Naša zdravilišča

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

tema odprta - 18. sep 2009 21:17 | ogledi: 2.776 | odgovori: 8

Letošnje leto sem z možem obiskala kar nekaj slovenskih zdravilišč. To so bili enodnevni izleti brez koriščenja prenočišč. Lahko rečem, da naša zdravilišča kar tekmujejo med seboj katero bo lepše urejeno, več ponujalo in podobno. Kljub temu so med njimi razlike. Ena so bolj za starejše goste, druga za mlade, tretja ponujajo za vsakega nekaj. Tudi po tem kako se počutiš drugi dan po obisku je razlika. Ker živim v osrednji Sloveniji, nimam daleč tako do Olimja, kakor tudi ne do Laškega, Rogaške, Dobrne , Zreče, daleč ni tudi Topolšica itd.

Zaenkrat sem najbolj navdušena oz. name najugodneje vpliva Termalia v Olimju. Tudi dolg čas mi tam ni nikoli. Prijetno mi je prav tako v termah Zreče, moti me samo, da skoraj ni glasbe, pri telovadbi pa je ozvočenje prava polomija. V Topolšici se vidi, da je še v gradnji, so tudi izredno utesnjeni.

Novi center v Laškem je prelep, vendar precej drag za upokojence. Kaj menite o zdraviliščih vi?

vikica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. sep 2009 23:36

Meni je najljubše eno, ki se šele počasi odpira (spet).......pa menda nimaš daleč do njega, če nimaš daleč do Laškega.....

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. sep 2009 7:42

Rimljanka, a misliš, da bo res?

jasna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2009 9:49

Zdravilišča so eden boljših slovenskih turističnih produktov (bila po službeni dolžnosti verjetno v vseh, tudi v tistem, ki je milo naši moderatorki). Ne bom nič reklame delala za nobeno. Zasebno pa ekipa deklet dvakrat na leto organizira lepotne vikende in potem se punce v petek pripeljemo v spa in potem imamo tam vse možne tretmane in gremo potem v nedeljo dopoldne lepe in spočite domov. Tudi smo lani silvestrovali v bazenu in potem še dva dni hodili po savnah in masažah in je bilo tako super, da bi to najraje ponovili. Vendelina jr.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. sep 2009 15:01

Meni so všeč skoraj vsa, najbolj pa Olimija in Radenci. Midva sva vsako leto 2x po en teden v toplicah in to je sprostitev par excellence.

Sonja

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

19. sep 2009 20:07

Vedno kadar sem v toplicah skušam navezati stik s kakšno gostjo. Tako sem spoznala že nekaj prijetnih sogovornic. Zanimivo je, da se veliko lažje pogovarjamo in razkrijemo neznanke med sabo, saj vemo, da bodo naše skrivnosti ostale skrivnosti, dušo pa si olajšaš s pogovorom. Tudi to je zanimivo, da vsak pogovor nanese na kakšno poznanstvo pa čeprav smo iz popolnoma nasprotnih koncev Slovenije.

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

20. sep 2009 18:28

rimljanka je napisal/a:

Meni je najljubše eno, ki se šele počasi odpira (spet).......pa menda nimaš daleč do njega, če nimaš daleč do Laškega.....

Rimljanka kdaj bo? petardica

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. nov 2009 17:49

Danes sem po dolgem času obiskala Dobrno. Razočarana sem, ker se še ni pričela obnova Zdraviliškega doma. Gostje , ki morajo skozi dvorišče do posameznih terapij, so verjetno neprijetno presenečeni nad propadajočim videzom tega lepega doma. Ne morem verjeti, da državi oz. zainteresiranim ni uspelo pripeljati denacionalizacije do konca in da se končno prične obnova. Res je škoda, zdi se mi, da je to zdravilišče najmanj vlagalo v svoj razvoj. Glede na sloves in starost in če ga primerjam recimo z bivšimi "Atomskimi toplicami", mi ga je resnično žal. Lahko bi bilo meka za starejše inozemske turiste. Kraj je pravi turistični biser (malo mi ga sedaj kazi nova rdeča telovadnica, ki nekako ne paše v takšen tip kraja). Brez zamere, to je pač moje razmišljanje.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. nov 2009 18:09

jasna1 je napisal/a:

 

Rimljanka, a misliš, da bo res? jasna

Saj delno že je. Hotel, kjer se dobro je, so seminarji, prijetna kavarna,in del, kjer so savne, masaže, kopeli. Vmes pa gradbišče, kjer se dela s polno paro, a ne moti delujočega dela.  

Poglej si tukaj.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti