Praženje ali kuhanje čebule

neznan uporabnik

16. sep 2009 19:21

Če čebulo pražiš (do zlatorjave barve ali malo čez), dobi jed bolj konkreten oz. morda malo čebulasto grenak okus. Če čebulo kuhaš (dušiš), da se le razpusti in je še vedno zelo svetle barve, bo jed bolj sladkasta. Če pa si, Gartner 3, zmiksal čebulo, preden si jo dal v kozico, si pa čebulo preveč pretepel in stolkel in zmečkal in je šla tekočina iz nje na eno stran, ostanki celic pa na drugo..in je bil okus skregan sam s sabo. Sicer pa poguglaj... neee! hecam se!! Sicer pa jaz delam golaž tako, da najprej prepražim meso in potem dam čebulo. japaja

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

16. sep 2009 19:26

Apsolutno se strinjam z vami (Ežoj, Dragička) in vam dam prav. Po naravi sem "delni perfekcionist" in tak želim biti tudi pri kuhi. Gospe oz. gdč. Saši pa se najlepše zahvaljujem za njeno izvedbo div. golaža. Pozdrav vsem sodelujočim kuharjem! Garti

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

16. sep 2009 19:32

Ohhh, no... Gartner3, dobrodošel med nami.

Kuharski pozdravček!

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

16. sep 2009 19:36

Japaja, mislim da znate izredno dobro uporabljati besedo "zakaj". To mi je izredno všeč in se vam zahvaljujem za konkretni odgovor na moje vprašanje. Najlepša havala in LP, Garti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. sep 2009 19:36

Konjak za zalivanje je že super, ampak ne pri golažu, ker se v vsej mešanici vonjev in okusov povsem izgubi. Za golaž je veliko boljše vino, ker je rahlo kislo - konjak pa raje prihrani za kake kremaste omake s smetano ali recimo jetrca, skratka, kjer se kislega ne dodaja. Lep pozdrav, Sonja Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. sep 2009 19:37

gartner3, je taka navada, da se tukaj vsi tikamo......ne glede na leta, spol, stan,.....dobrodošel, malo neperfekcionizma pa lajša in lepša življenje - tebi in vsem okoli tebe......

rimljanka - zasebno mnenje

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

16. sep 2009 20:12

(rimljanka) Če pogledam "tvoj" datum pričetka sodelovanja na forumu ti moram že verjeti, da je to tako. Bom upošteval tvoj nasvet. Hvala, Garti Sporočilo je spremenil(a) gartner3 dne 16. 2009 20:29

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

16. sep 2009 21:15

gartner3 je napisal/a:
Zadnjič sem 2 kg čebule, rumeno korenje in zeleno zmiksal in vse skupaj kuhal v kotličku cca. 3 ure in na koncu še vedno nisem dobil popolne kremaste oblike zelenjave. LP, Garti

 

O razliki v okusu si dobil že dovolj odgovorov, jaz dodajam samo tole: če najprej zmiksaš, pa magari s paličnim, surovo zelenjavo, bodo vedno ostali koščki, pa če kuhaš celi dan. Zelenjava mora bit najprej dovolj mehka, potem jo pa lahko zmiksaš v čisto kremasto omakco. Včasih, ko se mi ne da na drobno rezat kupov zelenjave za kakšno omako, pustim kar precej velike kose, ko je vse mehko, pa s paličnim na delo...In je omaka isto gladka, kot taščina, ki jo s pasirko prepasira. Mogoče malenkost razlike, ampak če upoštevam razliko v vloženem delu...

čoko

gartner3  

član od: 16.9.2009

sporočila: 66

17. sep 2009 8:41

Na podlagi vseh vaših odgovorov ter nasvetov sem prišel do spoznanja, da se mora zelenjava oz. čebula obvezno prvo prepražiti in ne dušiti, da na koncu dobiš kremasto obliko jedi. Vsem vam sogovornikom se neizmerno zahvaljujem za pomoč in vam želim še polno prijetnih trenutkov ob kuhi in seveda uživanju pripravljenih jedi. Lep pozdrav vsem, Garti

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. sep 2009 9:24

Predlagam da malo konjaka rukneš vmes ko kuhaš golaž, s tem se boš malo sprostil in golaž bo boljši. Perfekcionizem ne spada ravno v kuhinjo za moje mnenje, sploh pa ne pri pripravi golaža. Mogoče pri kakem sušija, da izgleda popoln... Sem enakega mnenja kot Ežoj. Uživaj pri kuhi. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti