Ideja - nasvet

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

tema odprta - 10. sep 2009 22:37 | ogledi: 2.068 | odgovori: 15

Lep pozdrav!

Ker sem tukaj prebrala že marsikaj zanimivega, zvedela veliko pametnega, ter tudi izkoristila kakšen nasvet in idejo, se sedaj tudi jaz obračam na vas in upam da mi boste svetovali.

Potrebujem kakšno dobro idejo ali nasvet, kaj narediti z poslovnim prostorom v izmeri cca 80 m2, ki ima dva ločena vhoda, torej se lahko razdeli na dva ločena dela. Prostor je v pritličju stanovanjske hiše, zraven je gostinski lokal. Kaj menite kakšna dejavnost bi bila v tem času recesije najbolj primerna.

čvekica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2009 23:45

Kaj pa če bi malo povedala, kakšne so tvoje sposobnosti? Po mojem mnenju je izobrazba manj pomembna, saj veš, Bill Gates je postal samo s srednjo šolo najbogatejši človek na svetu.

 

Če odkrito oceniš, kaj zmoreš in kaj ti je v veselje (po navadi se ti dve prepletata), se lahko spustiš v točno to. V poslu, ki ga boš začela zato, ker boš v njem z dušo in srcem, boš brez dvoma uspela.

Firme gredo v stečaj prav tako takrat, ko ekonomija laufa kot v recesiji.

 

Res veliko sreče ti želim.

 

Vanja

čvekica  

član od: 23.10.2008

sporočila: 62

11. sep 2009 0:00

Vanja hvala za vspodbudne besede. Moje zmožnosti težko ocenim sama, ponavadi sem deklica za vse, ker stvar ki se jo odločim narediti oziroma speljati jo speljem, pa čeprav moram kopati z vsemi štirimi. Nobenega dela se ne bojim, res pa je da nimam visoke izobrazbe. Ukvarjala sem se s prodajo tekstila in gostinstvom, vendar sem se umaknila iz tega, gostinstvo pač ni zame, tekstil so pa prevzeli veliki trgovski centri. Že kar nekaj let pa se ubadam z urejanjem papirjev za tujce, firma pa izvaja tudi elektroinštalacije, tko da sem tudi pri tem prisotna ( papirji ). V teh prostorih bi mogoče izvajala kakšno storitveno dejavnost, nimam pa še ta prave ideje kaj bi to bilo čvekica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. sep 2009 9:19

Odvisno tudi, v kakšnem okolju si, torej v manjšem kraju ali mestu, središču kraja ali bolj na obrobju, kakšna klientela te obkroža. Morda malo potipaš, po čem je povpraševanje, in skušaš oceniti, s kakšno dejavnostjo bi se ukvarjala, da bi ljudje hodili k tebi čisto namensko, torej ker iščejo tebe in tvojo dejavnost, ne pa da si odvisna le od mimoidočih. Povprašaj tudi na občini, če začetek kakšne dejavnosti morda stimulirajo ali kako drugače financirajo, preglej katalog dejavnosti na obrtni zbornici, morda dobiš kakšno idejo. Mamamia mamamia

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

11. sep 2009 9:29

Kaj pa ce opravis tecaj masaze in odpres masažni salon? Men se zdi to dokaj donosno. Je pa res da je odvisno od vec dejavnikov, kot pravi mamamia. Lizzie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2009 9:30

Moje profesionalno mnenje je naslednje: - če kdo ne ve, kakšno dejavnost bi opravljal (v recesiji in v prosperiteti) in išče namige v stilu, kaj bi bilo okej....potem je ogromna verjetnost, da tudi najbolj tržno zanimive zadeve ne bi izvedel dobro in bi bil v dveh letih na stečajnici (register stečajev, ki se vodi na spletni strani sodišča) ali pa na listi osebnih bankrotov Skratka, če si "se slabo izrazila" in bi rada vprašala kaj drugega, potem najprej artikuliraj vprašanje. Bo dober trening za poslovno življenje, kjer je treba nedvoumno razumljivo artikuilrati svoje interese in kak "js nism čist tko mislna" ni olajševalna okoliščina. Preveri sebe, kaj znaš (Vanjič ti je dobronamerno napisala), kakšne afinitete imaš, kakšne izkušnje imaš, koliko časa si že sama kontinuirano vodila kakšrnokoli poslovno aktivnost, koliko znaš stvarnega prava in obligacij, koliko znaš računovodstva, kako znaš računati likvidnostne kazalce, kako veš, kakšne popuste si lahko privoščiš....in na temelju tega realno oceni svoje poslovne talente in si daj rok, v katerem boš napolnila luknje v znanju. Do takrat pa tisti prostor lepo oddajaj in naj se najemnik muči s poslovnimi vsebinami. In najemno pogodbo naj lepo sestavi odvetnik in naj bo neposredno izvršljiva (beri: ne tule iskati kakega poceni šimla za pogodbo...). Vendelina jr. P.S. Če kdo v resnici ve, kaj bi se splačalo početi, kje je tržna niša, če je kdo v resnici premislil kakšno idejo do stanja, ko to ni več neka šnops-ideja (to je tisto, ki pade v petih minutah), zakaj bi jo potem objavil tukaj? Nobody' s that crazy v kapitalizmu. Kdor misli resno, bo svojo resno idejo razvijal sam. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. 2009 09:33

neznan uporabnik

11. sep 2009 9:39

S poudarkom na ČE! japaja

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. sep 2009 9:43

Za večino informacij, ki manjkajo so ti že zgoraj napisale. Veliko je odvisno tudi od lokacije. Sem se pa spomnila ene zadeve, ki sem jo videla nedavno na poti skozi Srbijo, kjer je tega kar precej - sale za dječiji rođendan. Prostor ustrezno opremiš - majhna priročna kuhinja, veceji, mize, stoli, kake blazine, notranja igrala, žal nujno tudi TV in ostala oprema in ga oddajaš v najem za otroške rojstne dneve. Če si bolj podjetna se zmeni še s kako brezposelno vzgojiteljico ali študentko PEFali vzgojiteljske za morebitne animacije. Nimam pojma kakšna dovoljenja rabiš ampak glede na to, da jih kup oddaja razne piknik place s streho in nagnusnimi starimi hladilniki, bi tudi kaj takega morda šlo brez težav. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

11. sep 2009 9:49

No, Vendelina jr., vidiš zdaj, kako daleč smo še od normalnega kapitalizma? japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. sep 2009 10:04

Pred časom sem bil tudi jaz v podobni situaciji, in sem se pogovarjal s prijatelji o tem kaj bi počel. Najboljši nasvet mi je dal en prijatelj-gostilničar: daj lokal v najem, najemnina eno leto vnaprej.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2009 10:37

@japaja: šnops idej ima vsakdo kar nekaj bagrov na lagerju. Resno domišljene v smislu: stroški, nabor dobaviteljev, tržne poti, gross margin, frekvenca obrata, struktura pasive, ročnost virov in sredstev, upravljanje z likvidnostjo,....tega pa ne bo šel nihče objavljati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti