Tipične slovenske jedi in kje jih lahko jemo?

maja_j  

član od: 23.7.2009

sporočila: 2

tema odprta - 10. sep 2009 21:40 | ogledi: 7.999 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

V septembru poučujem slovenščino francoske in portugalske študente, ki so prišli na študijsko izmenjavo v Sloveniji. Sprašujejo me po tipičnih slovenskih jedeh in kje bi jih lahko poskusili.

Naštela sem jim jih nekaj: goveja juha, pražen krompir, pečenka, žlinkrofi, jota, ričet, bograč, kislo zelje/repa, ajdovi žganci, štruklji, potica, gibanica. Imate še kak predlog? In pa, seveda, katero od gostiln v Ljubljani predlagate, da bi tam kaj od tega poskusili. Kje se dobro slovensko je? :) Jaz vem samo za Šestico. Imate še kak predlog?

Najlepša hvala za pomoč!!!!

maja_j

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. sep 2009 7:18

Na Rakovniku (se mi zdi) je ena gostilna, kjer vse pripravljajo v krušni peči. Lahko poizvem, kako se ji reče.....

neznan uporabnik

11. sep 2009 7:50

Kaj pa una, Kolovrat ali Sokol (vedno mešam) na Ciril-Metodovem trgu ali kako že? Skratka po Stritarjevi in levo od magistrata? Čeprav - mnenja o postrežbi so deljena... Glede na lepo jesen bi morda razmislila o kmečkem turizmu? japaja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. sep 2009 9:01

Vodnikov hram, nasproti trznice. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. sep 2009 9:21

Ne pozabi na kranjsko klobaso, ta je itak zaščitena, pa na prekmursko gibanico (ki je tudi zaščitena). Poglej tudi na portal www.sloinfo.si, imaš tipične slovenske jedi gor. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. sep 2009 9:25

No, zaščitena je tudi belokranjska pogača.......

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

11. sep 2009 9:47

Pa ne vem, če bo belokranjska pogača glih sedla brez rujnega? Pa tut ne vem, čer se metliška črnina lahko kosa s francoskimi in portugalskimi vini, ki so jih (ali pa tudi ne) tile naši (evropski) študentje navajeni? Brez zamere (a moram to nonstop poudarjat?) japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. sep 2009 11:09

Saj ni potrebno, da se naša vina kosajo z njihovimi, dovolj je, da jih poskusijo. Sajj zato gre, da spoznavamo različne jedi in pijače, in ni nujno, da zaradi tega zaposatvimo tisto, na kar smo sicer navajeni. Tako vsaj jaz dojemam spoznavanje svega i svačega Mamamia mamamia

neznan uporabnik

11. sep 2009 12:51

Mamamia, če pa bi na vsak način rada, da smo boljši od drugih Imaš pa prav, naj poskusijo. japaja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

11. sep 2009 17:37

v Posočju je kar nekaj gostiln ,v Kobaridu jih imaš kar nekaj,pa v Bovcu ravno tako, v Savinjski dolini ,Logarska,tam ima skoraj vsak kmečki turizem več ali manj avtohtone jedi anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti