tako pasala zraven. Lahko noćko vam želim. Yoy.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. sep 2009 23:33

Javorjev sirup dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini. V skrajni sili tudi v lekarni. Cena je kar visoka. Jaz ga kupujem v Leklercu. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti