Nujno - kaj lahko gre na letalo????

mala__pupa  

član od: 19.9.2009

sporočila: 5

19. okt 2009 23:37

uff ste se razpisali:) v glavnem ja; v lj na letališču so zmetali stran vse vode, zgori pa smo v duttyju lahk nove kupli. v istanbulu še nas noben konkretno ni prevero. pač ja, tista kontrola, ampak nobenmu niso nahrbtnika / osebne prtlage odpirali... pač ... turčija ? :) mala__pupa

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

20. okt 2009 0:08

Hja, se mi zdi da so tile chekingi odvisni malo od države, kjer si, malo od tiste, kamor potuješ, malo od trenutno zaposlenih in malo od sreče. Jaz sem pred kratkim na enem letališču mirno prišla čez tudi z vodo v nahrbtniku, pa mi ni nihče nič rekel, na drugem so pa kolegom pobrali vse, od ponesreči pozabljenih vilic do škarjic za nohte in mini švicarskih nožkov. S hrano nismo imeli problemov, vedno je šlo vse čez, tudi v ročni prtljagi. Mi je bilo pa najbolj zabavno na letališču v Tacni, kjer si po rentgenu osebne prtljage prišel samo v čakalnico, trgovine pa so ostale zadaj. In če si hotel po vodo, so te strici spustili nazaj mimo do trgovin, in potem si v bistvu lahko šel res kamorkoli, tudi ven iz letališča. Ko smo prišli nazaj so si pa samo zapisali številke naših potnih listov, niti čez rentgen nas niso več poslali. Go figure. Sicer pa, še ena na to temo: http://imgs.xkcd.com/comics/bag_check.png Kalpana

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

20. okt 2009 9:10

junija je bilo tako,potovali smo v Turčijo...Brnik -kar si kupil v tisti letališki trgovini in imel račun je bilo vredu ,ostalo so metali kar v koš....iz Turčije smo se nasmejali do solz saj so moralii potniki vse popiti in pojesti kar na kontroli,enim se to ni dalo in so hrano in pijačo dali kontrolorju,njim je blo pa to vredu. kuharca37

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. okt 2009 16:57

http://www.lju-airport.si/vsebina.asp?IDm=19

 

tukaj vse piše,

sicer sem pa 10 dni nazaj prišla iz Turčije, na poti tja itak nisva mela v ročni prtljagi nobene tekočine, samo fotoaparate, revije, križanke, japonke, brisače in kopalke - za vsak slučaj, če mi zgubijo prtljago :)

nazaj grede, pa nism dovoj pozorno spremljala svoje "boljše" polovice, ko je pakiral nahrbtnik, pa si je dal 0,5l vode not

seveda sm za vodo zvedla šele na letališču k je upraču če mava tekočino v nahrbtniku, pa jst usa pametna prvo rečem ne - kr sm mela u glavi da sm use tekočinaste zadeve dala v potovalko ...

in valda naju je un na letališču gledu k največja terorista, pol je pa še reku naj jo spijem, ja valda, ne bom pila sm rekla, oz. noben od naju nu hotu pit, ja pol sva šele bla sumljiva ...

ampak je vodo vrgu stran in naju spustu, ker so itak sam še naju čakal

 

glede konzevr, pa vrjetno isto velj - ne v ročno prtljago ....

 

nevem, se mi zdi da je najbolj pametno, da se kar na letališče obrneš ...

 

LP

Pitončica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. okt 2009 17:07

Najbolj bizarno: Midva sva morala kilo tistih čokoladic, ki imajo v sredini tekočino (viljamovko) spravit v check-in prtljago. Naše (beri: moje ) najljubše čokolade pri nas ni za dobit.

http://picnicb.ciao.com/de/8668013.jpg

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2009 18:52

Največjo bedarijo sem sama doživela v Londonu, na Heathrowu. Niso mi dovolili s torbico - ročno - in labtopom v drugi torbi mimo kontrole po čekiranju. Pa sem stopila nazaj, odprla torbo od labtopa, nabasala noter ročno torbico, a ker je bila precej velika je gledala iz torbe, vse skupaj sem nesla v naročju, z obema rokama, ker drugače ni šlo. In je bilo OK. ISti me je pustil naprej, ker sem v drugo imela "one piece" ... No, v torbici pa pribor za manikiranje s škarjicami in pilov, pa plastenko vode ... Mamamia mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

20. okt 2009 19:34

Ammm...koliko kilogramsko prtljago imaš lahko s sabo? Moja prijateljica noče na maturanca ladja-letalo ker potem ne bo mogla s seboj vzeti vseh kopalkic pa majčk,pa kozmetke Roncolino

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

20. okt 2009 19:54

Ojoj, ... Sicer je odvisno od letalske družbe, ampak ponavadi je 20 kg. Ročna je mislim da omejitev 5 kg. Lizzie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2009 12:17

Običajno je za prtljago 20 kg, do dveh kg preko tega običajno ne komplicirajo, sploh če je skupinsko čekiranje. Ročna pa tudi okoli 8 ali 10 kg ni problem, vsaj jaz vedno tovorim toliko, pa še nikdar niso tehtali ali kontrolirali. Tako da težjo stvar vedo dam v ročno prtljago, saj je itak na koleščkih, tisto malo, kar je treba dvignit, pa tudi ni tako hudo. Mamamia mamamia

pol  

član od: 1.4.2009

sporočila: 18

21. okt 2009 14:13

POZDRAVLJENA Kar nekaj potujem, vzamem vedno s seboj hrano, salamo in konzerve, ter obvezno klobase. Vse skrbno zavij v alufolijo in nihče te ne bo nič vprašal, niti no bo nič narobe. Preizkušeno in preverjeno! Pa srečno pol

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti