Praženje ali kuhanje čebule

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. sep 2009 9:53

Ne vem, če bi temu rekel afnanje, v veliki večini primerov že, za golaž se tudi sam ne strinjam da bi noter tankal konjak. Ampak si pa ne predstavljam dagnjev na buzaro brez vina? Če ga v takih jedeh ne okusiš se mi zdi pa čudno, ali popražena zelenjava zalita z domačim refoškom, ali testenine s pršutom in teranom... Ne vem če je to psihološki vpliv k okusu jedem. Mogoče je napaka ker vino in ostale stvari dejansko kuhate, sam kadar ga dodam ga dodam pri koncu samo toliko ga prekuham ali karkoli pač že da izgubi alkohol, v bistvu dodatna začimba. Sicer pa nimam nobenega znanja iz knjig in pozannih kuharjev, stavim samo na svoje brbončice in brbončice mojih prijateljev, seveda so bolj razvite moje Sem pa porajtal da sva v napačni temi, v uni drugi je debata o konjaku, tu pa o golažu, kamor pa res ne gre to se čisto strinjam. Je pa tudi težko postavit mejo kje se začne afnanje, mogoče že pri boljšem mesu za golaž? zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. sep 2009 10:23

Zdej je pa tole šlo povsem mimo- kdo hudiča je rekel da se v golaž daje konjak ? Sej to smo ja precizirali v drugem postu tukaj pa vidim da je vse pomešano, da je ratal pravi golaž. Tako da bi bilo bolje ,ko bi nehali s takimi brezplodnimi debatami, saj če nekomu konjak ne sede nič hudega. Če ima neobčutljive brbončice tudi nil hudega. Če trdi, a konjak nprl. pri škampih ali v tatarskem bifteku ne pusti svoje sledi tudi nič hudega. To je pač njegov problem in ne tistih, ki mislijo in čutijo drugače. Pika. LP hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

18. sep 2009 10:38

So bolj ali manj le trije, pa se težko dogovorijo..., le kako bi se potem me lahko, ko nas je nekajkrat več najpametnejših tukaj... Zdaj so pa še juniorji na vrsti, da malo perje razredčijo...(hardy, jure14, zangaja...) Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. sep 2009 10:52

zzak, kot je rekel sarabande, poskusi, vendar pošteno, objektivno ( naj kdo drugi pripravi jed, ti pa oceni ).

Strinjam pa se, da je težko postavit mejo: kar je za nekoga čista logika ( recimo bočnik za golaž ), za drugega je to afnanje. Osebno poznam nekoga, ki golaž dela z mesom od buta, pa še to vse očisti žilic in morebitne maščobe. Meni osebno so kakšne kite ( seveda fajn mehke ) v golažu prav imenitne.

Pa, recimo, glede svinjine: če nimam obiska, samo za mene, je najbolj imenitna svinjina od rebr. Meni je po okusu izvrstna ( nemastno meso je za mene pusto, pa naj govori kdo kaj hoče ), uporabna prav za vse, dušenje, pečenje, kuhanje v obarah..............

Seveda, o okusih pa ne bomo razpravljali

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. sep 2009 11:01

Hedonist, čist prav imaš. Jaz sem sicer pisal na splošno, mislil sem in vina in konjak.

Drugač, ( se nič ne hecam ) poznam žensko, ki ima zelo tečnega moža ( ki je le pameten, kuha pa ne ), na njegovo vprašanje, a si dala kumino ( vino, ............. ), je zmeraj odgovor: seveda, brez kumine ( vina......... ) je čisto neužitno, pa če je dala ali pa ne, in on zmeraj dobro je.

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. sep 2009 20:59

Ežoj, daj prevedi, kakšno je to meso od buta. Prvič sem slišala (no prebrala) ta izraz. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2009 22:33

But je stegno, reca Mamamia mamamia

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

21. sep 2009 14:41

Ne morem verjeti, kakšno zanimanje je sprožila moja tema. Nisem se javljal, ker nisem imel časa zaradi vikendaške dvodnevne priprave in kuhe ter po tem "velikega žrt..." divjačinskega golaža, vsak dan malenkos drugačnega. Malo sem upošteval tudi vaše predloge in mnenja. Moram priznat, da so vsi povabljeni pri jedi bili popolnoma tiho, kot bi bili na pograbu in na koncu "lizali prste", hvalili itd. Predvidevam, da te pohvale niso bile samo iz vljudnosti ker je večina ljudi zahtevalo repete in to ne samo enkrat. Zvečer, ko bom imel malo več časa vam bom natančno opisal trenutni moj recept za omenjeno jed. Pozdrav vsem sogovornikom in do jutri zjutraj LP, Garti gartner3

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. sep 2009 19:57

gartner3 je napisal/a:
............................................................

...................................................................................

...................................................................................

Zvečer, ko bom imel malo več časa vam bom natančno opisal trenutni moj recept za omenjeno jed.Pozdrav vsem sogovornikom in do jutri zjutraj LP, Gartigartner3

Saj se ni treba nič matrat, na tretji strani sem že povzel recept, sam ga sprintaj.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2009 20:42

Kolk je pa tole fajn brat, so se konćčno naši moški malo razgreli v debati......drugačle tako "šparajo" z besedami (ežoj je častna izjema)............ Le dajte še, prav uživam v branju.

Aja, golaž delam pa po svoje..................se razume.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti