Polnjene paprike s skuto

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

tema odprta - 3. jul 2003 14:39 | ogledi: 9.744 | odgovori: 7

DANES SEM DOBILA RECEPT ZA TE PAPRIKE, PA ME ZANIMA KAJ "PAŠE" ZRAVEN?

RABIM ZA JUTRI! HVALA! STANKA!

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

3. jul 2003 14:55

Lahko še drugim zaupate recept? Hvala ter LP! Spela

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

4. jul 2003 7:00

5 PAPRIK BOM PREVRELA, PAR MINUT IN JIH "NAFILALA" Z 500 DKG SKUTE POMEŠANE Z 1 KISLO SMETANO, 3 JAJCI, 1 ŽLIČKO SVINJSKE MASTI, MALO DROBTIN(ČE JE PREREDKO) IN SČEPCEM SOLI. Z MARGARINO NAMAZALA JENI PEKAČ IN ZAPEKLA V PEČICI PRIB. 30 MIN. NA 200. 10 MIN. PRED KONCEM BOM POTRESLA Z RIBANIM SIROM. MISLIM, DA BI TUKAJ "PASAL" KAKŠEN PIRE, ALI MOGOČE "POHANE" BUČKE. PA SEVEDA ZELENA SOLATA. NISEM PA SIGURNA, ZATO PROSIM ZA POMOČ! LP! HVALA! STANKA!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jul 2003 7:26

Sliši se zanimivo, pa si ne predstavljam okusa teh paprik..kaj pa kakšna omaka? Morda bi šli zraven široki rezanci?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jul 2003 9:08

Nimam pojma, kako to paše skupaj, ma jaz sem med izletom po naši bivši Jugi dobila poleg takih paprik na krožniku še "tenstano" zelje in kos njihove koruzne pogače. Je bilo zelo dobro, tudi zelje je imelo drugačen okus, ki ga nisem uspela dešifrirati, očitno še nimam ta pravega gurmanskega nosu. Čau, Loni

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

4. jul 2003 9:50

Buci, tele paprike bodo po mojem mnenju ful dobre, pa tudi nasitne. Jaz bi zraven dala samo eno veliko skledo solate (lahko tudi več vrst solat). Mogoče bi lahko dala tudi kako omako, denimo gobovo, ali pa eno malo bolj pikantno zadevo iz paradižnika, paprik in feferonov (mislim, da se tistemu reče pindjur, nisem pa prepričana). Lahko pa potem daš za sladico kak sladoled/sadno solato/sadno kupo, če se bojiš, da bi bilo premalo. lp, maja

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

4. jul 2003 10:07

Jaz paprike s skuto pripravljam kot samostojno jed, samo s skledo solate, ker je precej nasitno. Če se vam zdi premalo, bi pa mogoče pasala zraven tudi popečena polenta. Kaja

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

4. jul 2003 20:49

Sama pripravljam polnjene paprike s skuto malce drugače. Blanširam jih, nato pa napolnim s skuto, na košče narezanim sirom, šunko, malce rdeče paprike, sol - malo, poper in peteršilj...dam jih v pečico, da se vse skupaj lepo zapeče, nato pa pred koncem prelijem vse skupaj z nadevom, če ga je še kaj ostalo, kislo smetano in tri jajčka, začimbe, 1dc mleka ali sladke smetane in vse skupaj spet zapečem. Zraven paše velika skleda zelene solate in svež kruh... Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti