Nujno - kaj lahko gre na letalo????

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. sep 2009 9:25

Takih nesmislov je še več. Meni na enem tujem letališču niso dovolili prehoda, ker sem imela dve torbi (ročno torbico - malo večjo, in prenosni računalnik v drugi). Potem sem odprla zadrgo na torbi od računalnika, na pol stlačila v to ročno torbo in oboje nesla v naročju mimo istega, ki mi prej z vsako posebej ni dovolil prehoda. Še zdaj ne razumem, v čem je štos. Glede tekočin je pa tako: v duty freeju ti dajo čez vrečko lepilni trak, da se kao ne bi odpirala vrečka in kaj prelivalo. So mi pa na enem letališču odsvetovali nakup otroške stekleničke z dudo, ker tega ne smem nesti na letalo (zakaj jih potem prodajajo???). Pa bedarij je še več. Na vse pazijo, ponekod se moraš sezuvat in snet pasovem zapestnice itd,. dobiš pa potem kovinski nož in vilice k obroku na letalu. Pilice pa ne smeš imeti v ročni prtljagi ... Sicer pa na sveh letališčih svetujejo, kaj lahko imaš v prtljagi in česa ne, samo vprašat je treba, preden oddaš prtljago, da brez česa ne ostaneš. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2009 9:50

Punce in fantje, na letališčih, železnicah, avtobusnih, podzemnih, lukah, you name it....ni fazon v tem, kaj se meni, tebi, vam zdi logično ali nelogično, fazon je v tem, kakšna so njihova pravila. In človek ve, kdaj se splača in kdaj se ne splača bosti z rogatim in v takih primerih se to ne splača. Oziroma, vsak se lahko tudi pritoži in s tem ima potem tveganje, da bo šel še skozi bolj podroben pregled, ma što god to značilo. Po drugi strani je pa vendarle potrebno tudi malo pogledati z drugega konca in malo stopiti ven iz sebe. Tako na primer, ne bi sama nikoli dala nobene konzerve v kufer (razen, če je ne bi kupila na djutiču, ampak tam ti itak zadevo dajo v svoje oznake in jo moraš pokazati). Ker preprosto vsi kovčki grejo skozi pregled in v tej duhamorni zgodbi gledanja tujega perila imajo vsi tehniki refleks na okrogle kovinske predmete. Namreč, konzerva ali pa tista mina "pašteta" v kufru in na rentgenu hudičevo podobno izgledata. In po načelu better safe than sorry je silna verjetnost, da bo treba potem kufer odpreti. Zlasti, če greš s konzervami na bližnji Vzhod. Pa tudi, je treba fino premisliti, kaj se na potovanju potrebuje in kaj se ne potrebuje. Raje več prostora v kovčku za lekarno, za antibiotik v prahu, za povoje itd...kot pa za konzervo (ker nekoč bo itak treba jesti tamkajšnjo hrano in če ti je namenjeno, da te bo kaj zvilo, te bo itak, konzerva gor ali dol). Last but not least: imejte na letališčih obutev, ki jo lahko sezujete. Mokasini, balerinke, vse, kar se lahko sezuje..... so okej, vezalke so že manj prijazne, škornji so killer...Namreč, na mejni kontroli ti vsaj enkrat čekirajo obutev in tisto sezuvanje v vrsti blazno upočasnjuje potek pregleda. O sramotah s preluknjanimi nogavicami pa raje ne bi..... Vendelina jr.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

21. sep 2009 11:05

Vendelina, imaš prav, igrati je treba po pravilih. Ampak vseeno mi ni dalo, ker je res nesmiselno, da te na check-in(u) pregledajo do "gat", potem pa tudi 2 uri pustijo na miru in te ne gledajo več, pa čeprav lahko ti na kakem večjem letališču kupiš dobesedno vse. Se pa vsako letališče razlikuje. Na Brniku so alergični na pijače in ključe, na Gatwicku npr., sem mogla v plastične vrečke stlačiti vse, od lip glossa, do kulija, pa še sezuti sem se mogla. Tako da če pomisliš, je naše letališče kar pripravno za kake diverzije, ker si v čakalnici res "nikome ništa". Gigi_84

neznan uporabnik

21. sep 2009 11:32

Dej Gigi_84, nehi dajat ideje za diverzije!! Se hecam, ampak je res! Tudi meni večkrat pade na pamet, kaj vse se v naši varni državici lahko na mimgrede ušpiči. Sam ne okol govort japaja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

21. sep 2009 11:44

Ja, res sem grozna. Bom še komu kako idejo dala :) Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 21. 2009 11:45

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2009 11:55

Hja, v VB imajo manijo na prozorne torbice, odkar so imeli situacijo z atentati na podzemni železnici in zdaj trenirajo prozornost. Na Brniku se ni nikoli nič zgodilo in so bolj easy-going. V Sarajevu zbirajo manikirce in ti rečejo, da lahko ob naslednjem prihodu v Sarajevu poiščeš svoje škarjice.... Na Dunaju radi zahtevajo, da azijski turisti (tisti s turbani in podobnimi pokrivali) dajo to pokrivalo dol, ker so jih kobajagi dobili na metalnem detektorju...In je včasih nazaransko poniževalno, ker to je za ljudi podobno, kot bi se morali slačiti pred neznanci.... Na Šermjetevu te n-krat vprašajo, koliko denarja imaš v denarnici....Pa dokler vrsta ni dolga do jutri, se noben šalter ne odpre... Na letališčih je najbolje biti bež in mlačen in brati žepne knjige in čakati na let in si ne razbijati glave z ostalimi stvarmi.... Vendelina jr.

neznan uporabnik

21. sep 2009 13:25

Na letališču v Grazu je nek izrazito frajerski Italijanček prišel na security check z: - 2 sprejema za lase - čutarico za bogvekakožavbo - peno za britje - britvico za čedenje itak! umetniško oblikovane bradice - parfumom - deodorantom v spreju. Meni se je valda stemnilo pred očmi, češ, Jao, tole bo pa zdaj trajalo, zakaj sem šla v to vrsto ... ampak, glej ga zlomka... Gospa varnostnica si je predmete ogledala, jih malo pretresla, potipala, z gospodičem sta nato malo zažvrgolela v italijanščini, izmenjala nekaj vzpodbudnih nasmeškov, nato pa je fante meni nič - tebi nič pobasal svoje nujno! potrebne predmete, brez katerih nikakor ne bi mogel preživeti 2-urnega leta, in šel lepo naprej. Jaz pa sem 10 minut pred tem v vrsti zlivala vase tisto vodo, ker mi jo bojo sicer vzeli, pa vseeno ne bi rada vrgla stran nekaj, kar sem drago plačala ... V glavnem, če ne bi stala tik za njim, ne bi verjela. Se sprašujem, kaj bi se zgodilo, če bi se model s to opremo prikazal na JFK-ju .. verjetno bi ga kar z lisicami odpeljali direkt v arest ... Sicer pa sem pred dnevi zasledila novico, da bodo ZDA znova dovolile prenos tekočin na letalih. jancka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2009 13:29

jancka, a vidiš, kako je, če je človek "bello, giovane e abronzatto"))))))))))))) Vendelina jr.

neznan uporabnik

21. sep 2009 13:43

In ne bež, mlačen ter brati žepne knjige..... japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. sep 2009 13:47

 

Gigi_84 je napisal/a:
Piše marsikaj, ampak kje je pa logika, ko ti na check-in(u) vrže stran novo steklenico vode (okej, tu priznam da je bila moja krivda, kaj sem jo pa s sabo vlačila), potem pa prideš v čakalnico z duty freejem in ostalo šaro, pa lahko kupiš ustekleničeno pijačo in jo neseš v letalo. Če bi bila terorist, bi zlahka kaj prelila med časom čakanja. Če so že tako načelni, pa naj ne prodajajo pijače. Ne pa da mi vržejo stran novo pijačo, potem jo pa 2 m stran lahko kupim. Gigi_84

 

Pijače ne smeš nesti skozi security, pa če je zaprta ali pa ne. Ko si enkrat na v (na?) teminalu, pred gate-om, lahko v trgovini kupiš, kar hočeš. To je tako imenovana ""safe zone". Da se tukaj ne bi moglo nič zgodit, ne bom trdila.

 

V Amsterdamu je bil pred vhodom na letalo še en security check, poleg tistega, preko katerega te prvič spustijo na terminal. Tam sem v trgovini kupila 3 litre vode, lepo so mi zalimali vrečko in ni bil noben problem, odnesti vsega tega na letalo. Priznam, američani komplicirajo bolj, kot kdorkoli drug.

 

Mene pa res jezi, ker se muslimanke, ki imajo odkrite samo oči pritožujejo, da jim klatijo življenjske pravice, ko hočejo videti na carini, securitiju ipd. njihove obraze... Zame se te pravice končajo tisti trenutek, ko prineseš ta zadno do letala, ki te bo popeljalo v tujo državo.

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti