Kako doma speči kračo

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

tema odprta - 14. sep 2009 13:23 | ogledi: 17.892 | odgovori: 6

Zanima me, kako speči doma v pečici lepo zapečeno svežo svinjsko kračo (hrustljavo).

Imam jih kar nekaj v skrinji (z in brez kože).Imam eno zabavo pa bi jih nekaj spekel.že v naprej hvala za nasvet, če je pa skrivnost pa mi zaupaj na ZS.

lp foxpapa

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. sep 2009 13:57

Izpeči jih v rimskem loncu. Lončena posoda ima pokrov in rezultat pečenja bo kot si ga želiš. Da ne govorim, kako bo sočna. Posoli in mariniraj kračo dan ali dva pred peko. Migla

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

14. sep 2009 14:05

Dan pred peko kračo dobro natri s soljo, lahko tudi z vegeto, jo pokrij in daj v hladilnik.

Če ima krača na sebi še kožo, z ostrim nožem kožo zareži na 1-centimeterske kockice.

Naslednji dan, ko hočeš dat kračo pečt, pripravi posodo s pokrovom (ali pa alu-folijo). Kračo daj v pekač, dodaj daj 2 - 3 lista lovorja, vejico rožmarina, eno čebulo. Olje ali mast segrej, da bo zelo vroče in s tem prelij po krači. V pekač nalij 1 dl vode, pokrij s pokrovom ali folijo in daj v vročo pečico na 200 stopinj.

Po 20-ih minutah posodo odkrij, kračo prelij s tekočino iz pekača. Če je tekočine kaj zmanjkalo, ponovno dolij z vodo, še bolje pa z juho. Pri zadnjem prelivanju v pekač nalij en deci vina.

Meso naj se peče približno uro in pol, zadnje pol ure posodo odkrij, da se zapeče.

 

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. sep 2009 20:49

Pri nas bi kračo najprej v vodi zavreli (pravzaprav dali v vrelo vodo in počakali, da bi voda spet zavrela, pustili nekaj minut vreti, malo ohladili in začinili ter narezali kožo. Potem seveda sledi peka. Tako je bistveno lažje narezati kožo, meso pa je bolj okusno. Tako delamo, pa je zadnjič enako svetoval en dober mesar.

rimljanka - zasebno mnenje

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

14. sep 2009 20:56

Dobra ideja! Res je, da se malo namatraš z rezanjem kožice.

 

Pozdravček!

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

15. sep 2009 0:59

Jaz pa pečem kračo pokrito s folijo 3 do 4 ure na 160 stopinj, od tega zadnjo uro odkrito, da se zapeče. Vedno je bila sočna in mehka. Tatjana

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

16. sep 2009 17:00

Tudi pri nas narežemo kožo na cm debele kockice .osolimo ,popopramo,potresem jo z žajblom ali pa za rožmarinom dan prej.Pred pečenjem jo prelijem z zelo vročim oljem ali pa mastjo,pol pa v pečico z njo 180 stopinj 2 do 3 ure, zavisi od velikosti oziroma teže.Vmes jo polivam in obračam,uf tud zdej bi jo eno porcijo mmmm..... jampina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti